şükela:  tümü | bugün soru sor
 • temeli insana hizmet olan sektördür.
 • diğer sektörlerin aksine "sıcak para" akışının daha fazla olduğu iddia edilen sektördür kendileri..."servis*" dediğimiz, satış sonrası (ve kimi zaman öncesi) müşteriye hizmet götürme onların istemlerini karşılama gibi anlatımları vardır...

  yemek işini taşerona vermek buna en güzel örneklerden biri olur sanırım...
 • bu sektördeki, deneyimli, kıdemli bireyler tarafından, "ortamın en yorucu ve verimsiz sektörü" olarak bahsedilen hede.

  bu sektörde çok fazla tatil imkanınız yoktur, zira genel tatil günlerinde, tatile gelen müşterilere hizmet etmek zorundasınızdır. daha çok fazla müşterinin yogun olmadıgı günlerde bir kaç günlük izin alınabilir. yıllık izin için ise maximum süre 1 haftadır. o da ölü mevsimde verilir.

  (bkz: allah kolaylık versin)
 • beyaz yaka olarak da tabir edilen sektör türü olduğunu sanıp da öyle olmadığını can sebahattin dere'den öğrendiğimiz sektör türü.

  doğrusu, dere* tarafindan "satılan şeyin fiziksel bir mal olmadığı sektör (bankacılık, turizm, berberlik, vs.)" olarak tarif edilmiştir. [dere c.s., geri yinekel'e bugün saat 13.54 itibariyle atılan mesaj]
 • outsourcing in temelini olusturan sektordur, sektorun gelismisligi ekonomik durumun guclu olmasi ile dogru orantilidir, us de gsmh nin % 35 ini olusturur
  turkiyede ise % 8 lerde kalmaktadir,
 • bazı kendini bilmez nur talebeleride bu sektöre dahil olduklarını vurgularlar ki onlar uzak durulasılardır.
  tymphony: ayet 251
 • son yillarda buyuk bir hizla hababam baskalarinin urettiklerini satin almayi * * * hayatin anlamindan sayan sonradan gorme tuketici insan guruhuna donusmemizle beraber almis basini gitmis sektordur. biyerlerden parayi kazanip kendi sorunlarini cozmekten aciz insanlara yabancilarin urettigi her bi haltin otunu bokunu ezberleyip efenim su anakarta su islemci 5.2 megabyte cozunurluk, acces kredi kartinizda zuccaciye alisverislerinizde aylik % 12 net kazanc hede hodo hizmeti sunan ekmek parasi pesindeki insanlarimizdan olusmaktadir. orneklersek evine araba girdimiydi haldir huldur amanin ak sigorta diye telefona sarilan dovulesi gozluklu kazakli tiknaz amcamla renault megane midir nedir arabasiyla elalemin evinin icine dalan sari sacli zibidi * cuk oturur.
 • türkiye'de yapay bir şekilde gelişiyormuş gibi yapılan sektör. herkes hizmet sektöründen para kazanmaya çabalıyor. ancak temel üretim eksiklikleri dikkate alınmıyor. üretim sektörünün gelişmesi için kalifiye eleman yetiştirilmiyor. yüzbinlerce insan idari bilimler fakültelerine alınıyor, oyalanıyor. elle tutulur hiçbir şey öğrenmeyen bu insanlar, pazarlama satış işine yönlendiriliyor, daha doğrusu başka şansları olmuyor. böylece hizmet sektörünün kalitesi de düşüyor, işi bilmeyen insanlar başka bir olanak göremedikleri için işin başına geçiyor.
 • sesi soluğu çıkmayan sektördür.
  (sesi çıkanlara aldanmayın, sessiz kalanlara kanmayın) *