şükela:  tümü | bugün
  • thomas ian griffith ve tia carrere'nin oynadığı 1996 yapımı film. aksiyon - komedi arası. rus - italyan - çinli 3 gansteri bir araya getirmeye çalışan mafya babasını, ve onu yakalamak için bir kadın katiliyle işbirliği yapan biri eski iki fbi ajanını nlatıyor.
  • hedefi durdurmak, yavaşlatmak ya da etkisiz hale getirip paketlemekten ziyade öldürmek için tasarlanmış olan, gerek hedef içinde yürürken verdiği iç hasar, gerekse çıkış noktasında yaptığı tahribat, aynı çaptaki full metal jacket muadiline göre dehşet verici boyutlara ulaşan, çukur uçlu tabanca mermisi.

    bu mühimmatın emniyet teşkilatında kullanılması konusunda tartışmalar yaşanmıştı yakın geçmişte. sivil kullanımının yasal olup olmadığıysa hala muamma bildiğim kadarıyla. konuyla ilgili olarak 6136 sayılı ateşli silahlar kanunu'nda herhangi bir ibare yok fakat mkek tarafından ithalatı ve üretimi de yok henüz.

    terör bölgesinde görev yapan emniyet mensuplarının kullanması elzem olsa da sivil kullanımı bizim memleket insanına göre değil.