şükela:  tümü | bugün
 • hizb-ut tahrir, islam ayaklanması çıkarıp raşidi hilafet devleti'ni kurmaya niyetlenen bir avuç ninja. dağıttıkları el bildirisinde kendilerine hizb-ut tahrir türkiye vilayeti demeleri, tüm terra'yı ele geçirdikten sonra, türkiyenin anca ufak bir il olabileceğinin sinyalleri olsa gerek.
 • reklamını spam yolu ile yapmaya çalışan örgüt.
 • ozbekistan'da kerimov'un en kayda deger muhalefeti.
  hucre yontemiyle orgutlendikleri icin kontrol altina alinmalari zor. el kaide ile baglantilari oldugu tahmin edilse de kesin kanitlanmis bir bag yok. ahmed rashid'in jihad isimli kitabinda orgutun orta asya faaliyetleri de incelenmis, ilgilenene...
 • gonderdikleri maillerin sonunda da "artık harekete geçeceksiniz, değil mi?" diye soran orgut.
 • geçen öğrenci yurduna ansızın dalan yarma gibi bir arkadaşın* (giriş aynı zamanda restoran da olduğu için girmesinde bir sakınca yok.) "gençler, şöyle bir siyasi yazı var okursunuz.." diyerek önümüzdeki masaya bırakıp gittiği bir örgüt bildirisinden duydum ismini.tam da hani rte almanya'damı ne yılın avrupalısı ödülü almış, medya ve basın avrupa fatihi damgasını vurduğu zamanlar zat-ı alisine.genel olarak bu durumun komikliğine, saçmalığına dikkat ediyorlar.başta gayet aklı başında kaleme alındığı, alelade bir yazı olmaktan ziyade üzerinde epeyce çalışıldığı bir gerçek."avrupa'nın gerçek fatihleri, amr ibnül as, tarık bin ziyad'dır vb." şeklinde gidiyordu yazı.bir an gaza bile geldiğimi söyleyebilirim.lakin ilerleyen bölümlerde, örgütün temel felsfesinin ne olduğunu görmemle bunlara bir anlık sempati duyan aklıma tükürdüm: "kurtuluş halifedir..halife islamın bekçisidir, koruyucusudur..."

  halifeyi bırak, asr-ı saadet zamanı gibi bir dönemdeki gibi olmasını bazı şeylerin, ben de çok isterim..lakin tarihin gelişim yasaları var be abdülmuttalibim, toplumun ileriye doğru devinimi var be, değişim var, günümüzün diğer zamanlardan farklı kendine özgü unsurları var.

  sen geri dönüşüm kutusuna gitmiş, orada bile barınamamış bir öğeyi, oradan bile silinmiş bir öğeyi(dolayısıyla yok artık öyle bişey) tekrar masaüstüne taşımak istiyorsun.elinde ise sadece bir desktop shot var.

  sosyalistlerin lenin'i, kemalistlerin atatürk'ü istemeleri gibi bir şey be seninkisi muttalibim...
 • ankara'da düzenlenen ve "hilafet çağrısı" yapılan miting sonrası 10 tane üyesinin gözaltına alındığı yasadışı örgüt. güvenlik güçlerinin gözaltına alınan örgüt üyelerinin evlerinde yaptığı aramalarda çok sayıda bildiri ve örgütsel yayın ele geçirildi.
 • bir mensubunun tempo dergisi'ne "hilafet bayragini istanbul'a dikecegiz", "allahin izniyle orduyu da ele gecirecegiz" aciklamalari yaptigi olusum. kendilerine eceli gelen kopek cami duvarina isermis atasozunu armagan etmekten mutluluk duyuyorum.
 • web sayfalari cokmeden once sitede tebenninin anlami isimli bir baslik var. hemen altinda ise;
  "insallah yakinda bu sayfa daha da genisletilecek" yazmislar. sayfayi genisletmek bile allah'a kaldiysa artik.............

  ekonomi, askeriye, islam hukukunda cezalar [escinsellik cezasi, kazara adam oldurmek bile var], siyaset dallarinda kendi kurallarini yazmislar.. halifeligin kaldirilmasi belliki cok dokunmus belli..

  gayeleri ise;
  "ideolojisi islâm olan siyasî bir partidir. siyaset onun ameli ve islâm onun ideolojisidir. ümmet arasında ve ümmetle birlikte, ümmetin islâm'ı kendisine dâvâ edinmesi için ve hilâfet'i geri getirmesi, allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyi gerçekleştirmesi için ümmete önderlik etmek için çalışır." larmis..
 • fatih camii avlusunda bugün siyah zemin üzerine arapça harflerle yazılmış pankartlar taşıyarak, atatürk'e hakaretler yağdıran, hilafetin geri getirilmesi isteyen, kadınlı çocuklu yaklaşık 500 kişilik topluluğun kendilerine verdikleri isim.