şükela:  tümü | bugün
 • efendim bunlar sadece bim de bulabilceğiniz hazır bir waffle türü, kız arkadaşım londradan buna benzer bişe getirmişti daha önce, ama bu ondan da güzel çıktı, fiyatı da 3 lira civarı sanırım, arasında karamelli bir karışım olan waffle sandeviçi. bir pakette sekiz tane var. tost makinasında bir dakika hafifçe ısıtıp karamelini yumuşattığınızda ortaya çıkan koku kadar insanı etkileyen başka bir şey var mı diye sorsanız, tadı derim, bu ürün başlı başına bimi sevme sebebidir.
 • aylar sonra bim raflarında tekrar görüp havalara uçtuğum lezzet. bitmesin diye azar azar yiyorum resmen.
 • (bkz: stroopwafel)
 • bugün arkadaşımla tam 14 paket alıp yıllık stok yaptığımız orgazmik yiyecek. yılda sadece bir ay satılıyor, boru mu?
 • bim'e yılda bir kere gelen, geldiği an sevenleri tarafından onlarcası alınıp stoklanan, özellikle çayla mükkemel bir uyum sergileyen kurabiye demeye dilim varmayan şahana ötesi waffle.
 • geçen görüp de alamadığım yiyecek.. burada methedildiği aklıma kazınmıştı, bir alıp deneyeyim dedim.. bir baktım fiyatı 2 küsür lira.. bende gittim bi centro gofret aldım 1 küsür liraya, tadını bilmem ama en azından karın doyurur aga..

  (bkz: cimri şişman bencil pislik)
 • felaket bisi.. cok alinmamasi gerekir, bir paket acildi mi kesinlikle bitene kadar yenir.. sicak bir icecekle dolu bardagin üstünde bekletince yumusuyo bide, yeme yaninda yat bunun icin söylenmistir sanirim...
 • sabahleyin aç karna yarım paketi hayvanlar gibi doyuruyor efendim.böyle bir lezzet yok ayrıca.kesinlikle tavsiyedir.

  (bkz: bim'de satılan muhteşem ürünler)
 • fiyat-performans oranına baktığımızda vasat bulduğum yiyecek..

  şöyle ki; bir pakette yanlış hatırlamıyorsam 7 tane var bu üründen.. ve her birinin çapı bir cd'den yaklaşık 2-3 santimetre küçük, her birinin kalınlığı ise yaklaşık olarak bir pötibör bisküviyle aynı bu bisküvimsi yiyeceğin.. lezzet olarak baktığımızda, çayla iyi gittiğini, tek başına ise pek beğenmediğimi söyleyebilirim.. tahminimce üstüne biraz nutella sürülerek de iyi bir performans elde edilebilir, fakat bunu deneme şansım olmadı..

  fiyat olarak baktığımız zaman ise yanlış hatırlamıyorsam 3 lira gibi bim mağazalarına göre pahalı bir üründen bahsediyoruz.. hatta benzeri ürünlere göre de oldukça pahalı kendisi.. bu fiyatı buna benzer bisküvi tipi ürünlere verdiğimde beklediğim performansa maalesef ulaşamamıştır kendisi.. üstelik arkadaşım da buna 3 lira verdiğim için benimle dalga geçti, ki kendisi simbat soslu fıstık alıp yolun ortasında parmaklarını yalaya yalaya yedi, üstelik de benim verdiğim paranın yarısı karşılığında..

  sonuca gelirsek, özellikle alacağım veya arayacağım bir ürün olmamasına rağmen fiyatının yüksekliğiyle gözümden düşmüş yiyecektir kendisi.. bim'de satılan markasını hatırlayamadığım profiterolü (veya sütlü tatlılardan herhangi birini) tercih ederim şahsen..
 • eve gelirken bim'e daldım az evvel. bir şey alacağımdan da değil ha.

  tatmadığı hiçbir abur cubur kalmayan bana göz kırpması uzun sürmedi tabii.

  oysa ki ben ilkler yağlı gevrek'e meyillenmiştim çoktan.

  çeldi aklımı.

  gelgelelim şu an bu satırları yazarken hala korkumdan açıp tadına bakamadım.

  ya olur da tost makinasına yapışırsa???!!! karımdan yemediğim dayak kalmaz vallahi!

  e ondan rica edeyim desem, o zaman da yeriz dayağı. iki ucu boklu değnek.

  kuru kuru yenir mi acaba?

  çok mutsuzum amk!
hesabın var mı? giriş yap