şükela:  tümü | bugün
 • bitcointalk'da 2013 aralık'ta biri başlık açar. "i am hodling"
  arkadaş alkollüdür ve sevgilisi de lezbiyen bara gitmiştir. trade'i beceremeyen gamekyuubi de hayatından mutsuz, nasıl beceremediğini en masumane en temel duygularla anlatır. metnin özeti de şudur:
  ben beceremiyom bu trade işi ben sizin gibi akıllı değilim tamam mı, o yüzden 'i am hodling (i am holding).'
  yani kızan kardeşimiz elindekileri satmak yerine artık elinde tutacaktır çünkü herkes sizin kadar akıllı değil taaaam mı?!

  böylece hodl da meme haline gelmiştir. terste kalan "yatırımcılar" artık hodl eyliyordur.

  (bkz: hold)
 • iyi bir hodler olmak istiyorsanız çelikten sinirlere ve demir gibi güçlü ellere sahip olmalısınız.
 • hodorun kripto hali. yapilan memeler fazlasiyla komik.
 • umarım bitcointalk'ta sarhoş haliyle "i am hodling" diye başlık açıp hayattaki başarısızlıklarından söz eden kendine güveni kalmamış arkadaş o günlerde 500 dolar civarına alınabilen bitcoin'lerini satmamıştır da, şimdilerde keyfini sürüyordur :d
  ama yapılan meme'lere çok güldüm, literatüre yeni bir terim katmış kendisi, tebrikler..
 • (bkz: abi çok iyi ya)

  şaka lan şaka üzüldüm adamcağıza.
 • turkcesi: son gulen iyi guler.
 • bikaç gündür bitcoin ve altcoinpiyasalarında uygulamış olduğum yöntem / söylem.

  (bkz: mak investment) abimizden öğrendiğimiz gibi, sabır herşeyin ilacıdır.

  edit: yazım hatası

  *
 • öncelikle (bkz: allah kurtarsın)
  geçen bir arkadaşa konu açılınca bitcoin'e girdin mi diye sordum, "evet girdiğimin tamamıyla litecoin aldım ama takip etmiyorum. geçen baktım %40 zarardaymışım" dedi. beyefendi heralde ltc 300 dolar civarı, tepe noktalarından girmiş. konuştuğumuzdan bu yanaki düşüşü katarsak muhtemelen zararı %50'yi geçti.

  "alıp unutucam, arada bir takviye yapıcam" diyen adam gerçekten bu dediğini yapıyorsa saygı duyarım ama "günlük haftalık alıp satıcam/uçan kaçan yakalıcam/bitcoin 9 bin olmuş omg omg :((( " deyip her gün her saat ekran açıp göz göre göre zararını izleyen varsa bunun adı hodl değil, enayiliktir.

  gözünün önünde her şey %15-20 kaybediyor ama sen oturmuş grafiğin aşağı hareketini izliyorsan diyecek söz yok. dip veya dibe çok yakın olan veya yakın zamanda sansasyon yaratacağını bildiğiniz/düşündüğünüz şeyler dışındakilere iki katlı ihtiyatlı yaklaşmanız gerekir. ona rağmen gene zarar edebilirsiniz ama en azından yukarıda anlattığım arkadaş gibi %100 artışa ihtiyacınız olmaz.
 • fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapar. çünkü zenginseniz, ayı piyasalarının uzun sürdüğü dönemlerde ve hatta gerekirse yıllarca hodl yapabilirsiniz. fakat fakirseniz, paranızı harcamak zorundasınız ve hodl gibi bir lüksünüz yok. kısacası fakire gelmez hodl. zengin eğlencesidir. fakat ironik bir şekilde genel olarak fakirler tarafından benimsenmiştir.
 • koca cftc baskani bile hodler cikti. epik budur.

  https://twitter.com/…head/status/960973897918242817

hesabın var mı? giriş yap