şükela:  tümü | bugün
 • buyuk vals balolarina ev sahipligi yapan eski kraliyet sarayidir. balo gecelerinde her salonunda farkli muzik turu calinan (vals, salsa, 80'ler, tango), oldukca buyuk ve ihtisamli, ayrica ickilerin fahis fiyatlarla satildigi mekandir. ayrica uzun calismalar sonucunda kesfedilen bodrum katinda bir disko bulunmaktadir, gece boyunca agir danslar ve protokelden daralan bunyelerin geceyi burda bitirmeme ihtimali %0.01 (standard sapma: 0.001) olarak hesaplanmistir.
 • sarayın yan bahçesinde 1896'da viktor tilgner'in yaptığı bir mozart anıtı vardır. ve bu anıtın önünde çiçeklerle süslenmiş bir sol anahtarı mevcuttur.

  http://www.corbisimages.com/…4bf8-bdfc-ee6ab7f57183
 • viyana'da, daha çok kışın kullanılan, eski kraliyet sarayı. önündeki anıtta yere düşmüş bir osmanlı askeri ve onun üzerinde atlı bir asker bulunur.
 • viyana'daki saraylardan birisi,
  girişinde ilk olarak gümüş koleksiyonu var. sesli rehberle gezince gümüş takımlarının özelliklerini, peçete katlama tekniklerini, hangi padişahın ne zaman kullandığını ve takımları kimlerin hediye ettiği detaylı olarak anlatılıyor.
  saray kısmında ise ihtişamlı büyük odalar aynı schönbrunn sarayı gibi etkileyici bir tarihsel hava koklatıyor.
  bu komplekste son olarak sisi müzesi geziliyor. kraliçe elizabeth’in doğumundan öldürülmesine kadar tüm hayatı günlüklerinden notlarla birlikte; kıyafetleri, seyahatleri, kocasıyla ilişkisi, gıybet falan detaylı olarak anlatılıyor.
  gezi yazısı, öneriler ve fotoğraflar için: havadaki leylek / viyana
 • hofburg sarayının önemini anlamak için avrupa'da yüzyıllarca hüküm sürmüş habsburg hanedanlığını araştırmak gerekir. işte o devasa hanedanlığın topkapı'sıdır hofburg. tüm o ihtişama rahmen viyanalıların heykellerin üstüne kuş sıçmasın diye ağ şeklindeki teller germesi ise gerçek bir utanç abidesidir.

  https://www.virtualvienna.net/…02/mariatheresia.jpg

hesabın var mı? giriş yap