şükela:  tümü | bugün
  • procrastination esnasında ya da focus bozuklugu, maymun iştahlılık, aşırı merak, "herşeyi bilcem ben banane" psikolojisi ve türevi nedenlerle yapılması gereken şeyin daha kolay yapılabilecegi bin bir çeşit yol varken, tekerlegi yeniden icat etmeye kalkıştıgınızda yaptıgınız şey.
    sonunda bir sürü sevgiliniz olur (bkz: processing) (bkz: max/msp) (bkz: supercollider) etc etc etc....
  • (bkz: rc model) gayet iyi bir yöntemdir bunun için.
  • ben hobbit edinmek istiyorum
  • yoğun tempoya sahip işi olan türk insanının genellikle yapamadığıdır. sabah 8, akşam 17 çalışma koşullarında ne zaman yemek yiyecek, ne zaman dinlenecek bu insanlar? hafta sonu cumartesi de çalışılıyorsa, kendine ayrılan zaman bir tek pazar günüdür. bu koşullara rağmen hobi edinebilen insan ya yalnızdır ya da gerçekten bu hayatı çok seviyordur.*
  • modern yaşam tarzının kaçış rampasıdır bir yerde. amatör neşelerden, amatör ruhdan, çocuksu isteklerden kopmamaya ihtiyacımız var.
    etrafınızdakilerin kem gözlerinden çekinmeden hatta onlara inat tutkularınızın peşinden gidin, yeni tutkular edinin efenim.