şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: ak-47)
 • knights of the old republic dünyasının söyledikleriyle oynayanı her daim yarabilen droidi, bender'ın bir üst modeli. sırf susmasın, konuşsun diye oynarken ayırmıyorum yanımdan.

  hk-47: "statement: hk-47 is ready to serve, master."
  oyuncu: "you don't need to call me master, you know."
  hk-47: "query: don't i? i was under the assumption that organic meatbags such as yourself enjoyed such form of address."
  oyuncu: "organic meatbags?"
  hk-47: "retraction: did i say that out loud? i apologize, master. while you are a meatbag, i suppose i should not call you such."
  oyuncu: "you just called me a meatbag again!"
  hk-47: "explanation: it's just that... you have all these squishy parts, master. and all that water! how the constant sloshing doesn't drive you mad, i have no idea."
  oyuncu: "neither do i, come to think of it..."
 • companionların kralıdır. bir yanıma visas'ımı bir yanıma hk-47'imi alıp katliam yaptığım onderon'dan sonra bana gelip "master vallah ağızlarına ağızlarına verdin laytseybırı çohoşuma gitti belirteyim dedim." gibisinden bir cümle kurmasıyla artık gözüm ne bao-dur denen zabrak'ı ne de mandalore'u görüyor ne yalan söyleyeyim.

  geçenlerde fark ettim, atton ve hk-47 de gayet güzel bir kombinasyon. onlar uzaktan çatır çatır, ben jedi guardian önden vijuuv vijuuuv
 • "definition: 'love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an aratech sniper rifle with a tri-light scope... love is knowing your target, putting them in your targeting reticule, and together, achieving a singular purpose against statistically long odds."

  şair gibi droid.