şükela:  tümü | bugün
  • popi sahibidir.

(bkz: herkesin bir popisi vardır)
  • parası yoktur, türk dizisi izliyordur. hem o da bir hobi.

bkz: komşumuz türkan teyze.
  • başak burcu erkeği olma ihtimali yüksek olan insandır. sebebinin de ruhsal ve fiziksel tembellik olduğunu düşünmekteyim*
  • belki başka marka kullanıyordur.
  • bugün düşünüp karar verip üzüle üzüle kendimi dahil ettiğim kategori.

arkadaş bir insanın ilgisini hiç mi bir şey çekmez.iyi hadi kitap okuyayım derim yarısına gelmeden atarım,bir diziye başlarım 2.sezonuna gelmeden sıkılırım.bir şeyler çalayım dedim yok öğrenmek zor tahammül edemedim 1 hafta geçmeden bıraktım.gezeyim tozayım doğa yürüyüşü falan ,ya da yüzeyim,spor yapayım diyorum neticede o da bir hobi olabilir benim gibi ot gelmiş saman gidecek biri için yok onlardan da sıkılıyorum.ben sıkıldığım içim sigara bağımlısı bile olamadım hep bunu içimize mi çekip duracaz dedim attım bir gün elimden.

hani her insanın bir şeylere illa ilgisi,yeteneği olurdu hani bende yok.çok mutsuz oldum bugün bu yüzden. bir insan bu kadar boş olmamalı.
  • bunca hobi patlaması arasında, bu insan bulunmaz nimettir..ya çok sığdır ya da çok derin..
  • hobi tanım gereği zevk için uğraşılan bir olay ise, insanların hobiye genel bakışı ise dans etmek, bir sporla uğraşmak ya da bir müzik aleti çalmak olduğu için hobisi olmayan bir insan gibi görünse de, sadece genel olarak insanların zevk aldığı şeylerden zevk almıyordur o kadar basit. kimisi dans ederken deşarj olurken o evde tek başına çizdiği bir kara kalemden, izlediği bir diziden, aromalı kahve içmekten, öylece oturup düşünmekten ya da sadece uyumaktan zevk alıyordur. bunların hepsi de birer hobidir. sadece genele hitap etmez.
  • hobisi olmayan insanla herkesin bir popisi olmalı diyen adam aynı amaca hizmet etmektedir.
    paniğe kapılmamalı ve yapmaktan hoşnut olabileceğin şeyleri saptamalı, sonrada bir yerden başlanmalıdır.
  • zamanı varsa sığırdır.