şükela:  tümü | bugün
  • bu başlığı açma amacım geçen sene sözde superdry mağazaları sitesi tarafından dolandırılmış olmam ve aynı bilinmeyen kaynakların şu anda da hollister gibi bir marka için tekrar dolandırıcı bir site kurmuş olmaları. dolandırıldıktan sonra (aslında kendi suçum tamamen çünkü araştırmadan etmeden direkt sipariş vermiştim) bir çok yere şikayet ettim siteyi, o yüzden şu an tıkladığınızda yok ama hollister türkiye linkini tıklarsanız, aynı dolandırıcılığı burada da devam ettirdiklerini görürsünüz. satışlar ve iadeler kısmına tıklarsanız google translate tarafından çevrilmiş gibi garip bir türkçe ile yazılmış olduğunu da görürsünüz. bu dolandırıcılar çin'de ikamet ediyorlar büyük bir ihtimalle çünkü geçen sene verdiğim kaban siparişi yerine bana çin'den küçük bir zarf geldi ve ben kabul etmeyip geri gönderdim. bu konuda ne yapılabilir, nereye şikayet edilebilir ve bu insanların yeni siteler açmaları nasıl önlenebilir bilmiyorum. ben sadece kendimi insanları uyarmak zorunda hissettim ve bu platformdan başka bir şey de aklıma gelmedi. ilk defa başlık açıyorum bir konu ile ilgili, o yüzden format konusunda da emin değilim.