şükela:  tümü | bugün
  • hız sınırı 60 olan yerde 100 le arkanıza dayanır taciz eder durur. trafikteki diğer insanların hayatını tehlikeye atan pisliktir, apaçidir.
  • bu dingil selektör manyağıdır. sol elini selektörün üstünden hiç çekmez. diğer bir özelliği ise trafikte korna manyağı olmasıdır. lan önümüz açıkta biz mi gitmiyoruz?
  • henüz ön takımları dağıtmamıştır.
  • voswos'umla katılmadığım önerme.
    60'da sıkıntı yok 70'de titreme oluyor
  • beyinsizdir.
  • en sağ şeritte size selektör yapar. vallahi ben bunu da gördüm ya. böyle bir an sinirden gözlerim karardı, sonra pezevenk soldan çekip gitti. biri şunlara sevabına şerit nedir, şeritlerin hız düzenlemeleri nasıl olmalıdır vs. dersi versin. valla şu istanbul'da her gün katliam gibi kazalar yaşamıyor olmamız herhalde arkamızdan dualarla gönderen annelerimiz sayesinde.
  • eğer arabasıyla arabanızın kıçına kadar girip arkadan da sürekli selektör yapan birisi ise bu dingil arabanızın fren pedalına hafifçe dokunursanız bir daha yaklaşmamak üzere arkanızdan ayrılacaktır.
  • harbi dingildir.

ölü bir dingil olması problem değildir, ancak öldüren bir dingil olması oldukça problemlidir.
  • ileri sürüş teknikleri eğitimi almadıysa yerinden çıkarılıp pas çözücüye yatırılıp orada unutulması gereken dingildir. ileri sürüş teknikleri sertifikası varsa da ara sokaklarda 30 - 40 km. geçiyorsa suikaste kurban gidebilir, en azından bizim sokaktan geçecek olanları. adamın dötünden kan alırlar tamil..
  • sınırların ötesinde bir hızda aracını tümüyle kendisinin kontrol altında tuttuğunu sanan kişidir.

- lastik patladı,
    - yol kaygandı,
    - öndeki araç aniden yavaşladı, durdu vs.
    - önüne yaya, hayvan atladı,
    - karşıdan gelen araç hatalı solladı,

bunların hiçbirisinin şöförle alakası yok, ha "ben o acil durumlarda da kontrolümü kaybetmem" diyorsan diyorum ki, saatte 200 km hızla giderken ortalama 1,3 - 1,5 tonluk bir kütlenin oluşturduğu kinetik enerji sonucunda "tank" içinde olsanız bile ağır hasar alırsınız ki günümüz arabalarında allah korusun ama sizi o arabayla gömmek zorunda kalırlar.

hız kötü birşey değildir, zevk meselesidir, ama nerede yapıldığına göre değişir.
    git pistte veya güvenli alanlarda istediğin kadar kendini tatmin et ama açık yollarda ne kendi hayatınla ne de başkalarınınkiyle oyna.

bak saatte 190 kilometre hızla kaza yapan aracın fotosu burada
    videosu ise burada

bir ara bakmak lazım.

burada araç o hızla düz duvara çarpıyor. senaryo fantastik gelebilir, "nerede saatte 190 km hızla düz duvara çarpacam lan?" diyebilirsiniz ama karşılıklı 100 km hızla kafa kafaya çarpışacak iki araç aşağı yukarı benzer etki yaratacaktır.

ben şahsen 30 dk'da gideceğim yere 15 dk'da gideyim diye (acil durum, hastalık vs. hariç) hayat oyununu bu aracın içinde ve bu şekilde sonlandırmazdım.