şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hizmet)
 • politically correct laf cambazlığının yeni ürünü.
  teröristin imralı, protestocunun terörist, zammın düzeltme, katliamın da tatsızlık olduğu yerde cemaat hareketsiz kalır mıydı?
 • cemaatin yayın organı olan zaman gazetesinde görevli hizmet erbabı hüseyin gülerce bu hareketi şöyle tanımlıyor: "hizmet, dini bir hareket değil insani bir harekettir."
  uzaktan baktığınızda ne kadar ulvi bir tanımlama diyebilirsiniz. ortadoğu'nun kanla dolu bataklığının kıyısında küçük masum bir göletteki nilüfer çiçekleri sanki. sanki. yersen.
  gölette yaşam alanı bulan piranhalardan bir balık akit gazetesindeki köşesinde feryat figan şöyle buyurmuş:
  köşe yazısı için tıklayın
  hizmet tahrif edilmemiş tdk sözlüğünde şöyle tanımlanıyor: "birinin işini görme veya birine yarayan bir işi yapma."
  güzel kelimelerle yola çıkmışlar gibi görünüyor ama kime hizmet?
  cevap tabii ki hemen hazır. halka ve insanlığa hizmet. zannedersin ki bu arkadaşlar veya yoldaşlar(!) kendilerini hizmet yoluna vakfetmişler. ama bu hizmet çarkı yeşil renkli banknotlarla dönüyor. toplanan paralar belli mevkilere hizmetkar yerleştirmek üzere uluslararası bir organizasyona kaynak sağlıyor.
  hizmetin kime yapılacağı noktasında işte zaman tayfası, akit tayfası ve ak tayfa artık zevkin nirvanalarında birbirlerine ters ters bakmaya başlamış durumdadır. kokain tabağından kafasını kaldırıp karşısındakini kesen ego canavarlarından zerre farkları kalmadı bunların.
  hareketin her hücresi aslında tabii bulunduğu oluşuma hizmet etmekle yükümlüdür. bu mafya tipi organizasyonların en temel özelliğidir.
  kime hizmet ettiği anlaşılamamış takiyye uzmanı sonradan görme güç müptezelleri artık tanrıya bile kafa tutar hale gelmek üzeredirler. sağdan soldan duyulan sesler bu çatırtılardır. ama tarih hep şunu yazar: iktidar ve güç bağımlılık yaratır. hizmet sadece de bunlaradır.
 • halk için adalet emniyet için hizmetteki hizmet olarak da bilinir.
 • devlet idaresi içerisinde silahlı* ve çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları için tck 309'a göre yargılanması gereken oluşum.

  ---tck309---
  cebir ve şiddet kullanarak, türkiye cumhuriyeti anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs edenler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılırlar.
  ---tck 309---

  (bkz: türkiye'deki cemaatlerin terör örgütü olması)
 • fethullah gülen cemaati'nin kurucusu olduğu oluşumdur.
 • sanırım gülen cemaati mensuplarının kendi cemaatlerine verdiği isim. fiili olarak 27 mart 1994'te göreve başlamış olma ihtimali yüksek olan hareket.