şükela:  tümü | bugün
  • alev alatlı'nın raflarda yerini alan yeni kitabı.

    "herkesten çok da obama teşekkür üstüne teşekkür etti, biliyor musun?! niye mi? belli değil mi, niye olduğu?! genç adamın en büyük korkusu, iktidarının fare doğurması. dakka bir, gol bir, gazze de dikildi mi, karşısına?! bakar mısın, kör talihe?! bu saatten sonra da kim yutar, yok hamas terör örgütüydü de, yok israil'in gazzc katliamı meşru müdafaaydı da şeklindeki lâfazanlıkları?!

    ben sana söyleyeyim: miss "mommy! who is doing this to us?" mc kee, bile yutmaz! endonezya'da büyüdü hüseyin, kimsenin yutmayacağını, o çocukluğundan beri biliyor. amerika'yı düştüğü kuyudan çıkarabilmesinin fellow american citizens'e gerçekleri anlatabilmesine bağlı olduğunu da biliyor."
  • sinema tarihine, hollywood-toplum-siyaset ilişkilerine merakı olanların çok beğenerek okuyacağı alev alatlı kitabı.
  • amerikan emperyalizmi, sinema ve politika ilişkilerinin yanısıra, yakın tarihe de enteresan ve hoş bir açından bakan, ingilizce bilenlere şiddetle tavsiye edeceğim alev alatlı kitabı.
  • "the tall, dark and handsome" aktörler, "violent rescue and revenge missions" uzmanı john rambo, savaş uçaklarına çizilen "pin-up and glamour art","cavalli lifestyle'ın ambassador'ları" ve "in playboy world, women always end up the bunnies" gibi harika tespitlerin bulunduğu kitap. kitabın resimlendirilmesi adı geçen eski hollywood yıldızlarını ve filmleri tanımayan genç nesiller açısından çok iyi düşünülmüş. alev alatlı'nın özellikle teddy bear ve superman efsanesine ilişkin yorumları müthiş. hollywood yazısının ampüllerini ve college girls'ün türkleştirilmiş mizansenini okurken resmen kahkaha atabilirsiniz.
  • uslûbu biraz zorlasa da, büyük bir hevesle devirdiğim harika bir inceleme olmuş. bilgi bakımından çok yoğun, seyreltmek için zamana yayarak geniş bir okuma yapılmasını tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap