şükela:  tümü | bugün
  • sabahın körüne konulmuş, yoklama alınmayan derslerin sinavlarinda vuku bulabilen olgu.
    (bkz: 8 30 dersi)
    (bkz: 8 40 dersi)
  • ayni sehirde olmasina ragmen eviniz ve okulunuz arasinda 2saatlik bir mesafe varsa yoklama alinmayan derslere gitmeyerek gerceklestirebileceginiz bazi ogrenciler icin gayet normal olan davranis.
    *
  • - hocam bunu şu yoldan yapsak olur mu?
    -*ben nerden bileyim. hoca gelsin ona sorarsın.
    (...)

-hocam bu soruda eksik mi var?
    -ben hademeyim yeğenim.
    (...)

-hocam burda x'i ihmal edebilir miyiz?
    -miyav?

(bkz: amfiye kedi girmesi)
  • içler acısı duruma donusebilir bu durum, yerin dibine kadar girdirebilir bunyeyi, şöyleki 9 30 da quiz vardır ve o ana kadar derse hiç ugranmamıştır, quizede 10 dk gec gidilmiştir, amfiye girdiginde sınav kagıdına bakan gözler bir anda sana bakar olur vede muhabbet gelişir hocayla...

- gunaydın hocam
    - gunaydın
    - quiz için gelmiştim
    - bu ders 311 ama
    - tamam hocam bende onun quizine gelmiştim
    - hımmmm sen 311 mi alıyordun
    - evet hocam,quiz alabilirmiyim
    - peki

der vede quiz alınır, derse hiç gidilmedigi için konu hakimiyetide yoktur vede sorular sana bakar sen onlara bakarsın aradada hoca sana bakar, bu durumda ulan ben bu kagıdı hocaya nasıl verecem diye içten içten yakınırsın, uc bes kisi bir anda kagıtlarını versede o sırada kaynatsam benimkinide die cinlikler dusunursun ama nafiledir, quiz suresi asla bitmek bilmez, boş kagıt verilir vede ikinci derse girilmeden gidilir sonundada kalınır dersten.
  • bu durumun bazı çok negatif sonuçlar doğurması da mümkündür. örneğin bendeniz, sınavda karşılaştığım, bir matematik hocası için fazla genç görünen ferit öztürkü asistan sanmıştım.. çok kötü sonuçlar doğurabilirdi ferit öztürk bilindik hoca kalıbına uysaydı..
  • -bu dersin hocası siz misin?
    +evet
    -vay hocam naber ya.
    +??
    -valla methinizi çok duydum da derse gelemediydim hiç. kısfmet işte. sınavaymış.
    +vizesi kaç bu dersinin
    -hah ben de onu sorucaktım size zati.
  • - hoca ile ilk kez mukavemet imtihaninda karsilastik. gerçi o makina bölümünde idi ama sonra belki lâzim olur diye mukavement dersine de yazilmisti. imtihandan önce iki rekat namaz kildi, etrafa üfledi. sonradan, aldigi notu begenmeyip dersin hocasini bati taklitçisi diye kötüledigini ögrendim. binaenaleyh bati taklitçiligi hadisesinin baslamasina böylece sahitlik etmis oldum. (süleyman demirel, nazmiye hanimi itü'de bulmadim: genç bir mühendisin anilari, büyük türkiye yayinlari, 2009)
  • facebook videosundan;

sınav sonu, hoca masasında oturmaktadır:
    - evet arkadaşlar, herkes kağıtları getirsin, sınav bitti.
    herkes kağıtları getirir, elemanın biri oyalanmaktadır. (sınavı da yapmıyo pezevenk)
    - teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler (sınav kağıtlarını öğrencilerden alarak üstüste koyar, bir yandan da oturan elemanı aradan keser)
    herkes kağıtlarını verdiğinde eleman ayağa kalkar. kağıdını götürür. hoca:
    - sınav kağıtlarını artık almıyorum. kaldın!
    eleman artist bir havaya bürünür:
    - sen benim kim olduğumu biliyor musun?!!!
    - sizin kim olduğunuz konusunda hiç bir fikrim yok.
    eleman bu sefer yavşak bir havaya bürünerek:
    - iyi, der ve üstüste duran sınav kağıtlarının arasına kendi kağıdını karıştırır ve ortamdan uzaklaşır.
  • hocanın derse asistanını sokup dönem içinde hiç uğramamasıyla da mümkündür. hırsızın hiç mi suçu yok a canım?