şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #17179973)
  • ilk bakışta erkek egemen ve din odaklı toplumda kadınları aşağılayıcı bir biçimde dayatılan namus ve iffet kriteri gibi görünse de yüzeysel sebeplerle yetinmeyip cevabı daha derinlerde aramasını bilenler için meselenin içyüzü bambaşkadır.

(bkz: bayan yanı isteyen sinsi lezbiyen)
  • hızlı tren olsa da hala beyinlerin geri olduğunu gösteren karar. evet biz de her oturduğumuzla avrupa'daki trenlerde sevişiyoruz zaten. iyi oldu bu karar...
  • epey muğlak arkadaşların yer aldığı bir haberde geçen kriter. ben ankara eskişehir arasında yanımda bir "bayan" olduğu halde gittim. hızlı tren ile.
  • şehiriçi belediye otobüslerinde, metrobüste ayakta gitmemek için bazen 1,5 saat (istanbul'da bu sürelerde şehiriçi otobüs yolculuğu çok oluyor) yanyana otururlarken sorun etmeyen ama 1 saatlik şehirlerarası yolculukta erkek yanına oturmak istemeyen kadınların, o kadınların erkeklerin yanına oturmasını istemeyen ve sahipleri gibi davranan erkeklerin bulunması nedeniyle 2011 yılında bile devam eden uygulama. şehirlerarası yolculuk olunca erkeklerin sapıklaşmakta olduğuna dair bilimsel bir çalışma var heralde
  • sevgililerinin, annelerinin, kız kardeşlerinin yanında kim olduğu neci olduğu belli olmayan, sapık olup olmadığı bile belli olmayan birilerinin yaklaşık 2 saat boyunca oturmasına ilericilik diyenlerin karşı çıktığı uygulamaymış. ulan ben bir erkek olarak yanımda kadın otursa diken üstünde oturuyorum belediye otobüsünde. bir tarafım değecek de kadın bana çemkirecek mi diye. sizse iki saat boyunca bir birlerini hiç tanımayan bir kadınla bir erkeğin yan yana rahatsız bir şekilde oturmasını savunuyorsunuz.

sikerim sizin modernliğinizi, benim rahatlığım, kız arkadaşımın rahatlığı her şeyden daha önemli. daha modern olacağız diye ardımızı da dövdürelim isterseniz. sene 2011 nasılsa?

ek: before sunrise film arkadaşlar. özellikle koca götlü genç kızlar. trenlerden erkek düşüremezsiniz en fazla mevlana'yı görmeye giden şakirt oturur yanınıza.
  • birkaç defa yanımda tanımadığım karşı cinslerle yolculuk yaptığım ankara-eskişehir hızlı tren hattı hakkında çıkan pek de önemsemediğim haber.
  • 1,25 saatlik bir yolculuk için daha esnek belirlenmesi gereken kriterdir. kısa bir yolculukta kimse yayılmaz, genleşmez, yanındaki yolcuya istemsiz olarak rahatsızlık vermez3. şöyle ki;

bir gerizekalıya anlatır gibi örnek vereceğim.
    şehirler arası otobüslerde bay-bayan yanı ayrımını makul buluyorum. neticede kimi yolculuklar 12 saatten fazla sürüyor. yolcu bu süre içerisinde uyuyabilir, uyurken eli ayağı istemsiz oynayabilir, bayanın götüne, başına çarpabilir, bayan bundan rahatsız olabilir. bayan olmazsa, erkek rahatsız olabilir.

siz yazılı olmayan, görgü, adap, medeniyet ve saygı kurallarını gericilik olarak kabul ediyorsanız, gidin bütün bayanlarınızı elletin. belki çağ atlar kendi uçak gemimizi üç-beş aya yapabiliriz.
  • hayatı yolculuk yaparak geçmiş bir erkek olarak, yanıma çantasından 343 tane börek çıkartan, koca götlü bir teyze ile oturmak benim için nasıl bir kabus ise, ağzı leş gibi kokan hatta küllük gibi kokan ve bıyıklarını size bakarak kıvıran bir erkekle oturmak, bir kadın için kabus gibidir eminim.

orası kamuya açık bir alan, sizin gibi nişantaşı çocuklarını değil, olabilecek en kötü şartları düşünmek gerekir böyle yerlerde.