şükela:  tümü | bugün soru sor
 • survival of the fittest kuralı kapitalizm'de de son derece geçerli olduğuna göre çok da mantıksız olmayan bir realite.

  marvel'in olsun dc'nin olsun yakında tüm karakterlerinin filmi çekilecek gibi duruyor. bunun da yanında stüdyolar ısrarla bunların devamlarını çekecekler ve hem oyuncular hem yönetmener hem senaristler hem ışıkçılar vs vs vs. sürekli süperkahraman filmi çektikleri bir noktaya geleceklerdir.
 • arada sırada grafik romanlara sarkmalarına ve onları mahvetmelerine neden olan evrim.

  yapmayın etmeyin agalar...
 • evrilsin arkadas. cok seviyorum guzel cekilmis superkahraman filmini. sinema salonundan cikinca triplere giriyorum; gozlerimden isin cikacak, hava muhalefetini kontrol edip, gelecegi gorecegim gibi hissediyorum her defasinda. bundan guzel iluzyon mu var.
 • cgi basılı sadece ve ticari kaygı güden filmlerin döneminin başladığının göstergesidir ve bayağı rahatsız edicidir. artık superhero filmi görünce iğreniyorum, ne vahşet ne dram ne aksiyon ne duygu ne felsefe olmayan tabiri caizse aptallara hitap filmler piyasayı ele geçirmiş durumda., ucube kostümlü adamların birbirleriyle kapıştığı ve kimsenin (baş karakterlerden) ölmesinin bile söz konusu olmadığı klişe senaryolu filmlerin, başyapıt olabilecek başka filmlerin önüne geçmesi durumu olan evrimdir.

  (bkz: marvel ve dc)
  (bkz: captan amerikanın da amk supermenin de)
 • superkahraman filmlerinin diğer genre filmlere evrilmesiyle devam ediyor (bkz: devridaim).

  en iyi en beğenilen superkahraman filmlerini düşünün;
  the dark knight superkahraman filminden çok bir suç filmi
  logan bir western filmi
  deadpool parodi
  guardians of the galaxy uzay operası
  captain america the winter soldier politik gerilim/casusluk filmi
  doctor strange fantezi
  mcu filmleri bütünlüğü düşününce dizi serisi