şükela:  tümü | bugün
 • hollywoodun gobeginden, sunset boulevard ile birlikte gecen, unlulerin isimleri yazan yildizlarla dolu me$hur cadde. amerikan abartma sanatinin en nadide orneklerinden kici boklu bir caddedir, bu cadde icin olup biten bir amerikalinin bagdat caddesini gormesini isterdim.
 • 3 cift deri ayakkabiyi 100 papele alabileceginiz, adi afili, kendi aromasiz cadde. üzerinde egzantrik cafeler ve film cekimleri de bulunur fakat. sunset boulevard ile franklin avenue`arasinda bulunur.
 • dise dokunur yapilari ripley's believe it or not, wax museum, biraz ilerideki mann's chinese theater, onun yaninda gorece cok yeni olan oskarlarin dagitildigi kodak theater ve onun da yaninda yine cok yeni olan h&h center'dan ibaret bulvar. bu binalarin cevreledigi alan disinda genelde burada bulunabilecegi akla gelmeyecek pespayelikte magazalar mevcuttur. cold stone'un h&h'deki subesi dahi baya bakimsizdir diger unsuz mecralardaki subelere kiyasla. walk of fame'in de en heyecan verici kismi yine yeni yeniden bu civardadir. bunlarin biraz batisinda capitol records'un meshur binasi bulunur. hayli kisa surecek gezintinin ardindan bir de h&h'in en ust katina cikip arka planda meshur yaziyla birlikte fotograf cektirince oldu sana ful aksesuar hollywood cikarmasi
 • 400 metrelik bir sokağı dünyaya nasıl tanıtırsınız sorusunun güzel bir örneğini teşkil etmektedir. bulvar bittiğinde adeta hollywood'un varoşlarına gelirsiniz bir garip yapılaşma içerisindedir. sokakta yürürken zenciler beni takip ediyo diye tribe girer insan.
 • hollywood'un sunset boulevard ile birlikte görünen yüzüdür. ancak hemen birkaç sokak arkasında harabe gibi sokaklar vardır ki bu kadar zıtlığı türkiye'de bile göremez insan. her şeye rağmen o kadar ışıltılıdır ki önemli bir film için sinemalar baştan dizayn edilirek bulvara uyum sağlar. los angeles'a gelen turistlerin ilk olarak gittikleri yerlerden biri olduğu için sürekli bir turizm faaliyeti içindedir bu bulvar.
 • bulvarda yıldızı bulunan sanatçıların tam listesi için bkz.: http://www.walkoffame.com/starfinder/list (resmi sayfa)

  ya da, daha iyisi: http://en.m.wikipedia.org/…e_hollywood_walk_of_fame

  tema:
  (bkz: popüler kültür/@derinsular)
 • oscar odullerinin verildigi dolby theatre'i da barindiran los angeles'in dunyaca unlu caddesi. bu caddeye highland avenue uzerinden gelip dolby theatre'in altinda yer alan hollywood'un en buyuk otoparkina ozellikle cuma & cumartesi aksamlari park etmeye kalkarsaniz 10 $ vermeniz gerekmekte. daha ucuza park etmek için hollywood'un ara sokaklarinda park yeri ararsaniz da, turkiye'den hicbir farki olmayan arap ulkelerinden gelmis hanutcular ile karsilasmaniz gayet olasidir.
 • yıldızların isimlerinin yazılı olduğu kaldırıma arabamı park ederek 73$ ceza yediğim ünlü bulvar.

  ayrıca okadar abartıldığı kadar da bi cacık yoktur, bildiğin laleli burası köşe başında esrar içen zencisi mi dersin 100$ bafi yapılan strip clublar mı dersin* gece 2 den sonra kavga eden sarhoşlar mı dersin oyle pislik bi yer işte ama seviyor insan.

  (bkz: türk gibi yaşamak)