şükela:  tümü | bugün
  • cok basarili bir mekanik saat blog'udur. turdaslarinin aksine sadece ureticilerin news/press bultenlerini takip edip su marka bu modeli cikardi bu marka falanca fuarda goz kamastirdi turu haberlere yer vermenin disinda antiquorum e bay gibi kaynaklari tarayarak bargain tabir edilebilecek vintage saatleri tespit ederek bildiren, bunlara dikkat ceken bir yapisi vardir. fiyat/ saat spec'i degerlendirmesini yaparak fark yaratir.
    ilgililere hararetle tavsiye edilir.
  • her insanın ilgi duyduğu bir konuyla ilgili beğendiği çalışmalar işler vardır takdir ettiği, bir de "ah şunu keşke ben yapabilseydim" diye beğenmenin ötesinde içten içe kıvrım kıvrım kıskandığınız, çekemediğiniz için sinir olduğunuz işler vardır. eğer saatlere ilgi duyan birisiyseniz bu siteyle ilgili yorumunuz muhtemelen ikincisi olacak derecede iyi iş çıkartan bir oluşumdur.

(bkz: severek takip ediyoruz)

http://hodinkee.com/
  • yeni cagin internet iletisimi pazarlamasi nasil olur basliginda ders veren iki siteden biri. oburu de watch-anish.
    sifirdan ortaya cikan bu iki site oyle firmalarin gozunden vurmak istedigi turden bir takipci kitlesi olusturdu ki artik sanirim bunlar firmalara degil, firmalar onlara geliyor panpa su bizim saati tanitsana diye.
    anish daha bling bling arap kulturune dubai zevkine hitap eden bir dunya kurgularken ben clymer hodinkee'de tamamen klasa oynuyor, vintage modern saat dengesini cok iyi kuruyor ve saat konusunda cok iyi bir zevki var. ben bu adamin tumblr ve web sitesinde gosterdigi vintage saatlerden aldigim zevki baska hic bir yerden alamiyorum

tabi neticesinde basari da geliyor, mesela tudor yillar sonra amerika pazarina girerken ilk olarak bu adamin kapisini caldi ve onla ortak bi web sitesi yarattilar. su anda gqya saat konusunda yazi veriyor. ayrica moda firmalari ile ortak calismalar yapmaya basladi. drake's of london ile yaptiklar kravat serisi cok iyiydi. sinirli sayida kayis yapiyor satiyor pouch yapiyor kapisiliyor. ve son olarak autodromo ile elyapimi asetat vintage gorunumlu gunes gozlugu yaptilar, oyle az buz degil 350 usd fiyat cektiler. bir gun once "yarin satisina cikiyoruz" diyen bildirim yapti sıtede. ertesi gun sabah saat 11 olmadan hepsi gitmisti hepsi.

en onemlisi de herifte su rahatlik var: kendi koluma takmayacagim saati sayfamda da tanitmam diyebiliyor adam turk basini hanutculuguna hayli uzak bi kavram, yani. ( gerci son bir kac postunda birak bu isleri ben demedim diil)
  • kurucusu olan benjamin clymer, hobi olarak başladığı işin son raddesinde dün bloomberg'te isviçre frangı'ndaki hoplamanın saat piyasasında yaratacağı etkinin sorulduğu adama dönüştü. ilgi alanında bu kadar etki yaratan başka bir blog var mı internet tarihinde çok merak ediyorum.

eskisi kadar her postu yorumlarına kadar okuyamasam da hala hastasıyız. ah şu tudor pazarlamanın bokunu çıkarmasalar bir de daha çok seveceğiz. hayır saatler de fena değil ama kör göze parmak hoş olmuyor
  • digg'in kurucusu kevin rose'un ceo olarak başına geçtiği "blog". rose'un sahip olduğu diğer site olan watchville ile bir evlilik yapacaklar. oğlan tarafı başlık parası olarak 3,6 milyon dolar getiriyor. biz de uzaktan gazozumuz ve kuru pastamızla izlemeye devam edelim.

http://www.businessinsider.com/…d-kevin-rose-2015-6

"blog yazarak para mı kazanılır yeeeaaa" diyen dallamalara selam olsun..
  • bir suredir bekledigim hamleyi gerceklestirerek, saat kayisi, saat pouch'u vsnin disinda artik saatin kendisini satmaya baslamis web sitesidir. bu isi de kendilerine yakisan sekilde, hakkini vererek ve sattiklari saatin arkasinda durarak yapiyorlar. alan da bu saatin satisa cikmadan once en az iki uc tane bu lig saatleri cok yakindan taniyan eleman tarafindan didik didik edildigini bilerek, o rahatlikla aliyor.

sattiklari saatler vintage, ve ister istemez bazi problemleri olabiliyor (cizik, darbe, esneme su bu) bunlari saate dair detayli bilgilerin verildigi kisimda "what you should know" temali bir fotografta tek tek siraliyorlar. ayrica kusurlari da acik gosteren netlikte, yuksek cozunurluklu editlenmemis fotolari mutlaka koyuyorlar

simdiye kadar gorebildigim kadari ile 10.000 usd altinda ne koydularsa koyduklari an uctu gitti. 10k $ + ustu kategoride dogal olarak hareket daha yavas. bir adet 25k$lik double red line, 38k$lik tudor home plate ve 45k$lik rolex 6263 daytona dukkanda bir muddettir durmakta.

hobisini ugras haline getirip, askla pesinden kosan, ayni zamanda isin detaylarini da bilen adam icin para kazanmak gercekten zor degil. bir ornek vermek gerekirse ikinci el rolex isinde uzmanlasmis ve nadide vintage pesinde bir gun japonyaya bir gun avustarlyaya ucan, 10 past ten sitesinin kurucusu, ve vintage rolex denince akla gelen ilk isimlerden eric ku. iyi para kazandigini tahmin ediyorduk ok. ancak instagrama koydugu fotodan, online basvuru toplayan ve basvurularin degerlendirilmesi sonucu sadece secilen ve onaylanan kisilere satilacak olan, iki senede sadece 500 tane uretilecek 400.000 $lik ve 600 hplik ford gt supercar icin on satinalma formunu doldurdugunu gordugumde anladim ki isin boyutu bambaska imis.

hodinkee de bu kadar tezgah kurmus bu kadar isi bilen adami bir araya getirmisken neden bunun ekmegini yemeyeyim diyenlerden. helal olsun diyorum keske herkes boyle satici olsa. ben de ford gt alsin. yakisir ben'ime.
  • web sitesini guncellerken tarih/ saat gosterimi ile ilgili de kendisine yakisani yapmistir
    boyle minnos tarih- saat display gordunuz mu elinizi vicdaniniza koyup soyleyiniz

https://i.hizliresim.com/4mnybl.jpg

https://i.hizliresim.com/jljdoy.jpg
  • dünyanın açık ara en iyisidir. hiçbir blog, websitesi, dergi vs yanına yaklaşamaz.

bu kalitede devam ederlerse, collab yaptıkları saatler ileride auction dünyasını yıkacak, şimdiden söyleyelim de aaa ulan ekşi'de bir adam var zamanında söylemiş desinler.