şükela:  tümü | bugün
 • 1999 yapımı demir leblebi albümünden, nazan öncel şarkısı...

  "
  benle dalga geçer gibisin
  sana bir iyilik borcum yok
  senden nefret etmedim
  ne de çok birşey bekledim
  neyin var senin neden böylesin
  tavrın hoşuma gitmiyor
  neyin var senin neden böylesin
  öfke sana yakışmıyor
  onu nasıl becerdiğini anlatma
  bundan bana ne
  uykum kaçıyor sinirlerim bozuluyor
  saçmaladın gene
  dağıt sadece biraz dağıt
  hakkındır anlarım
  hızlı yaşarken genç öleceksin
  ne yazık korkarım
  beni gerçekten istiyorsan
  kendine biraz hükmet
  o gün beni düşündün mü
  yerimi bilmek istiyorum . . . "
 • bu şarkının sözleri ilk bakışta biraz garip gelsede hikayesi şöyledir; oğlu, nazan öncel'e ilk cinsel deneyimini anlatır ve haklı olarak nazan öncel bunu pek kolay kaldıramaz ve bu şarkıyı yazar.
 • nazan öncel'in içtenliğinin, acık sözlülüğünün, [kimilerine gore her daim patavatsızca nitelendirilecek olan] samimiyetinin nota nota sergilendigi demirden leblebi bir şarkıdır. ne yenilir ne yutulur ama bogazın tam ortasına oturur.
  vakti zamanında sadece sözleri okundugunda gozlerden yasları selale misali indiren bir sarkı olmuştu. üzerine bir de melodi boca ettigimizde elimizde, kalp, göz yaşı kalmamıştı. etkisini hiç kaybetmemiş.
 • nazan bu şarkıya bir klip çekse ve tıpkı şebnem'in perdeler albümünde ki sil baştan gibi bu şarkıyı ortaya çıkarsa eminim ki büyük bir patlama yaşar bu şarkı gerçi bu nazan'ın bir çok şarkısı için geçerli ya neyse.
 • zor dünya ve hep yalnız kasvetlerinin arasında müziğiyle modu yumuşatırken sözleriyle pek de aynı şeyi yapmayıp dinleyeni rahatsız ettiren bir demir leblebi şarkısı.