• bugün düşünüp karar verip üzüle üzüle kendimi dahil ettiğim kategori.

arkadaş bir insanın ilgisini hiç mi bir şey çekmez.iyi hadi kitap okuyayım derim yarısına gelmeden atarım,bir diziye başlarım 2.sezonuna gelmeden sıkılırım.bir şeyler çalayım dedim yok öğrenmek zor tahammül edemedim 1 hafta geçmeden bıraktım.gezeyim tozayım doğa yürüyüşü falan ,ya da yüzeyim,spor yapayım diyorum neticede o da bir hobi olabilir benim gibi ot gelmiş saman gidecek biri için yok onlardan da sıkılıyorum.ben sıkıldığım içim sigara bağımlısı bile olamadım hep bunu içimize mi çekip duracaz dedim attım bir gün elimden.

hani her insanın bir şeylere illa ilgisi,yeteneği olurdu hani bende yok.çok mutsuz oldum bugün bu yüzden. bir insan bu kadar boş olmamalı.
  • facebook yahut twitter ana sayfalarını sapıkça refreshlemekten başka uğraşları olmayan insanlarıdır. bu tip insanları sürekli "çok sıkılıyorum" ve benzeri ifadeler ile dert yanarken bulabilirsiniz.

ulan 20 yaşını geçmiş insansın, ergenliğin bitmiş, ne diye sürekli ortada "çok sıkıldım yeeaaa" şeklinde geziyosun. animatör müyüz pezevenk napalım sıkıldıysan, git uğraş bul kendine. sinirlendim lan yine.
  • benimdir. abi ne yapacağım , neyi yaparken heyecan duyacağımı bilmiyorum. hayır ne yapayım , hobileneyim mi?
  • hobi tanım gereği zevk için uğraşılan bir olay ise, insanların hobiye genel bakışı ise dans etmek, bir sporla uğraşmak ya da bir müzik aleti çalmak olduğu için hobisi olmayan bir insan gibi görünse de, sadece genel olarak insanların zevk aldığı şeylerden zevk almıyordur o kadar basit. kimisi dans ederken deşarj olurken o evde tek başına çizdiği bir kara kalemden, izlediği bir diziden, aromalı kahve içmekten, öylece oturup düşünmekten ya da sadece uyumaktan zevk alıyordur. bunların hepsi de birer hobidir. sadece genele hitap etmez.
  • türk insanı, insanımız. biz.

hayatta kalmak için çabalıyoruz çoğumuz sadece, hobi ney, yeniyo mu?
  • tanim: tembel, takintili, kuruntulu olmakla birlikte, hayattan zevk alamaz.
    fotograf cekme hobisi edindigimden bu yana rahatim. yan gelip yatiyorum, soranlara "-fotograf cekiyom ben" deme luksu ayri bi zevk. saka maka gezi vb organizasyonlara filan katildiginizda ayri bi haz veriyor insana. guzel kareler yakalamak ilgisi olan insanlarla paylaşmak, hayran olunmasi, kizlarin beni de cek beni de! isteklerini once sevismek suretiyle gerceklestirmek, bir hobi bu kadar olabilir.
  • bu tür insanlarla konuşacak bir şey bulamıyorum. fakat benimle alakası olmayan bir hobiyle uğraşan biriyle bile konuşacak pek çok konu bulabiliyorum. hobi deyince akla rönesans dönemi yağlı boya tabloları gelmesin . balkonda çiçek bakmak , çatıda güvercin beslemek , belirli bir objeyi toplamak v.s. olabilir. hobisi olmayan insan optimal adamdır. her şeyi olması gerektiği gibidir. ihtiyacından fazlasını mülk edinmez , para harcamaz , evinde bulundurmaz. sıkıcı insandır.
  • popi sahibidir.

(bkz: herkesin bir popisi vardır)
  • henüz neye hobileneceğini bulamamış insandır, ya yeteneksiz yada yeteneğini bulamamış, ben yeterenğimi bulamadığımı düşünmek istiyorum. denemelerim şimdilik, gitar, salsa, kick box, fotoğrafçılık ile sınırlı ilerleyen günlerde yeni denemeler yaparız bakalım.
  • - biliyor musunuz pek çok insan, bu dünyada beni ne eyler diye düşünüp bir meşgale bulamadan ölüp gidiyor.
    (prof dr kemal sayar)
hesabın var mı? giriş yap