şükela:  tümü | bugün
  • bir seriat kafali beyani.

hocasever icin;
    (bkz: bülent arınç)

hoca için;
    (bkz: fethullah gülen)
  • inanılmaz bir açıklama daha. artık takip edemiyoruz. yabani attan türeme yarış atları gibi o kadar çabuk yer değiştiriyor ki kelimeler, görüşler, düşünceler, haysiyetler... daha düne kadar asıp kesen arkadaşlar bugun akıl hocalarına hak verir olmuş. bülent arınç'a şaşırmadım belli bir çizgisi vardı hiç bozmadan devam ediyor, açıkçası ben hüseyin çelik'i merak ediyorum. cemaatin önemli isimlerinden biri. israil hakkında kuru gürültü bi açıklama yaptıktan sonra israil-pkk işbirliğini vurgulayan açıklamalar yapmıştı. belki sıcağı sıcağına bir açıklama olmuştu bekleyememişti hocasını, kimbilir belki hoca efendi geçikti bu sefer. acaba şuanda biraz yüreğine su serpildi mi bakanın? rahatladı mı hocasının son açıklamalarından sonra? neden bir şekilde korkaklıklarına bir lider bulurlar ki bu insanlar. zamanın firavunlarına karşı sessiz kalanlar hiçbir zaman musa olamayacaklar bu halkın nazarında.
  • sanırım türkçe olimpiyatları esnasında söylenmiş arınç sözü. peki aynı cümleyi ola ki başka biri söyleseydi, hatta muhtemel siyasi rakiplerinden biri söylemiş olsaydı; bugün siyonistliğini tartışıyor olurduk. hatta bu sadece siyaset dünyası değil, sözlükte de böyle

(bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
  • türkiye cumhuriyeti'nin kimler tarafından yönetildiğini gösterecek apaçık bir cümle daha, bundan daha acı olanı ise chp'nin genel başkanının gider ayak pensilvanya'dan aldığım telefonun doğruluğuna inanıyorum demesidir. deniz baykal kabul etmiş bu şahsın devlet içinde devlet bir örgütü olduğunu da bülent arınç bu lafı etmiş çok mu? işin garibi arınç'ın bu sözü, fettullah gülen'in israilden izin alınmalıydı, otoriteye başkaldırılmaz sözüne hak vermesinden sonra söylenmiş olmasıdır. one minute diye bağırıp ortadoğuda süper güç olabileceğini zanneden, sonra gönderdiği gemiye harekat düzenleyen bir devlete boyun eğen ve israil'in umrunda bile olmayacak yaptırımlar yaparak komik duruma düşen insanın one minute hezeyanını t-shirtlere bastırıp giyen beyinsizlerin olduğu bir ülkeye yaraşır bir düzen var, hepsini ayakta alkışlıyorum.
  • bülent arınç hocaefendi'nin açıklamasından akılda kalan kısmıdır. diğer kısımlarına ise hiç girmemek gerek. ben duydum, siz kaçın.
  • başka birisi de (bkz: ertuğrul günay) kalktı "kendisi uzaklardan türkiye gündemini takip edememiş herhalde, uzaktan bakınca demek ki olaylar öyle görünüyor. içinde yaşayınca bizim baktığımız gibi bakılıyor" dedi. bunların da bir ayarı yok arkadaş...

bence burda bakan günay'ın söylemi türkiye ve kendi karizması için daha doğru sebebi de şu, hükümeti sevdiğimden değil de bu memleketi seçilenler mi yönetiyor, pensilvanya'mı? demeye getirmiş bence. öyle değil de işte en azından ben koskoca bakanım, bu işleri biliyoruz herhalde, ordan röportaj vermeyle olmaz bu işler, o kendi işine baksın gibisinden ayar gibi olmuş hoşuma gitti...

ama diğeri çok vahim, resmen sen beni seçtin, bu memleketin en önemli ilk 10 yöneticisinden biriyim ama hocam ne derse o, benim bir fikrim yok, bu ülkeyi yönetmekten acizim gibi bir söylem olmuş.