• thomas ian griffith ve tia carrere'nin oynadığı 1996 yapımı film. aksiyon - komedi arası. rus - italyan - çinli 3 gansteri bir araya getirmeye çalışan mafya babasını, ve onu yakalamak için bir kadın katiliyle işbirliği yapan biri eski iki fbi ajanını nlatıyor.
 • hedefi durdurmak, yavaşlatmak ya da etkisiz hale getirip paketlemekten ziyade öldürmek için tasarlanmış olan, gerek hedef içinde yürürken verdiği iç hasar, gerekse çıkış noktasında yaptığı tahribat, aynı çaptaki full metal jacket muadiline göre dehşet verici boyutlara ulaşan, çukur uçlu tabanca mermisi.

  bu mühimmatın emniyet teşkilatında kullanılması konusunda tartışmalar yaşanmıştı yakın geçmişte. sivil kullanımının yasal olup olmadığıysa hala muamma bildiğim kadarıyla. konuyla ilgili olarak 6136 sayılı ateşli silahlar kanunu'nda herhangi bir ibare yok fakat mkek tarafından ithalatı ve üretimi de yok henüz.

  terör bölgesinde görev yapan emniyet mensuplarının kullanması elzem olsa da sivil kullanımı bizim memleket insanına göre değil.
 • hedef kişi üzerinde ciddi büyük bir zarar veren mermidir.
 • hollow point fişek tasarımı, ucu oyuk bir yapıya sahip olan fişek tipidir. bu tip fişekler genellikle genişleyen bir uca (hollow point) sahiptir ve hedefe çarptığında genişleyerek daha fazla hasar verme potansiyeline sahiptir.

  karşıdaki objeyi durduruculuk açısından hollow point'ler, savunma amaçlı kullanımlarda daha ön plana çıkarlar, çünkü genişleyen uç, mermi hedefe çarptığında genişler ve daha fazla enerji transferine neden olur, hasarı ölümcül düzeylere getirir.

  ülkemizde satışı yasaktır.

  ayrıca, ben normal fişeğin ucuna bir delik açıp hollow point yapacağım denirse, öncelikle yasal olarak bir suç teşkil eder; ikincisi, amacınıza ulaşamamış olursunuz.

  hollow point fişeklerin mermi çekirdeklerinin kaplamaları, standart mke üzerinde satılan fmj (full metal jacket) kadar kalın değildir, bu da hedefine ulaştıktan sonra çekirdeğin dış kaplamasını yırtarak genişlemesini sağlar.
hesabın var mı? giriş yap