şükela:  tümü | bugün
 • adam kapı tutmak için 6 sezonluk karakter yaratmış.
 • --- spoiler ---

  sik'cem bu starkları ,aryası , sansası ayrı bi dert ,şimdide bu bran yüzünden harcadılar dağ gibi adamı,hem geçmişini hemde geleceğini becerdiler.

  --- spoiler ---
 • gerçek adı walder. yaşlı kadının torunudur. ağzından sadece hodor dediği duyulduğu için herkes o'na hodor demekte ve adı hodor sanılmaktadır. devasadır, kaslıdır, kuvvetlidir ama zeka olarak biraz zayıftır.

  (bkz: a song of ice and fire)
 • --- spoiler ---

  ak gezenler bran' a bir vizyon sırasında temas eder ve yerini öğrenir. gece kralı, kurmayları ve ölülerden oluşan bir ordu üç gözlü karga, bran, meera, hodor ve ormanın çocuklarının bulunduğu mağara ve üzerindeki büvet ağacına baskın düzenler. üç gözlü karga durumu anlar ve bran' a kaçma zamanı geldiğini, ayrıca kendisinin yerine geçeceği zamanın da geldiğini bildirir. ikili tekrar vizyon görürlerken ak gezenler ve askerleri mağarayı basar. vizyonda winterfell' de ned stark' ın babası, kardeşleri ve hodor vardır, vizyonlar sırasında meera trans halinde olan bran ve brynden rivers' ı uyandırmaya çalışır. ormanın çocukları, bran' ın kurdu yaz ve meera ak gezenlere ve ölülere karşı direnirler. sayıları az olduğu için direniş zayftır. bran uyanır ve hodor' u warglar, meera bran' ı bir sedyeye atar ve kaçmaya başlarlar. kapıya ulaştıklarında meera kaçarken hodor' a kapıyı tutmasını (hold the door) sürekli tekrarlar. meera bran' ı kaçırırken ölüler kapıyı parçalamış ve hodor' u öldürmek üzeredir. bran winterfell vizyonunda hodor' u görür. genç hodor winterfell' de geçmiş zamanda içinde bugünü görür, bu garip zaman yolculuğunda kulaklarında meera' nın ''hold the door'' sözü ile gözleri kayar, ya da ölmek üzere olan üç gözlü karga tarafından warglanarak vizyona bu vizyona şahit olur. gözleri kayar ve sara nöbeti geçirmiş gibi yere düşer, yerde yar baygın vaziyette ''hold the door'' şeklinde sayıklamaya başlar. hold the door cümlesi nöbet süresince tekrar etmesinden dolayı ''hodor'' şeklinde duyulur hale gelir. sarsılmalar bittiğinde yıllar sonra nasıl öleceğini gören hodor aklını yitirmiş ve sadece ''hodor'' diyebilen bir haldedir.
  --- spoiler ---

  (bkz: hold the door)
 • --- spoiler ---

  ak parti döneminde ölmüştür.
  --- spoiler ---
 • game of thrones'da brann stark'ın yanındaki adamdır.yanına oturulası ve beraber içip derdini anlatılası bi tiptir.seni tüm dikkatiyle dinler ve tüm samimiyetiyle hodor! diye karşılık verir.

  edit:imla
 • dertsiz tasasız herif. kafayı takma hiçbir şeye hayat sana güzel be hodor !

  jon snow hakkında şöyle buyurmuş:

  "yasamak ağrısı asıldı boynumda
  oysa hodor tadinda yaşamak isterdim
  duvar ne garip yer anne" *
 • --- spoiler ---

  hodor'u bir geçitte sırtından vurdular
  yarıp çıkmışken nice büyük ablukaları
  omuzdan kayan bir tüfek gibi usulca
  titredi ve iki yana düştü kolları.
  ölüm bir ısırgan otu gibi sarmıştı her yanını
  devrilmiş bir ağaçtı ayışığında gölgesi
  uzanıp bir damla yaş ile dokundum kirpiklerine
  göğsümü çatlatırken nabzımın tükenmiş sesi

  sanki bir şakaydı bu, birazdan uyanacaktı
  birazdan ateşi karıştırıp "hodor" diyecekti
  oysa ölüm sadık kalmıştı randevusuna ah
  o da ned stark gibi bir daha olmayacaktı

  ey hodor; katran gecelerin heyulası
  ey hodor; kancık pusuların belası
  sen de böyle düşecek adam mıydın konuşsana
  ey hodor ey mezarı mağara kapısı
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  şu an bran benim için ramsay'le aynı seviyededir. çalışmayan bacaklarını siktiğimin pezevengi.

  --- spoiler ---