şükela:  tümü | bugün
 • sözlerini de yazayım tam olsun

  no more!
  the crap rolls out your mouth again
  haven't changed,your brain is still gelatin
  little wlispers circle around your head
  why don't you worry about yourself instead
  who are you? where ya been? where ya from?
  gossip is burning on the tip of your tongue
  you lie so much you believe yourself
  judge not lest ye be judged yourself
  holier than thou
  you are
  holier than thou
  you are
  you know not
  before you judge me take a look at you
  can't you find something better to do
  point the finger,slow to understand
  arrogance and ignorance go hand in hand
  it's not who you are it's who you know
  others lives are the basis of your own
  burn your bridges build them back with wealth
  judge not lest ye be judged yourself
  holier than thou
  you are
  holier than thou
  you are
  you know not
 • dogrudan cevirisi oyle olmamakla beraber, dilimizde tencere dibin kara gibi bir anlam tasir.
 • (bkz: ooohoooooooo)
 • örnekle anlatmak gerekirse,
  "he has a holier than thou attitude, i put him." lafzı "kodumun herifi bulunmaz hint kumaşı sanki." anlamına gelmektedir.
 • album yapilirken, bob rock denen adam bu sarkinin ilk sarki olmasini ozellikle istemis. james ve lars'da siddetle karsi cikarak yarim saatte besteledikleri enter sandman'i ilk siraya koymak istemisler, ve dediklerini yapmislar. buradan bob rock'a cok guvenmemek gerektigini anliyoruz.
 • kendisini her seyin ve herkesin ustunde goren insanlarin hissiyatina verilen ad -ki bu kisiler irili ufakli tum daglari yaratmis olmakla ovunur. orneklerini her yerde gorebildigimiz bu kisiler genellikle baskalarinin yalamasi sonucunda bu hale gelmis, kendileri hakkinda soylenenlere inanir olmuslardir. tespitim sudur ki, bu tavri takinmaya yuzde yuz hakki olanlar, bu sekilde davranmayi secmemis, buyudukce kuculmeye ozen gostermis insanlardir.
 • chuck billy ve alex skolnick tarafından güzel bir coverı yapılmıştır ama tabi şarkı vasat olduğu için coverda bir dereceye kadar güzel.
  (bkz: metallic attack)
 • şimdi bu şarkıya dandik, vasat vesair tanımlamalarda bulunulmakla beraber babaların* da bu şarkıdan çok hazzetmedikleri belirtilince tekrar bir dinlemek geldi içimden. sonra bir daha, derken birkaç kez daha.
  ...
  içinde bulunduğu albümdeki şarkıları kendimce gruplandırınca don't tread on me, through the never, the struggle within şarkılarıyla aynı gruba koyuyorum bu şarkıyı. albümün en kısaları bunlar. holier than thounun da bunların herhangi birisinden daha kötü veya vasat olmadığına kanaat getirdim. sonra sözleri itibariyle de james'in farklı bir güfte çalışması. kişisel bir yaşantı ya da mesele anlatımına sıkça rastlarız james'te gerçi; fakat bu şarkıda muhatap da çok "kişisel". yani doğrudan birine kızılmış ve "kimsin lan yarraam, önce bi kendine bak" demiş ve bu anlatım sadece sözlerde değil, şarkının temposunda da kendini gösteriyor: öfkeyle karışık "la bi siktir git aynaya bak" havasında gidişatı var. ayrıca james şarkıyı söylerken rapçileri hiç aratmıyor. yani o lafları bir başkası söylese zaten rap olur ama james lafları hakkını vere vere ve şarkı tadında söylemiş. yani bu şarkı vasat masat değil.
 • araba kullanırken güzel gider,coşturur adamı. bir de sonlara doğru olan bass bölümü güzeldir.

hesabın var mı? giriş yap