şükela:  tümü | bugün
  • halihazırda bu firmanın avukatları habire buradaki entryleri sildirmeye çalışıp duruyor. diyeceğim yok, uğraşadursunlar. nickini vermek istemediğim bir arkadaşımın "bakma yazılanlara, süper site." demesiyle önceki gün alışveriş yaptım. ürün fotoğraflarının üzerine kafam kadar "aynı gün kargo" yazısı koymuşlar. ürünün tanıtım sayfasında da aynı açıklama var ve bu "aynı gün kargo"nun anlamı sitede yazılı açıklamaya göre özetle şu imiş: ürün stoklarımızda var, ödeme onayı alınır alınmaz kargoya veriliyor. anlayacağınız tedarik süreci yok.

neyse, ödemeyi yaptım. sipariş numaram da 14863024. önce ödeme onaylanması yapılıyor mesajı çıktı. hadi o tamam, e sonra ne çıktı? "siparişinizin ödeme onayı alınmıştır. siparişteki ürünlerinizin tedarik süreci başlamıştır. en kısa sürede tedarik işlemleriniz tamamlanacaktır." ulan hani aynı gün kargo idi? bırak kargoya vermeyi, ürünü daha tedarik etmemişsin. şu ana kadar benim başıma gelenler bunlar.

siparişi 19 nisan akşamı verdim, o yüzden 19 nisan'ı geç, 20 nisanı başlangıç tarihi alayım. mesele ne kadar süre geçtiği değil ki. açıklamalar arasındaki zıtlık, çelişki beklenen sürenin azlığıyla, çokluğuyla alakalı değil. "ödemen onaylanınca hemen kargoya vereceğim, stoklarımda bulunuyor." dedikleri ürün için açılımı "paranı aldım, şimdi bakayım bu ürünü nerden bulacağım kimbilir." olan "tedarik süreci"nden bahsediyorlar.

yalnız sitenin ismi harika, ben gerçekten babayı hiç bu kadar hızlı almamıştım. alacağımı aldım, ben tatmin oldum, ürün de bir ara gelir elbet.

ek: web sitelerinde yazan telefon numaralarından kimseye ulaşamadık, iki gündür sekreterim bu işe hasredilmiş durumda, ona rağmen bir kere dahi kimse telefonu açmadı, o yüzden telefon numaralarını görüp de konuşacak birileri bulabileceğinizi sanmayın, bu bir. hızlı mesaj hadisesi de hiç hızlı değil, bu iki. eğer haklarında entry yazıp, bir de twitter'dan yayarsanız arıyorlar, bu üç. satın aldığım ürün varmış da, kılıfı yokmuş, o yüzden ürünü de bekletiyorlarmış, açıklama yapmaya da lüzum görmüyorlarmış, kedi canını senin.

ek2: kılıfı hemen almamayı tercih edince ürünü bugün teslim ettiler, en azından bunu yaptıkları için yazdıklarımı biraz editledim.

ek3: kılıfın gelmesi 9 gün sürdü. yani olay çıkarmasam sırf bu yüzden ürünü de 9 gün göndermeyeceklerdi. hiçbir bilgi de verilmeyecekti. dedim ya ben hızlı alacağımı aldım diye.
  • biraz önce "sdfsd" konulu bir mail attılar. arkadaş taklidi yaparak samimi olduklarını göstermek istiyorlar sanırım.
  • musterilerine hic utanmadan piskin piskin yalan soyleyebilen bir firmadir. aman derim uzak durun, o kadar rahat yalan soyluyorlar ki magaza calisanlarinin bu yonde bir egitim-telkin aldiklarina inaniyorum. yoksa bir musteri temsilcisi kendi insiyatifi ile bu kadar cesaretli olamaz.

11 eylulde bu siteden 4 parca siparis verdim. toplami 100 tl civarinda tutan ivir zivir. acil bir durumu olmadigi icin pek sallamadim kargo durumunu, ama 10 gun gecince de bir bakayim noluyor dedim ; ''siparisiniz tedarik surecindedir'' yaziyor.. bir mail attim ''yahu biraz gecikmedimi bu siparis diyerekten'', gelen cevapta "siparisiniz hazir yarin kargoya veriyoruz" dendi. peeeki dedim beklemeye devam ettim..

3 gun sonra tekrar bakayim dedim, aynen tedarik sureci devam ediyor. ''nooldu hemen gonderiyordunuz, sorun nedir olmadi iptal edin bari'' konulu bir mail daha gonderdim (bu arada ayin 24'u oldu). bu sefer telefon ettiler ''kusura bakmayin siparisiniz gecikti ancak 1 parca haricinde tedarik ettik hemen kargoya veriyoruz o kalan parcayi iptal edelim'' dediler. peki dedim.

3 gun sonra tekrar kontrol ettim ki ''siparisiniz tedarik surecindedir'' yazisi aynen orda.. hemen iptal maili attim "yarin kesin gonderiyoruz valla kusura bakmayin'' dediler, gene peki dedim.

bugun aksam su saatleri bekledim ve kontrol ettim : ''siparisiniz tedarik surecindedir''.........

ben bu firmayi sahsen sevmedim, neden yalan soyletme yolunu secmisler onuda anlamadim. pek akillica bi gecistirme yolu degil cunku, ertesi gun gelmeyince musteri farkedebiliyor.
  • bir arkadaşımın bu siteden aldığı buzdolabı ve sonrası yaşadığı sorunların anlatıldığı bir yazıyla hiç yorum yapmadan anlamanızı sağlayacağım site.

"hizlial.com’dan sipariş verdiğim vestel marka sıfır buzdolabı tarafıma ulaştığında, makinanın 5 farklı yerinde ezilme mevcuttu. vestel görevlilerine buzdolabının hasarlı olduğuna dair tutanak tutturdum. hızlıal’ı arayıp buzdolabının değiştirilmesini talep ettim ve internet sitesinin anlaşmalı kargosu olan yurtiçi kargo görevlilerini kendi çabalarımla haftalar sonra ancak evime getirebildim. buzdolabının geri iadesi esnasında yapılacak taşımada 4 farklı araç kullanılacağını ve bu taşıma sırasında buzdolabına gelebilecek tüm hasarların benim sorumluluğumda olduğuna dair bir tutanak imzalatmak istediler bana. kabul etmedim ve kargo çalışanlarını geri gönderdim. hızlıal’ı arayıp durumu bildirdim. bana yapacak birşeyleri olmadığını ancak o taahhütnameyi imzalamam neticesinde kargonun gönderilebileceğini söylediler. kaldı ki taahhütname imzalanıp kargo hızlıal’a geri gönderilse bile sitenin vestel tutanağına rağmen ürünün değişimini kabul etmeyeceğini de eklediler.

sonuç olarak;

peşin para verip aldığım buzdolabı hasarlı çıktı ve haftalarca süren onlarca mail ve telefon görüşmelerine rağmen ne hızlıal ne de anlaşmalı kargo şirketi yurtiçi kargo yükümlü oldukları hiçbir sorumluluğu yerine getirmediler. kaldı ki şuan ikisi için de görüşebileceğim bir muhattap bulmak neredeyse imkansız halde. durumu tüketici hakları hakem heyetine ve tse sistem belgelendirme komitesine bildiriyorum. iki kurumun da varolan tüm sistem belgelerinin derhal askıya alınması için gerekli kişilerle irtibata geçiyorum. en kısa zamanda bana uğrattıkları maddi ve manevi hasarın ve daha fazlasını iki firmadan da hesabını soruyor olacağım. sizlere de tavsiyem bu gibi uygunsuz ve üzücü durumlarla karşılaşmamanız için özellikle hızlıal.com’ dan uzak durmanızdır."

yorum tüketicinindir.
  • email ile 25 lira yılbaşı hediye çeki gönderen ve hediye çeki açıklamalarında 500 lira ve üstü alışverişlerinizde geçerlidir yazan espritüel alışveriş sitesi. enayiye benziyorum sanırım.
  • kesinlikle parfüm alınmaması gereken site. bana yolladıkları parfüm bariz sahte çıktı.

nasıl anladın lan eksper misin derseniz, kullandığım parfüm az kaldığı için sipariş ettim, ve gelen şeyin kokusunun kullandığım parfümle alakası yok.
  • bir şey almayın. illa alacaksanız da fake bi telefon filan kullanın. sonrasında ne yaparsanız yapın sms bombardımanını asla kesemiyorsunuz. pazartesi savcılığa dilekçe vermeyi deneyeceğim. birazdan da paypal'dan 3-4 bin liralık alışveriş yapıp 10 gün sonra da tekrar iadesini isteyeceğim.60 gün blokluyor parayı paypal. uğraşsın dursunlar amk faturasını ürününü gönderdik diye. ürünün gönderildiğini belgelerlerse de o dakika bu sefer de kırık ürün gönderdiniz diye paypal iade talebi yapıcam :)
  • kanunlarla belirlenmiş cayma hakkı kıstaslarına kafasına göre madde eklemiş olan site. laptop, kamera, playstation alıp da iade etmek isterseniz kutuyu açmamanız gerekiyormuş. kutu açılırsa servis raporuna göre işlem yapılırmış. kutuyu açmadan iade etmek isteyeceksem baştan ürünü niye satın alıyorum acaba hızlıal.com? kutu tasarımını merak ettiğim için mi? bu kategoride ürün alamdan önce dikkat etmenizde fayda var.

sezarın hakkını sezar'a verme editi: ben burdan ürünü aldım. ama beğenmemezlikten değil de sorun olduğu için iade gönderdim ve hemen kabul ettiler. yani sitede yazdıkları kadar sıkı bir iade süreçleri bulunmuyor olabilir. ayrıca sistemde iade alanı yok. ürünü not ekleyip kendilerine geri gönderiyorsunuz. onlar size durum hakkında siteden mesaj gönderiyorlar. iade sürecini biraz daha sistemli bir hale getirseler iyi olacak.
  • bunun sayfaları bile 2.5 saatte açılıyor nasıl hızlı alıcaz anlamadım...
  • bu siteden bir ürün aldım, ürünü hızlı göndermeleri üzerine yorum yazma isteği geldi içime her nedense. yazdığım yorum yerine başkasının ağzından yazılmış birşeyler gözüküyor benim ismimin altında. "eşime aldım severek kullanıyor" ne zaman evlendim de eşime hediye aldım hiç hatırlamıyorum gerçi.