• tırt bir şey, bunun süper hızlı şarj versiyonuyla (65w ve üzeri) telefonu şarj ettiğinizde, her ne kadar çok kısa sürede %100'ü görseniz de, piliniz bir o kadar çabuk bitiyor. hızlı şarjda ise o kadar vahim durumlar yok. acelem olmadığında ikisini de kapatıp, sakin sakin şarj etmeyi tercih ediyorum. görsel
  • li-ion pillerin kontrol devreleri, sensörler ve yazılım sayesinde "normalden" (yani ısınıp patlamadan, kimyası bozulmadan) yüksek watt girdi ile çabuk doldurma teknolojileri.

2018 sonrası tüm orta-üst pozisyonlandırılmış telefon (samsung apple siyami vs) destekliyor. pratik bir şey tabi.

aynı zamanda pil ömrünü kısaltan bir şey.
    (bkz: forced obsolescence)

aslında artık "daha hızlı daha zoomlu" el bilgisayarı pardon telefon lazım değil, en aşağı beş yıldır. ekranlar büyüyor, kameralar daha iyi, işlemciler katlanarak hızlanıyor, ama pil ömrü son on yıldır yerinde sayıyor - yani iyi halde iki gün. telefonlar da zorlasan beş, ama üreticiye bakarsan iki yılda bir yenilenmesi gerekiyor. yaşasın tüketim.
  • birkere tadına vardımı eskisi gibi 1-2 saat şarj beklemek ömür törpürüsü gibi. 65watt bile bana hala mucize gibi geliyor ki şimdi 240 watt a kadar çıkanı bile var. (bkz: oppo supervooc)
  • ekranın açık olması durumunda güç tüketiminin fazla olmasından etkilenen özellik. eğer şarj olurken telofonu kullanmak isterseniz, hızlı şarjın kullanılmama durumu olabilir.
  • özellikle samsung markalı telefonlarda bulunan, 1 amperlik yerine 2 amperlik adaptör ve 2 amperlik şarj kablosu kullanılarak 4 saatlik şarj süresinin 1 saate düşürülmesi özelliği.
  • xiaomi ürettiği telefonlarda bu konuda kendini aştı, samsung’un çok çekimser olduğunu görüyorum hala.

cihaz için kötü olabilir uzun vadede ama kullanıcının hayatını kolaylaştırdığı kesin.

telefonu şarja takmayı unuttuğun gecenin sabahında, hazırlanana kadar %50’yi aşması çok hoş.

xiaomi orta segment telefonunu * hızlı şarj edilebilir şekilde üretip bir de kutusuna 67w hızlı şarj adaptörü ekliyor. helal olsun demeyelim de ne diyelim.
hesabın var mı? giriş yap