• yıllarca moderatör lük yapmıştım. teşekkürler cumhur teşekkürler hocam.com teşekkürler odtü
  • üye olmak için aldığım 30 liralık tişört halen gelmedi ama canı sağolsun, bir zamanlar iyi ekmeğini yedim.
  • koca peşindeki kezbanları, hayatı leş karıların peşinde dolanmaktan ibaret sırtlanları boynu bükük, mahzun bırakan gelişme. dişi popülasyonun en az yarısının kendileri evlenemeden site kapandığı için üzüldüğüne emin olabilirsiniz.
  • anladığım kadarıyla türkiyenin karbonhidrat depolarının içini boşaltmış bunun ekmeğini yiyen gencolar..
  • ingilizce kursundaki kurumu satabilirim umuduyla üye olmuştum birkaç ay önce. kuru satamadan site kapanıyor.. herkesin birbirine yazdığı bir site olduğunu sonradan anladım. bazıları için kapanması üzüntü verici bir hadise olsa gerek bu sebepten ötürü :)
  • vatan hainliği ile eşdeğerdir.

10 sene önce tanıştım siteyle. son 5 yıldır arada sırada tavla için kullanıyordum. nihayetinde artık bir youngster değiliz. istesem de eskisi gibi av yapamam. şartlar değişti, gelişmiş makina, tel. vs. ile çekilmiş ilgi çekici fotolar arttı ve herkes -evlisi barklısı dahil- adeta bir kovalama makinasına dönüştü bu da pastayı çok paya böldü. sosyolojik tespit yapacak değilim.

site 'eski gücünde' bir site değil orası kesin ama 2010 lu yılların başında tarif etmem gerekirse abartısız ;

(bkz: college fuck fest)
  • şimdiki bebelerin itin götüne soktuğuna bakmayın, 10 sene öncesinin en kıral sosyal medya platformuydu. daha internet fenomeni diye bir şey yokken bu sitede popüler olanlar sakarya* barlarında konuşulurdu. 2010 gibi duraklama dönemine girdi, sonra yok oluş başladı zaten. yine de eyvallah cumhur, iyi denemeydi.

hocam.com'un kapanması, gençliğimin en güzel zamanlarından bir detayın daha tarih olması anlamına geliyor. neyse ki bizim kuşak benzer bir hayal kırıklığını daha önce yaşadı da idmanlıyız.
    (bkz: sosyomat.com)
  • en yeni uyesinin en az 4-5 yillik oldugu, benim de uzun yillardan beri uyesi bulundugum site. vaktinde cok ekmeg... *

dedigim gibi uzun yillardir uyesi olan birisi olarak dikkatimi cekmis bir durum var. ne zaman forumda "nerede eski uyeler?", "kac yillik hocamlisiniz?", "kac yilinizi doldurdunuz?" gibi basliklar acilsa, 4-5 seneden az suredir uye bulunan kimseyi goremezsiniz. 6-8-10 yillar havada ucusur. isin en komik kismi da uyelerin profillerine girdiginiz zaman, hangi siralamada uye oldugunu gorursunuz. ornegin; uye numarasi 200k'larda olan kisiler takriben 2009-2010 yilindan beri sitenin uyesidir. atiyorum elemanin 600k uye numarasi var, forumda "9 yili devirdik" yaziyor. kendini eskitme cabasini bir turlu anlayamadim su sitedeki. zannedersem ne kadar eski uye olursan, o kadar fazla ekmek yiyorsun. *
  • istanbul da bulunan arkadaşlarla bir çok kez buluşup güzel ortamlar yakalama fırsatı bulduğumuz kapanma kararı alınan site
  • böyle düşüyordu gençler şimdi siz düşünün
hesabın var mı? giriş yap