şükela:  tümü | bugün
 • kendi yazdığı, yönettiği ve oynadığı 2004 yapımı uno filminden de hatırlayabileceğimiz aksel hennie ve game of thrones'un jaime lannisternikolaj coster-waldau'nun yer aldığı gayet sürükleyici bir suç-drama-aksiyon filmi. bazı sahneleri ve hatta genel olarak film ortalamanın üzerinde iyiydi; imdb diliyle konuşursak 7,5 verdim gitti.
 • nasıl oluyor da böyle bir filmin 3. entrysi bana nasip oluyor anlamış değilim. oysa hakkında sayfalarca entry okuyacam diye geldim buraya koştum hemen.. harbi sağlam filmdi ama.. uzun uzun yazmama gerek yok. sağlam filmdi. neyse entry dursun, ikinciyi izleyince gelir editlerim. bu sefer sağlam övgüler yağdırırım olur biter. imdb notu 7,5 .. norveç inanılmaz güzel, yağmurlu ve sakin...
 • nedense hak ettiği ilgiyi görmemiş film.imdb'den 7 ve üzeri almış bir çok hollywood filminden daha iyi bir film.işte demek ki reklamı iyi yapmak lazım yoksa böyle filmler kaçıyor aradan.
 • özellikle görüntü yönetmenliği ve renkleriyle benim için tam bir norveç filmidir. aksiyon filmlerinin aksine dolu dolu ilerleyen bir tabakası var bu filmin. oyunculuklar iyi, özellikle senaryosu çok sağlam. vurdusu kırdısı aksiyonu olacak kardeşim illa iki araba, silah efekti görücem diyorsan seni çok tatmin etmeyecektir söyleyeyim. ha bence aksiyonu da gerilimi de çok dozundaydı o ayrı. tabi bu beğenimde şüphesiz ki kuzeye olan sempatimin de etkisi var ama vasatın üstü olarak nitelendirilcek filmlerden bir kademe daha üstte bu film benim için.
 • tüm dozajların iyi ayarlanmış olduğu son zamanlarda beni tatmin etmiş etkileyici filmlerden birisi...
 • vay babayın kemiğine!.. filmi.

  --- spoiler ---

  sonuna kadar karısının da bi kahpelik yapacağını bekledim ama namuslu kadınmış. takdir ettim.

  --- spoiler ---

  hollywood bu filmi 3-5 seneye kalmaz keşfedip remake'ini yapmazsa ben de bu işi bilmiyorum.
 • daha ön gösterimi yapılmadan amerikan yeniden çevrimi için hakları satılmış film. artık filmler daha ilk gösterimi yapılmadan, kitaplar mürekkebi kurulmadan hakları satılıyor.

  --- spoiler ---

  jaime lannister'ın yine bir orospu çocuğu rolü ile karşımıza çıktı.

  --- spoiler ---
 • noooooldu lan orda diyip sözlüğe girdim anlamadığım yerlerini okumak için. bu filme 10. entry i benim giriyor olmam gerçekten normal değil, ayıptır, zulümdür.
 • zekice bir film olduğu kesin. kesinlikle klişe değil. evet bu filmi bir macera gerilim olarak da izleyebilirsiniz ya da bir başka bakışla filmin etrafımızdaki kıyametle ilgili çıkarımlarına da bakabilirsiniz. murat menteş filmin bu yüzünü çok güzel yorumlamış.

  bir hollywood filmini aratmayacak kadar hızlı ve heyecan verici bir film olduğunu belirtmek gerek. bu filmin bir yeniden çekiminin olacağı kesin. fakat yapılacak herhangi bir yeni çekimin orjinalinin değerini arttıracağı kanaatindeyim. filmde oyunculuklar özellikle de roger ı oynayan aksel hennie nin performansı muhteşem. eşinize dostunuza tavsiye edin kesinlikle pişman olmazsınız.
 • son anına kadar şaşırtan film. gerilimli başlıyor ama heyecanla izlenecek bir film. roger karakteri süperdi. hollywood klişelerinden değil en azından. benim için uzun zamandır izlediğim en iyi filmlerden. izlenmesi tavsiye edilir.