• doktorlarin tek eglencesi:

doktor: "hmmmmm"
    hasta: "soyleyin doktor bey ya$ayacak miyim?"
    doktor (ichinden): "100 lot cimsa alsam per$embe'ye double yaparim minimum kazancim iki milyar" (sesli) "hmmmmm"
    hasta: "en azindan ne kadar omrum kaldi onu soyleyin bu benim hakkim!"
  • bahar, 2003 te sabancı kampüste başrollerini "hmmm"kardeşle paylaştığımız şöyle bir olay vukuu bulmuştur:

(daha önce benden aldığı birayı umarsızca ve de futursuzca birinci kattaki odasının penceresinde soğutmaya çalışan "hmmm" ın odasına yurt görevlisi gülerek girip,"abartmışsın markası bile okunuyor" tarzında bir replik atıp birayı ve isim soyadı almıştır. bunda henüz birkaç gün sonra bir diger yurt görevlisi dolabımdaki bir kasa biraya bakın nasıl ulaşmıştır)
    hmmm (odaya girer): bira var mı abi?
    ben: var, dolapta (elbise dolabı)
    hmmm: (alır, teşekkür eder, çıkar...ve fakat koridorda gördüğü kişiye nedense şöyle dediği duyulur) merhabaa, eheemmmmm bu şişe, bira, bi tane vardı sadece......(yurt görevlisi odama girer haliyle biranın kaynağını bulmak için, bahtsız "hmmm" kardeş de arkasından teşrif ederler)
    görevli: başka var mı?
    ben: yok (adam buzdolabına doğru ilerlerken, biranın kaynağını bulduğundan emindir, lakin buzdolabı temizdir, lavabonun altına da-niyeyse- bakar ve geriye kalan "içine bira saklanabiletesi nesneler arasında en anlamlısı" olan elbise dolaplarına doğru hareket eder)
    görevli: açık mı bu? (benim yarısına kadar açık olan dolabımı gösterdiği için bu saçma bir sorudur, ama daha da absürd olan "hmmm"ın cevabıdır)
    hmmm: kapalı, yandaki açık sadece (oda arkadaşımın kilitli olan dolabını gösterir, görevli kapıyı zorlar, açılmayınca benim dolabın önüne etten bir duvar örmüş olan "hmmm" kardeşi beden diliyle ordan uzaklaştırıp dolabımın yarısı açık olan kapısını sonuna kadar açar, hala boş olanı üstte dolusu ise onun altında duran bira kasaları gözükmemiştir)
    hmmm: bakın hiç bir şey yok
    görevli: çekmeceleri açın
    hmmm: (çekmeceleri açar) bakın yok işte(buraya kadar cengaverce çarpışan "hmmm" son bir ümitle adamı elindekinin oda içindeki tek dolu bira şişesi olduğuna ikna etmeye çalışmaktadır ve yurt görevlisi dolabımın diğer kapağını da açmak için uzanınca artık yapacak hiç bir şey kalmamıştır, oysa "hmmm"kardeş ulubatlı hasan misali son ana kadar çarpışacaktır)
    görevli: (boş olan kasayı tutar) dolu mu bu?
    hmmm: bakın boş, ben son birayı almıştım zaten size dediğim gibi... (bu sahneyi dondururuz ve psikolojik bir çözümlemeye gideriz: görevli iki bira kasasına bakmaktadır, üstteki gerçekten boştur ama alttakinin muhteviyatı 23 şişe biradır ki az sonra ufak bir sallama hareketiyle birbirne çarpan dolu bira şişeleri "biz buradayız" diyeceklerdir. bu açıdan yurt görevlisi "mission completed" anına çok yakındır, lakin "hmmm" kardeş -ve itiraf ediyorum ki bir noktadan sonra ben de-bunca çabanın, hatta yarısı açık olan dolaba "kapalı o", yanındaki kilitli dolaba ise "o açık" diyerek yurt görevlisinin gözüne baka baka yalan beyanat vermesinin bir bedeli olması gerektiğine inanmışızdır, yani görevli üstteki boş kasayı sallayıp "a boşmuş, çocuklar doğru söylüyormuş, vay benim skeptik kafam!" diyip dolusuna dokunmayacaktır, fakat dondurulmuş bu sahneden takriben 1 dakika sonra görevli odamdan üzerine benim, "hmmm"ın ve de kızarkadaşımın isimlerini yazdığı dolu bira kasasıyla çıkmakta, "hmmm" ise banyoda fayans yumruklamaktadır...tabii ki giden biralar geri dönmeyecektir ama bu olay gerçeklik uzamının köşesinde bir yerinde bir delik açmıştır, çünkü hiçbirşey göründüğü gibi değildir, belki doluya boş, açığa kapalı dersek eşeklik ederiz ama bunu kısa bir zaman diliminde yoğun bir şekilde yaparsak, kendimiz de inanırız öyle ki gerçek denen olgu "patlar", ve kendi gerçeğimizi kendimiz yaratmış oluruz...
  • ekşi sözlük 3 yaşında zirvesinde bezgin bekir tişörtüyle danss ettiği için başta garsonun "böyle bezgin mi olur iki dakka otur be abicim" şeklindeki müdahalelerine maruz kalmış gene de deli eğlenmiş yazar...
  • kaz dağının etklerinde 19. piyade tugayında 5.5 ayını geçirecek insan. hadi bakalım diyor kısa bir ara veriyoruz
  • meslektas, ortak, çalgıcı takımı, winme source, su topçuğu, okulun birkaç basçısından biri:)
  • alice'e söylendiğinde "a lot of people spell hmmm with three mmm's." cevabı alınan kelime. ("hmm" dediğinde de
    "studies show that %99.25 of people spell hmm with 2 m's." diyor. godoş.)
  • algida'nin degismes reklam efekti
  • soyleyecek birsey bulunamadiginda soylenen kurtarici sozcuk
  • entry olarak ne yazarsa yazsın, her daim, entry nick uyumu' na sahip entryler girecek bir yazardır. yazdığı entrylerden sonra nickini okuyun göreceksiniz.
  • güvensizlik, şüphelenme çağrıştıran, haz edilmesi pek mümkün olmayan internet dili effecti..
hesabın var mı? giriş yap