şükela:  tümü | bugün
 • asıl adı germán alejandro garmendia aranis olan şili'li youtuber.
  şilinin nüfusu 18 milyon, bu arkadaşın youtube'daki takipçi sayısı 20 milyon. youtube'da pewdiepie'dan sonra en çok takipçisi olan 2. kanal. (aslında, youtube'un kendi resmi kanalı youtube spotlight'ın takipçi sayısı 2 milyon daha fazla ancak bu kanal tamamen reklam ve promosyon amaçlı olduğundan youtuber sınıfına girmiyor. myspace'in tom'u gibi bi kanal denebilir kabaca.)
  ülkemizde muhtemelen pek takipçisi olmayabilir, zira kendisi ispanyolca videolar yapıyor. ispanyolca dünyada en çok konuşulan 3-5 dilden biri olduğu için de epey takipçisi var. pewdiepie'ın anadilinde videolar yapmadığı ve anadili ingilizce olmayan ülkelerde bile epey sayıda ingilizce bilen insan olduğu düşünülünce, bence pewdiepie'dan çok daha başarılı bir youtuber. ayrıca ana kanalında çığlıklar atarak let's play videoları da çekmediğini de eklemem lazım. (onun için ikinci bir kanalı var ordaki takipçi sayısı 2küsür milyon.)

  http://youtube.com/user/holasoygerman

  http://www.businessinsider.com/…manholasoygerman2-9
 • 30 milyon abonesi olmasina ragmen hakkinda sadece tek entry girilmis youtuber. ispanyolca olmasi sebebiyle ben de cok gec kesfettim. videolari guzel ancak ingilizce iceriklere baslama vakti geldi bence, pewdiepie'dan cok daha iyisi olabilir.
 • ispanyolca bilmediğimden ve çoğu videosunda ingilizce altyazı olmadığından takip edemediğim youtuber. holasoygerman kanalında 32 milyon, juegagerman kanalında ise 22 milyon takipçisi var şu anda kendisinin.

  asıl kanalına bir bakıyım dedim adam 1 yıldır video koymamış. araştırdım, şurada okuduğum ve sevgilisiyle birlikte şu videoda bahsettiği üzere sebebi evine gidip kapısını art arda çalan, pencerelerden fotoğraflarını çekmeye çalışan hayranlarıymış. hatta reddit'deki başlıkta birkaç genç kızın evlerine zorla girip adamın kirli iç çamaşırlarını giyerek mastürbasyon yaptıkları, sevgilisinin de eşyalarını kırdıkları gibi bir dedikodudan bahsedilmiş.