şükela:  tümü | bugün
  • gozlemledigim gerceklik. insanin motivasyonunu bozan bircok sey var. gurultu. cevresel faktorler ve digerleri. evde ise konsantre olabilmek kesinlikle zor.
  • katıldığım başlık.

açtım kv eşliğinde dosya hazırlamaya çalışıyorum.
    ortam tamamen sessiz olsa hepten problem zira dışarıdan gelen siren sesleri, dışarıya çıkmayın anonsları fazlasıyla psikoloji bozucu. böylesi de zor.

umuyorum şu günler bir an önce geçer de normal akışıyla devam ederiz hayatlarımıza artık.

edit: “oc moderator” adlı kullanıcıdan gelen mesajı aynen buraya aktarıyorum: patronuna sakso da çekiyorsundur sen amk evladı seni.

edit-yorum: allah bunu yazabilecek bir kafatasına sahip olan bedene birgün edep ve kalp de verir inşallah.

edit3: küfürden nefret ederim, etmekten de edilmesinden de. ama bunu herkesin görmesini istedim. ekran görüntüsü paylaşmaya üşendim, inanmayıp yine küfürlerle linç eden olursa uğraşır onu da eklerim.
  • birkaç gün home office çalıştıktan sonra ofisimde kendimi karantiya almamla çözüm bulduğum olmama.
    vallahi alışmadığımızda bu ev ortamı kadar sıkıcı bir ortam yokmuş arkadaş.
    ps.potansiyel linççiler için toplu taşıma kullanmıyorum ve iş ev arası 5 dk.
  • yatakta, koltukta laptop açıp tv karşısında eşin bıçakla, ağzına elma verirken kolay olmayan durum.

ama; evin bir köşesini masayı duvara dönük şekilde çalışma köşesi yaptığınız takdirde gayet verimli olan sistemdir. çalışma saatleri içerisinde ev ritüellerini askıya alırsanız sorun yaşamazsınız.
  • sge
    duyar kasan like köpeği boş yazarlar olmuş, özelden küfreden z nesli ergenler bir de.
    şu kadarını söyleyeyim; türkiye'de çalışan kesimin 50%'ye yakını asgari ücretle çalışıyorken, böyle bir başlık açmak, ve altına duyar kasmak tam s*kkafalılıktır, daly*raklıktır, ılık g*tlülüktür. home office'te çalışmak berkecan'a kolay gelmiyormuş. kıyamam...

ulan mal oğlu mal, işten çıkarılanlar var.
    süresiz ücretsiz izne çıkarılanlar...
    senin en azından işin var amk akplisi.
  • benimde katıldığım başlık birçok uyarıcı faktör olabiliyor ancak şuan ki durumun olağanüstülüğünü göze alarak bu duruma alışılması maalesef gerekiyor . sürekli olarak kütüphane ortamında çalışmaya alışan arkadaşlar özellikle ne dediğimi çok iyi anlayacaktır.bu süreçte performans olarak elimizden gelenin en iyisini vermeye çalışmak önemli.ses çıkmayacak şekilde herkesin evde çalıştığı saatler yapılabilir.bu süreçte allah hepimizin yardımcısı olsun.
  • inanılmaz katıldığım önerme.

millet ohh modunda da, telefonlar ve mailler yağıyor, her dokümana ulaşamayabiliyorum, danışacağım arkadaşlarım yok, ve öğle arası da laptop başında durmak zorundasın.

dün gece saat 22:00da mail cevapladım, zira görüp "sabah cevap vereyim yea" demiştim ama üstüm whatsapptan gruba, "onlar daha güne yeni başladı (washington) bi cevap yazabilir misin" dediği anda içimden "skerim böyle işiieeaa" enerjisi yükseldi.

yapılacak olan görüntülü toplantıda donumun üstüne ceket giymeyi düşünüyorum ve lütfen kimse bana "yok ya ne kadar çalışabilirsin ki" bakışlarını atmasın. tek iyi yanı güvendeyiz (umarım) evet çok önemli ama cidden dönüşümlü olup 2 gün çalışıp 5 gün yatabilirdim.
  • gayet kolay aslinda.
  • hayvan gibi tespit.
    sabahtan %100 olan şarjımın an itibariyle %7 ye düşmesi ile sonuçlanan bu süreçte ofis ortamıma özlemlerimi sunuyorum. telefonu, mesajı, maili, görüntülü toplantısı derken harap olduk.
    ulan çin ben senin taaaaa...
  • ben bekarım. evde kimse yok. motivasyonu bozan tek şey evdeki internetin iş yerinden hızlı olması. çalışırken bir kenarda canlı kamera yayını açtım yuvasındaki kuşu izliyorum.