şükela:  tümü | bugün
 • eu nao quero voltar sozinho adlı 2010 yapımı kısa filmin uzun metraj versiyonu.

  vizyon tarihi 2014 mart*

  ilk teaser için buradan, ikincisi için şuradan.

  edit: bu da fragman.
 • bugün izledim, eşcinsellik üzerine bir film demek yanlış olur.naif bir gençlik filmi demek daha doğru geliyor bana.film,doğuştan kör olan leo'yu esas alıyor.çocukluktan beri leo ile arkadaş olan giovana leo yu sevmektedir ama okula yeni çocuk gelir bizim leo ile bu çocuk yakınlaşmaya başlar falan da filan gerisi bilindik.doğal olarak aşkın hissel ve tensel kısmına daha fazla önem veren bir film.dediğim gibi naif bir film hatta çok naif.
 • daniel ribeironun ilk uzun metrajlı film yönetmenlik ve senaristlik deneyimi. film endüstrisinin lgtb sinemasını kapsayan teddy ödülünü alarak 2014 yılının en iyi filmi seçilmiştir. fazla söze hacet yoktur.
  aşkın cinsiyetinin olmadığının en güzel ifadesini yapmıştır. gabriel ve leo birbirine aşkla bakarken ya da dokunurken tüylerimi ürpertmiş ve aşk duygusunu dibine kadar iliklerime işletmeyi başarmıştır.
 • dramatik, aynı zamanda romantik bir film. görme engelli yeni ergen bir karakterin gündelik hayatını nasıl sürdürdüğü, karşılaştığı zorluklar, isyanı ve tutkusu ağır ağır işleniyor filmde. önce tipik gençlik filmi gibi duruyor ama değil, güzel film. izlenir, yüzünüzde tebessüm bırakarak bitiyor hem.
 • sinematografik açıdan başarılı, ama senaryo açısından biraz vasat kalan film. filmi izlerken acaba xavier dolan'ın les amours imaginaires isimli filmi gibi bir şey mi çıkacak diye merak ettim, öyle olmadı. en azından mutlu sonla biten gey temalı bir film izlemiş olduğum için mutluyum.
 • dün fragmanını gördüğümden beri hiç aklımdan çıkmayan film. gün boyu aklıma geldi filmi hayal ettim olabilecek durumları. sonunda da dayanamayıp bu gece izledim. filmi izlediğime memnunum. yüzümde hoş bir tebessüm bıraktı. film için hissettiklerim bu. onun haricinde filmde daha çok bu üçlünün arkadaşlıkları ve biraz karışık olan duyguları etkiledi beni. zaten öyle sevişme sahneleri falan yoktu. daha basit samimiydi.

  --- spoiler ---

  filmde en çok son sahneyi sevdim. leo'nun bisikleti sürdüğü. benim için en zor şey bisiklet sürmeyi öğrenmek dediği andan beri bunu hayal ediyordum. biraz da aklıma gece bisiklet sürdükleri sahneden sonra düştü bu olay. ve sonunda gerçekten gördük. hoş bir kapanış oldu.

  --- spoiler ---
 • herkesin bildiği fakat arada bir duymaya ihtiyacımızın olduğu güzel cümleler içeren film.

  "seni kimseye değişmem. bir tutulmayı halay et. dünya, güneş'le ayın arasına girer ve ay gökyüzünden kaybolur. ama o hala oradadır. dünya yoldan çekildiği zaman tekrar ayı görebilirsin. aynı bizim gibi."
 • por. bugun yalniz basima geri donmek istiyorum.

  basrolunde acaip guzel bir surati olan ve dehset bir kor rolu yapan, neredeyse beni gercekten de kor olduguna inandirmis, cok basarili bir oyuncunun* bulundugu, tipik ergenlik sorunlari uzerine korluk ve escinsellik de eklenince neler oldugu temali, cok guzel cekilmis ve cok sicak bir atmosferi bulunan film. kor biri icin kokunun, cinsel yonden ne kadar uyarici olabilecegini gordugumuz sahne cok etkileyiciydi bence. brezilya da cok guzel gorunuyor goze. tesadufen sinema kanalinda izledim ama beni cok mutlu eden bir film oldu. tavsiye.
 • başlangıçta vadettiği süper film imajının ancak % 10'u karşılıyor. şahane olabilecek bir kurguyu dümdüz yok ediyor. bu açıdan çok kötü bir film. ama ben beğendim.
 • vaad ettiğinden daha azını veriyor ama sevdim. zaten belle & sebastian'ı duyduğumdan anda filmi seveceğimi anlamıştım. çok naif bir dramatik teen-age filmi.