şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da atatürk orman çitliği arazisi üzerinde bulunmakta, istanbul yolu boyunca boylu boyunca uzanmakta olan, toprak özlemi çeken apartman sakinleri oralarda eşelensin diye tahsis edilmiş alanlar. gayet yararlı, güzel bir uygulama, atıl durumdaki arazinin değerlendirlmesi ve ekstra kazanç sağlanması bakımından da yararlı, orada özlem gideren, domates biber yetiştiren, haftasonu ailecek piknik yapılan yerler olarak işlev görmesi bakımından vatandaş için de faydalı yerler. aoç bahçelerden kira almakta ve karşılığında su vermektedir.

ingilizcede allotment gardens olarak gecer. ayrica (bkz: şehir tarımı)
  • 2006 itibariyle atatürk orman çiftliğindekilerin aylık kirası su hariç 45 ytl'dir.
  • ankara'da hobi bahçeleri varmış diye araştırırken karşıma çıkan gazete haberlerine göre işgüzar bir vatandaşın dava açması sonucu atatürk orman çiftliğibünyesindekiler kaldırılmış. kısıtlı arama tarama sonuçlarıma göre, ankara'da bulunmayan şey.
  • farmville'in gerçeği gibi bir şey.
  • yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kampüsünde de hayata girmiş projedir.

ayrıntılı bilgi için:
    http://yildiz.edu.tr/…_2011_kİtap_24_şubat_2011.pdf

bakalım farmville'de harikalar yaratan genç arkadaşlarımız buna ne kadar rağbet gösterecekler.
  • izmirde buca göletde bulabilirsiniz bunlardan.
  • ankara'da özellikle ayaş ve gölbaşı taraflarında yoğunlaşmaya başlamış alternatif yaşam öğesi. topraktan uzak kalmış, şehre bağımlı kalmış günümüz insanının tek kaçamağı.
  • 500 m2 arsası ve üzerine anahtar teslim prefabrik eviyle yaklaşık 60bin tl'ye mal olan şehirden kaçış noktası. 40bin'e dahi mal etmek mümkün. özellikle ankara gibi betondan başka bir şey olmayan bir şehirdeyseniz ve imkanınız varsa kesinlikle başvurulması gereken bir tercihtir.

dün gölbaşı'nda 500 metrekare bir yer aldım. üzerine 55 metrekare prefabrik kondurmayı planlıyorum. ilkbaharda tezime başlarken benim için güzel bir kaçış yeri olacak, sakin ve sessiz. prefabrik evler zaten yeterince hoş duruyorlar, kullanışlı verandaları var. bahçe peyzajını da zevkinize göre yaparsanız, mini bir villanız olmuş olur. hatta küçük bir alanı bostan olarak kullanıp, diğer kısmı dostlarınızı ve ailenizi haftasonları ağırlamak için kullanabilirsiniz.

son derece güzel bir yatırım gibi geldi bana.
  • bursa'da alaaddinbey mahallesinde tarımsal amaçlı küçük bahçeler ismi ile 2006 yılında lansmanı yapılmış olan sosyal rekreasyon alanı mevcuttur. 100 - 150 m² büyüklüğündeki arazinize maksimum 15 m² büyüklüğünde ahşap bir ev yapıyor ve canınız istediğinde orada konaklayabiliyorsunuz. toplamda 200 civarı parsel mevcut ve hepsi de dolu. domates biberden tutun da, avokado yetiştiren bile var. kent keşmekeşinden sıkılan bünyelerin bir numaralı vitaminidir.
  • bir zamanlar kocaeli- yahyakaptan'da da bulunan bahçeler. belediyeden yıllık kiralanıyordu, sonraki yıl için öncelik tanınıyordu. komşumuzun vardı sonra bize devretmişti. babam, emeklilik sonrası yıllarca güzel oyalanmıştı.
    salatalık, domates, biber vs bir sürü şey yetiştiriliyordu küçücük bahçede. çok güzel ve stres atılan bir yerdi.
    şimdi üzerine lüks villalar yapıldı.