şükela:  tümü | bugün
  • nato tatbikatında amerika'nın bilerek vurup kaza dediği gemi olayı okuyun şükredin, milgem'i araştırın.
    vurulan gemimiz muavenet
    sandıkla geleni sandıkla götüremediği için gezi'de çırpınıp yenilen sevgili geziciler, bu bir milli mesele lütfen sağa sola çekmeyin. bu gemi hepimizin gemisi milli gemi batarsa seni beni yok gelir tepemize binerler. istanbul'da amerikan askeri görmek için can atanlar çok istiyorsanız suriye'ye gidin orada halâ mevcutlar.

aselsan'da vatanı, milleti için çalışıp üretirken öldürülen mühendislerimiz nur içinde yatsın. onların bilgilerini içeri sızan fetö'cülerin sızdırdığı kesin bir şekilde tespit edildi ve açıklandı!

ünlü savunma şirketi meteksan savunmanın bir çalışanı da doğruladı, hollanda en vasat işe almak istediği mühendise bile yüksek maaş+ev teklif ediyormuş. ayriyetten ağına düşürdüklerine diğer tanıdıklarınıza da söyleyin gelsinler diyormuş. tabi ki bu çarka çomak sokma işini savunma alanındakilere yoğunlaşarak yapıyorlar yani kritik bölgemiz.

son dönemde attıkları adımlardan ve yaptıklarından gayet açık düşmanca tavır içerisinde bulunan hollanda ve diğer bilinen ülkeler, türkiye'nin bu durdurulamayan askeri teknolojilerdeki başarısına darbe vurmak için projeler başlatmışlardır ve çarka çomak sokmaya çalışmaktadırlar. hollanda avrupa ülkesi, madem paran var git avrupa'daki en kral mühendisleri al dimi ancak bu iş farklı...aselsan'ın bazı mühendisleri neden faili meçhul şekilde öldü öldürüldü?

şu son dönemde yaşadıklarımız çok ciddi ve tehlikeli bir dönemdeyiz, bu dönem o kadar kritikki ya suriye ol ya da almanya dönemidir. vatanımıza, özgürlüğümüze, geleceğimize yönelik bu saldırılar bertaraf edilmedikçe huzura eremeyeceğiz. bu kritik dönem öyle önemliki şu aşamada bırakıp gidenin yüzüne tükürürüm çünkü vatanına ihanet etmiştir. ülkemizin geleceği çocuklarımızın gelecekte nasıl bir hayat sürecekleri bu kritik döneme bağlı neden kritik diyorum çünkü bugün atmaca milli gemisavar projesini yapan mühendislerimiz sayesinde birkaç yıl içinde sularımızı garantili koruyacağız, amerika'nın sattığı sistemler amerika istemedikçe metal yığını...yıllarca insanlar amerika'dan aldığımız bombalar sebebiyle boşuna dağı taşı vuruyoruz demiyordu çünkü sıkıntılıydılar! bugün kendi yaptığımız insansız uçakta yine kendi yaptığımız milli füze var ve toplam 1200 teroristi tam isabetle avladı, hainler 3 kişilik gruplardan fazla kişiyle gezemez hale geldiler. şuanda destekçileri ne kadar ülke varsa onlara ağlıyorlar yardım istiyorlar bu yardımlar sonucu bir dönem siha'lar konusunda bazı kişiler yok efendim katil bunlar demeye başladılar, kayseri'de çarşı iznine çıkanlara saldıranları öldürmek şereftir, vur mehmetçiğim.

şehitlerimizin sesi olsaydım kulağınıza fısıldardım; bana dünyayı verseler buradan gene kalkmam yeterki vatanıma zeval gelmesin, her şey daha güzel olsun. bu kritik dönemde çekip gidenin ilk helallik isteyeceği kişiler bellidir sonra da çocuklarından helallik istesinler...

kendini geliştirip, öğrenip dönmek isteyene hakkımız helaldir, amacı kutsaldır.

atak helikopterinin projesi italya'dan alındı 3 milyar dolar para harcadık mühendislerimiz işi öğrensin kendi milli helikopterimizi yapalım diye. şimdi bu mühendisleri kaybedersek ne olur? hollanda çok daha ucuza bu bilgilere erişmiş olacağı gibi türkiye'nin çarkına çomak sokmuş olur. biz yeni projemiz atak-2'yi yapamazsak ne olur milli lhd gemimize koyacak helikopterimiz olmaz dışarıdan almak zorunda kalırız aldığın zaman füzesinden pervanesine her şeyi ecnebi malı olduğu gibi ecnebi istediğinde bu sistemleri ona karşı kullanamıyorsun. ne teknoloji kazanıyorsun ne de üretip sayabiliyorsun tıpkı asalak diğer ülkelere benziyorsun. atak'ın motorunu da yapabilseydik şuan pakistan'a 1.5 milyar dolarlık atak satışı başlamış olacaktı, milli motor olmadığı için sözleşme gereği sattırmıyorlar.

aselsan elektronik harp için uçak geliştirme projesi başlattı. araplarla ortak bir proje ve milli olacak yani ecnebi istediğinde çalışıp istediğinde duran değil. aselsan'dan yazılımcı bir çok kişi gitmiş veya gidiyor dedi bana birisi mesaj yoluyla tabi dolgun maaş yani para için. peki bu konuda yeterli insan kaynağımız olmaz yapamazsak yarın öbür gün savaşa hazır halde olamazsak ne olur? hayır büyük resmi biz göremiyormuşuz ya buyurun siz görün bakalım? siz ve destekçileriniz 90 yıldır aynı şeyi yapıyor para veriyor bütün teknolojik ürünleri dışarıdan satın alıyor sonra da neden bu mühendisler gidiyor diyorsunuz iş yok ne yapsın dimi? maşallah o kadar büyük resmi görmüşsünüz ki 90 küsür yıllık mehmetçiğimizin elinde ecnebi tüfeği vardı neden? bugün yeni yeni mpt-76'lar kullanılıyor gurur duy ya da ağla.

mesela fırtına projesi milyar dolar verdik işi öğrendik ve fırtına-2'yi geliştirdik kendimiz yaptığımız için dışarıdan satın almak zorunda kalmadık bugün yapılan suriye operasyonlarının en büyük destekçilerinden oldular. motorunu kendimiz üretir hale geldiğimizde alıcıları hazır, hem teknoloji öğren kendin yap hem para kazan...
    suriye mi? almanya mı?

oğlum para da önemliydi mecbur kaldım diyen dediğim gibi oğlundan helallik alsın. 50 yıl sonra bu günler hatırlatıldığında, gidenlere herkesin nasıl bir gözle bakacağını bilin isterim. bu tıpkı şey gibi, bilim öğren diye yolladık şair olup geldiler derime kazıdım onları ahh ahh size.
  • hollanda'nın çekmesi değil türkiye'nin itmesidir o

amk aktrolü.

edit : aslında entry orjinalini bozmak istemezdim ama kutsal bilgi kaynağında bilgi vermek de şart, başlığı açan arkadaşla da paylaştım

öncelikle hollanda’nın kasıtlı yaptığı bir durum yok. hollanda şu anda özellikle teknoloji sektöründe en çok yetişmiş insan arayan ülke. bir çok büyük firmanın yanısıra start uplar da var bol miktarda

hollandalılar, yoğunluk ve bazen mesai gerektirecek bu alanda çalışmak pek istemiyorlar, zaten üniversite de mühendislik okuyalım kafası yok zira herkes bir şekilde geçimini sağlayabiliyor

hal böyle olunca da hollanda yetişmiş insanları dışarıdan getirmeye çalışıyor, adına expat dediğimiz kişiler bunlar. mesela google a “thirty percent ruling” yazın ve okuyun nedir diye

ayrıca hollanda da hem lokalde hem de iş hayatında ingilizce anadil. evet felemenkçe anadilleri ama hiç bilmenize gerek yok yaşayıp çalışabilmeniz için, tabi esnaf değilseniz. hatta çoğu büyük mağazada bazen sadece ingilizce konuşan satışçılar görebilirsiniz

işin özü, hollanda doğu avrupa, türkiye, mısır, tunus gibi ülkelerden yetişmiş çalışan topluyor. topladıkça daha çok kazanıyor, büyüyor. türkiye’ye özgü bir durum değil.

vaad ettiği şeyler ise daha iyi yaşam koşulları tabiki. maaş olarak kötü olduğunu söyleyemeyiz, özellikle yukarıda söylediğim thirty percent rulinge tabi olursanız. daha az trafik, daha saygılı insanlar, daha çok yıllık izin vb vb.

bu arada ev vermiyorlar olm, yemişler :) geçici verirler genelde, 1-3 ay arası kendi evini bulana kadar. ama özellikle büyük şirketlerin relocation paketleri vardır, gelirken eşyanızı getirmeniz için bütçe, belli bir süre kiranıza destek gibi.
  • yaw hollanda'da yasiyorum nerede o sirketler?
  • almanya siklemeyince hollanda'ya sardı aktrol ekibi herhalde.
  • hollanda'nın bunu yapıyor oluşu sorun değil senin mühendislerini dahası okuyan adamı elinde tutamamandır. neden acaba? senin gibi tiplerle hiç bir aklı başında insan evladı aynı ülkede yaşamak istemez.

ayrıca hollanda senin mühendisini napsın? elinde çok daha iyileri varken üstelik.

bari bir kanıt koy ortayada boşa gazel okumadığını bilelim furki.
  • bu ülkeyi bu hale getirirlerse ev veya yüksek maaş vermeseler de giderim ben. sokmuşum askeri gelişimine. ülkede can güvenliği yok, hukuk adalet yok. çekip vursalar katilin cezalandırılacağının garantisi yok. çünkü katilin nüfuzlu biri olmayacağının garantisi yok. trafik psikopatlarının cezalandırıldığı yok. hırsızın, yolsuzun yeri hapishane olacakken baş tacı ediliyor, savunuluyor. ülkede tanıdık olmadan bi sikim yapamıyorsun. başlarım askeri gelişime. atom bombası yapsan ne yazar?
  • alışana kadar bedava esrar maddesi verip alköl de içiriyorlarmış. sonra verdikleri parayı da geri alıyorlar tabi. üstelik hollanda tarım ülkesi. kendileri silah da yapmıyor. bizim adamları alıp heder edip bırakıyorlar. ver çocuğa imkanı da ucu taramlı bonba icat etsin. o da yok. hep fenerbahçe'nin suçu. alıp ülkenin en önemli silahını kulübede yedek oturtursan o da bunu yapar işte.

ayrıca hollanda'nın esrar maddesini serbes bırakmasının tarihi ile aselsanın kuruluşu aynı yıl. manidar.
  • umut sarıkaya'nın bir karükatürü geldi aklıma birden...
    https://i.hizliresim.com/76eao5.jpg