• fezaya uçtuktan sonra alanların g.tüne kaçan coin. kötü coin yoktur kötü yatırımcı vardır arkadaşlar. mesela bot alacaksın. 250 tlye düştüğünde mi alırsın yoksa 1000tl ye fırladığında mı? kendinizi bu işte tüccar gibi düşünün. ayakkabıyı ucuza alır size pahalıya satar. herhangi bir yatırım aracını bu şekilde kullanırsanız hububat da satsanız zarar etmezsiniz. öbür türlü holo g.tünüze kaçar.
  • ekşi ahalisi sövmeye başladığına göre ki ben de sövüyorum, alım fırsatı doğmuş demektir. try paritesinde 0.14'ün aşağısına inmez diye düşünüyorum. buradan alan zor kaybeder, holo hafta sonunun yıldızı olabilir. yatırım tavsiyesi değildir, yorum niteliğindedir.

tanım:bir coin.
  • yılbaşından bu yana 40 kat artmış sen zurnanın zart dediği yerde sürü psikolojisiyle milletin lafıyla girersen daha çook kaçar bir yerlerine
  • işlem yaparken, geçmiş fiyat hareketlerinin yanında hacim bilgisinin de hassasiyetle değerlendirilmesi gereken kripto para.

bu aralar, kendini işlem yapma kararı alma anlamında yeterli görmeyen ve piyasada yeni çokça yatırımcı var. herkes bütçesine göre kulaktan dolma işlem yapıyor. bir de üzerine, "bizim mehmet iki gün önce holo almış şimdi parası 2 kat olmuş" cümlesini "o kazandıysa benim de kazanmam lazım, o zaman ben de holo alayım" şeklinde salakça yorumlayan kitle oluştu. sonra da tabi mağdur olma durumu oluşuyor.

halbuki aslında hareket mantığı çok basit olmalı. evet mehmet holo'dan kazanmış, bu bilgi cepte. ilk soru şu: ben şu an pozisyon alsam (vadeli işlem için alış/satış - spot için alış) ben de kazanabilir miyim? evetse al pozisyonunu. hayırsa sen de yeni holo'yu bulmaya çalış. soruya cevabın "ne bileyim amk?" ise, pozisyon açma, al eline kağıt kalemi. yaz tarihi, yaz o anki fiyatı, yaz bütçene göre almayı planladığın miktarı, katla kağıdı koy cebine. 3-4 saatte bir (arada uyu tabi) yine aç, yaz tarihi (saati), yaz fiyat bilgisini , sonra bak bakalım gerçekten işlemi yapsan ne olacakmış.

bu arada, hangi coine odaklandıysan, aç twitter'i biraz kurcala, kullandığın borsadaki coin hacmine bak. ilk ve önemli konu hacim. hacim olmayan coinde pozisyon açmak biraz daha ustalık gerektirir. yeniysen, kalabalıkla birlikte hareket etmeye çalış.

kaçan fırsatlar çok olsun, hiç önemli değil. her gün aynı aşağı yukarı aynı miktarda fırsat var. olmaya da devam edecek. bu arada da piyasa hareketlerini iyi takip etmeye çalış.

mesela bak, "şu koduğumun coinini 0.8usd'den aldım, 0.9'a geliyo pat geri düşüyo, tekrar geliyo yine düşüyo" cümlesi "bahtımı sikeyim" olarak yorumlanabilir. böyle yorumlarsan, siktir et coini filan, git birileriyle tavla oyna, kağıt oyna daha iyi. "ulan bu coinin fiyatının yukarı gitmesine engel olan bir şey var gibi" diye yorumlarsan hafiften işi kapmaya başlıyorsun.

bu arada hesabını tl üzerinden yapan arkadaşlara da bir çift lafım var. o iş öyle olmaz ağa. usd üzerinden bakmazsan çok yanılırsın. bizim paramız çok dalgalanan günü gününü tutmayan bir para. dolar üzerinden bakarsan doğru yorumlayabilirsin, aksi büyük yanıltır ve yüksek ihtimal yanlış karar verdirir.

tavsiyem, mum grafik, rsi, ma ve hacim bilgilerine bakarak bir sonuç çıkarmaya başlamadan işlem yapmayın ya da çok küçük işlemler yapın deneme amaçlı.

arabayı satmak, kredi almak filan zaten anlamsız.

son olarak, spot piyasada işlem yapanlar için 7-10% arası stop koymak, günlük akışta doğru hareket. yanlız sert dalgalanmalara denk gelirseniz o stopların çalışmayacağını bilin.

cümleten bol kazançlar
  • holodan zarar eden yatırımcılar hazır yükselmişken doge deneyebilir.

çünkü kötü yatırımcı olmak bunu gerektirir.

ytd değildir tabi ki amk:)
  • rsi / trend / wave nedir bilmeyen geniusların obonun sağ omuzundan aldığı coin *
  • saatlikte üçgeni aşağıya doğru kırıyor. 0,015 lere kadar geriye çekilebilir. ytd.
  • çok karaktersizlesti bu aralar.
  • holo ve chz çoğunlukla türklerin rabet ettiği coinler. yani vurkaççılar. bu iki coinden türkler elini ayağını çekmeden yükselmez. ytd.
  • ağrı dağının zirvesinden alırsanız tabi zarar edersiniz.
hesabın var mı? giriş yap