şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da bulunan gordion alışveriş merkezi'nde yer alan bir hamburgerci.

hamburgerlerini ekmeğinden etine ve içindeki bilimim malzemesine kadar müşteriye seçtirmeleri oldukça iyi. 180 gr'lık hayvani hamburger köftesi ve mantar sosu ile harika sonuçlar elde edilebiliyor.

http://hmbrgr.com.tr/
  • ankara'daki, beyaz ve esmer ekmek seçeneği, fabrikasyon olmayan (el yapımı, ev yapımı her neyse) günlük köfteleri, devasa patates kızartması ve sınırsız içecek seçeneği ile gidilesi hamburgerci. fiyatlar da iyi ayrıca. burger house, burger story, börgır bilmem ne gibi geçirmiyorlar.
  • son derece lezzetli burgerler yapan, fayda maliyet oranı açısından da rakiplerinden çok başarılı butik hamburger dükkanı.
  • çok başarılı bir homemade burger markası. gidip yemek kısmet olmadı, hep paket servisle yedim ancak gönderdikleri soslar çok başarılı. ek olarak burger king'den alınan büyük bir menüden daha ucuz olması demek istiyorum. tatlı konusunda da kendilerini geliştirseler daha da seveceğiz.
  • gordion avm de sıklıkla sinemaya gittiğim için merak edip duruyordum bugün ise ilk defa yeme fırsatı buldum burda. menü alınca yanında baya yeterli patates ve sınırsız kola geliyor. tek öğünde 1 litre kola içme gibi bir ruh hastalığını atlatalı çok oldu ama 250 ml kolalar da gayet yetersiz kalıyor o kocaman burger menülerin içinde. neyse olayın o kısmı güzel. fiyatları burger king'den 1-2 lira daha pahalı diğer butik burgercilerden ise 3-5 lira daha ucuz. kalitesi ise hepsinin üstünde. ekmek mükemmel, köfte enfes ve yanında gelen patates de üst seviyede. özetle olmuş.
  • oldukça memnun kaldığım restoran*. büyük boy special hamburger yamulmuyorsam 180 gr. et içeriyordu. pastırmasının, soğanının, mantarının, gözümü korkutan ekmeğinin ve patatesinin başarısını es geçemeyeceğim. soslar heinz olup içeceklerin asiti ve soğukluğu ideal seviyedeydi. bu kalitede bir menüyü adını yazmak istemediğim diğer pahalı restoranlarda order eyleseniz 10 dakika yerine en az yarım saat beklersiniz. aynı parayı verecek olsanız dahi bu kadar doyurucu olacağını sanmıyorum. ankara'da ikamet eden ve bunu okuyan herkese şiddetle tavsiye ediyor, kendilerine iyi çalışmalar diliyorum*.
  • hamburgerleriyle bugün tanışma fırsatı bulduğum yerli fast food markası. üçüncü caddedeki mekanın önünden geçerken müşterilerin yüzündeki mutluluk dikkatimi çekmişti, bir gün sonra da ondan sonrası gün de aynı mutluluk.çukurağa gibi overrated mekanları başımıza çıkaran ankara halkına güvenememezlikten midir neden pek girip hayal kırıklığına uğramak istemedim ya da iyi ama gereksiz pahalı bir yer olarak düşündüm hep.bugün yağmur yağmasının da bahanesiyle attım kendimi içeriye ve çok memnum kaldım sanki evde yapılmış bir sağlıklı bir yemeği yemiş gibi hissettim uzun zaman sonra.fiyatları makul güzel bir mekan, umarım popüler olunca bu fiyat politikasını uygulamaktan uzaklaşmazlar
  • mutlaka denenmesi gereken, şimdiye kadar en memnun kaldığım fast food mekanı. paket servis istedim, içeceklerim soğuk, patateslerim sıcak olarak 23 dakikada elime geldi. yanında heinz ketçap-mayonez ve 5 adet farklı sos ile birlikte. burgerlerin üzerine dağılmasın diye taktıkları bambu çubuklar da hoş bir fikir. oldukça doyurucu ve lezzetli menülerin üzerinde bu fiyatlar varken, artık burası dururken başka yerden burger sipariş etmem.

ayrıca getirdikleri sosları, tuz ve kürdanı da, diğer fast foodcular gibi torbanın içine sallamamaları, kutuya koymaları ayrıca takdirimi kazandı. adamlar bir iş yapıyorsak tam yapalım kafasında belli ki.
  • arcadium avm'deki sessiz sakin şubesinin denenmesi gerektiğini söyleyeceğim hamburgerci.

leziz ve temiz gıdalar; eti şatıroğlu'nun konutkent'teki dükkanından alıyorlar ki oraya ankara'nın pek çok yerinden insanlar bebekleri/çocukları için et almaya gelirler. (bu bariz bir kalite göstergesidir) burger köfteleri lezzetli hakikaten, kullandıkları diğer malzemeleri de güzel. orta boy bir hamburger menü ile 1.90 boy 90 kilo ağırlıktaki bir insan doyabilir. ayrıca içecekleri, menü aldığınızda "sınırsız içecek" şeklindedir. oturup -vaktiniz varsa- bol bol içer muhabbetinizi de edebilirsiniz. cupcake'lerini hiç denemedim, yedikten sonra menüyü doymanız yüksek ihtimal, o zaman da cupcake filan hiç de iştah açmıyor. zaten ankara'da iyi bir cupcake yemek isteyenlere de very cupcake i öneririm.

fiyatlar; arcadium şubesi'nin orda yemek kısmında kentucky'de var mesela, adamların extreme menüsü daha pahallı bunların menülerinden. 14-15 liraya bir menü yersiniz. mc donalds'dan 3 tl daha pahallı ama çok çok daha güzel. öyle böyle farketmiyor.

tavsiye ederim.
  • müşterilerini çok ciddiye alıyorlar. yemeksepeti üzerinden sipariş ettiğim hamburger'e not olarak karamelize soğanın bol konulmasını rica ettiğimi yazmıştım. hamburgeri paketinden bir çıkardım, sağından solundan karamelize soğan fışkırıyordu, abartıyorsam şerefsizim. pişman mıyım? hayır. yaşasın karamelize soğan, yaşasın hmbrgr.