• politically correct laf cambazlığının yeni ürünü.
    teröristin imralı, protestocunun terörist, zammın düzeltme, katliamın da tatsızlık olduğu yerde cemaat hareketsiz kalır mıydı?
  • 30 küsur yıllık hayatım boyunca cemaat olarak tanıdığım örgütlenmenin insanlara şirin görünmesi için uydurulan yeni lakabı.

hizmetmiş, oldu olacak şirinler diyin de evimize alıp besleyelim amk.
  • en büyük hatası kendini cemaatler, tarikatlar, devletler, hükümetler üstü görmesi olan harekettir. tüm cemaatlere mesafelidir, tüm dindarlara uzaktır. gider musevilerle sarılır, onları kucaklar. hıristiyanlara sarılır onları kucaklar. ama hiçbir cemaate yakın durmaz, kucaklamaz, sarılmaz. kendi kitapları dışında hiçbir kitap okumaz, okutmaz. kendi cemaatinin dışında hiçbir cemaatin faaliyetlerine, hizmetlerine destek olmaz, aksine engellemeye çalışır. müslümanlar söz konusu olunca son derece içe kapalıdır, ama gayrimüslimler olunca kapıları sonuna kadar açıktır. burada yazılan her kelime tecrübeyle sabittir.
  • son iki gündür yerini bariz biçimde cemaat kavramına bırakmıştır.

düne kadar da hizmet hizmet diyordunuz, soruşturmalar başlayınca başta hüseyin çevik olmak üzere herkes alenen cemaat demeye başladı.

bence hizmet hareketinin rüşvet ve seks kasetleriyle ilgilenen alt dalı cemaat oluyor.

bi karar verin aq, hizmet hareketi mi cemaat mi?
  • derin devletten de derindir.

17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu sonrası gelen edit: ne demiştim ben?
  • bildiğin gülen cemaati yada nam-ı diğer nur cemaati.

fakültedeyken tipleri görürdüm, hani şu abiler ablalar takımını. komik gelirlerdi. çoğu anadolu taşralarından gelme kasaba çocuklarıydı. kalacak yeri ucuza getirmek için cemaat evlerinde kalıyorlardı. müslüman gibiydiler :)
  • hayatını amerikan emperyalizmi ile mücadeleye adamış,
    meşhur dünya sistemleri analizinde batılı gelişmiş ülkeleri ve özellikle amerikayı eleştiren büyük düşünce adamı immanuel wallerstein'ın fikirleri ile amerika'nın taşeronluğunu, yer yer de tetikçiliğini yapan the cemaatin (bu sözde hareketin sarumanvari liderinin nerede yaşadığını da sizlerin takdirlerine sunuyorum) eylemleri arasında kurulan analoji ıle dünya alemi gülmekten öldüren fazlaca cahil biraz özgüvenli hareket.
    he canım he wallerstein dünya sistemi analizini fetoş için yaptıydı da dünya halen anlayamadı.
    adamın neredeyse tüm kitapları türkçe'ye çevrilmiş. ikisini okusan belki abilerine ya da hocana tapınmaktan vezgeçeceksin, böyle salak saçma yazılar yazmayacaksın! ama nerde? sen hocanin prizma'sindan çıkana kadar iki asır geçer.
    adamlar wallerstein'i bile şakirt yaptı ya helal olsun!
    allah da sizi güldürsün...
  • akp'nin ileri demokrasisi gibi bir manipülasyonu vardır ki aynı derecede ironiktir.
    kelimelerin ve anlamların ırzına geçmekte makyavelist dincilerin üstüne yok malum.

(bkz: dinci makyavelizmi/#35451124)
  • hizmette sınır tanımayan hareket.

(bkz: 15 temmuz 2016 darbe girişimi)
  • silah sahibi olmak dışında; iletişim, gizlenme, raporlama vb. tüm istihbarat çalışanı karakteristiklerini taşımaları çok ilginç. hem de onyıllarca.

bu yapı gerçekten cia destekli ise türkiye'deki alt kültürlerin analizi çok iyi yapılmış. roller çok iyi dağıtılmış ve bedava motivasyonla (din) insanlar çok iyi kullanılmışlar.

hem kendi kendini finanse eden hem de kolayca heryere sızabilen sistemi her kim akıl ettiyse mit'i de bir elden geçirse süper olur. belki de çoktan elden geçirdi haberimiz yok!
hesabın var mı? giriş yap