• yapılan yanlışlarda başrol oynayabilendir.
  • alışverişte yanda getirilen anne, baba, sevgili kişisini daha çok mutlu edecek bir şey yoktur. dua bile alabilirsiniz.
  • şans ile birleştiğinde kaçınılamaz bir yükseliş vaad eder.
  • bir konuda uzman olmayı ve bu yeteneği kazanmanın öncesinde pek çok hata yapmayı gerektirir.
  • yiğit beyin bir karikatüründe de durum incelenmiştir. öğretmen sınıfa girer ve "sen! yes mi no mu çabuk söyle?!?" der. bu noktada öğrenciden hızlı karar vermesini beklemektedir. fakat öğrenciler üzerlerindeki baskı nedeniyle bu kararı hızlıca vermemişlerdir ve haliyle küfrü haketmişlerdir.
  • akılla yönetilen bir yetenek olarak sahip olunmadığında, yerine anlık verilmiş salak kararlarla her şeyi mahvedebileceğimiz tecrübe.

diğer tarafta, biraz zamana bırakılmaya ihtiyaç duyan konularda bir erken davranma durumu. bozucu.
  • uzun süreli pişmanlığa yol açabilendir.
  • bazen olması gerekendir. rutinden, saglamciliktan, eni konu düşünmekten fenalık gelince az yada çok küçük ya da büyük yapacağınız bir şeyi fazla düşünmeden yapmak ayrı bir haz verir.
  • interstellar filminde cooper'ın endurance'a bağlanma kararında görülen durum. tars'ın yapman guzum nidalarına ve dijital hesaplamalarına rağmen, cooper insan yetisini ortaya koymuştur.
  • ani karar ile hızlı karar arasında ince bir çizgi var. hızlı karar veren insanlarda bir birikmişlik ve alttan alta kendini hissettiren bir şeyler yolunda değil durumu olur. infilak etmesiyle birlikte hızlıca bir kararlar zinciri gelişir. genellikle iyidir sonuçları. en azından ben öyle umuyorum. tutkulu bir araştırmacıyım. yıllarımı laboratuvarda geçirdim. kimyasallara büyük bir aşkla bağlıyım. en büyük hobim/mesleğim. bırakıyorum :) içimi kaplayan huzur ve geleceğin belirsizliği çok güzel bir his. hayatımda son 2 - 3 senede gerçekleşen her şey inanılmaz büyüttü beni. hepsinde de cesaretim için kendimle gurur duydum. taşı sıksam suyu çıkar diyebildiysem geçen yıllarda kazandığım özgüven sayesinde… teşekkürler hayat :)
hesabın var mı? giriş yap