şükela:  tümü | bugün
  • üç beş ay önce ankara’da şubesi açılan, güney kore menşeli kozmetik markası.

fiyat bandı mac, dior, benefit, sephora gibi markalardan bir tık aşağıda. klasik ve kadınsı ambalajları değil de; sevimli tasarım ürünlerini seven kadınlara hitap ediyor. cupcake şeklinde kutulardaki dudak balmları, rengarenk sevimli ambalajlı maskeler, kalp şeklinde ucu olan rujlar gibi ürünler var. en beğenilen ve de en çok kullanılan ürünleri, yağlı ciltlere uygun bakım maskeleri-kürleri ve bb-cc kremleri imiş. normal bir cildim olduğu ve pek kapatıcı cilt makyajı yapmadığım için; bakım ürünleri, bb-cc kremlerinin kalitesi hakkında yorum yapamıyorum. ama bir ruj koleksiyoneri olarak rujları hiç fena sayılmaz diyebilirim. en azından klasik ambalajların içinde bir canlılık, sevimlilik yaratıyor.

gene de gönlüm mac’ten yana. asker bekler gibi giambattista valli serisinin türkiye’ye gelmesini bekliyorum. başka kozmetik ürünlerine karşı pek bir ilgim yoktur ama rujları aşırı seviyorum ya, aşırı.

şube armada'da. neden armada, hatta neden ankara anlamlandıramadım. başkent diye herhalde.
  • ambalajları 3 metre öteden uzak doğudan geldik diye bağırıyor. pudra tonlarda ve eğlenceli, üzerlerinde korece yazılar var bolca. minicik türkçe etiketler dışında ingilizce tek kelime bile yok. fiyatları ortalamanın bir tık üstü, cilt ürünleri türkiye için fazla açık tonlu gibi.
  • internet sitesi mayıs başında açılacak gibi görünen kore kozmetik markası.

kore kozmetik markalari genelde birbirine benzer ve korelilerin güzellik anlayışını fazlasıyla yansıtır. göz makyajı ürünleri ışıltılı ve gözü aydınlatma odaklı; dudak ürünleri ise mat olmayan, dudağa hafif ve doğal bir renk veren cinstendir. holika holika'nın ürünleri de aynen böyle. bu nedenle renkli kozmetik ürünlerini pek çekici bulmuyorum. istisnası ise yoğun pigmentasyon ve kalıcılığa sahip olan göz kalemleri.

öte yandan, cilt bakım ürünleri ve ten makyajı ürünleri diğer markalardan bir adım önde. korelilerin ciltlerinin daima parlak ve pürüzsüz olmasında muhtemelen bu ürünlerin de payı var.

makyajda en sevdiğim serileri sweet cotton. pürüzsüz ten makyajını seviyorsanız bu serinin ürünlerini deneyin.

aqua jelly, ince yapısı ve kapatıcılığı ile gerçekten başarılı bir bb krem. ancak uygun tonu bulmak zor. renkler korelilere göre üretildiği için tüm tonlar açık.

en meşhur ürünleri olan yumurta sabunlar, gerçekten de çok başarılı. beyaz, yeşil, kırmızı ve siyah sabunlar var. her biri ayrı bir cilt problemine yönelik. ben beyazı kullanıyorum. cildimi geriyor ve gerçekten temizlediğini hissedebiliyorum. 2'li umurta sabundan oluşan paketin fiyatı -değişmediyse- 38 tl. oldukça uygun.
    ne yazık ki yüz temizleme ürünlerinin fiyatları bu kadar uygun değil. bir yüz temizleyici ürünün fiyatı 50-60 tl civarında. yine de gratis, watsons gibi yerlerde satılan temizlik ürünlerine 15 tl vermekten daha iyidir diye düşünüyorum. seçenekler fazla. her cilt tipine ve probleme uygun bir ürün bulmak mümkün.

mümkünse siteden almak yerine armada'daki mağazasını gezin. ürünleri inceleyin. sıradan cilt bakım ürünlerini almak yerine tam verim alabileceğiniz ürünler bulun. ben, bu yazıyı yazarken kalkıp holika holika'ya gitme isteğimi bastırmaya çalışıyorum.

umarım ileride diğer kore kozmetik markalarını da* ülkemizde, pardon, ankara'da görürüz.
  • hayvan testiyle alakalı yeterli bilgi edinemediğim marka. hali hazırda kutusunu da inceleyecek durumda değilim. herhangi birisinin bana bu konuda yardımcı olmasını, kutularında leaping bunny logosunun olup olmadığını söylemesini rica ettiğim marka. gelen cevaba göre bu girdi elbette editlenip, bu konuda hassas olan insanlara da yardımcı olunulmaya çalışılacaktır.