• bir dodgy albümü.
  • grassmanin isimsiz kardesi.
  • jim beam sponsorlugunda yeni zelanda'da yapilan bir muzik festivali. rock&coke un kiwi versiyonu da diyebiliriz.

wellington ayagi tam wellington limaninda yapilir. limana sahneler kurulur, yani gecen sene oyle idi, girgir samata goy goy derken su gibi icilir. guzeldir, iyidir, tavsiyedir..

http://homegrown.net.nz/
  • haux un en iyi şarkısı. bu ara en sevdigim günde bin kez dinlediğim efsane şarkı. ayrıca bir şarkı nasıl bu kadar seksi olur ? ancak bu kadar olur. sözlükte keşfedilmemis olması beni çok şaşırttı.
  • insanı farklı diyarlara götüren bir haux şarkısı. dinleyiniz, dinlettiriniz...

https://www.youtube.com/watch?v=zweliymmluk

sözlerini yazayım da tam olsun:

in the dark, found by me
    we were so close, i could back away
    'cause you were a shadow
    and i left you in the shade
    i was still running from all my mistakes

cut to the fallen
    silenced all the world
    i was still fighting
    all that you deserve
    although it seems likely
    that i left before the storm
    the truth is i couldn't be here wanting more

i traced my lies to cause
    all i could was ghost
    all i could find was your goals
    all i could was ghost

i stay homegrown, homegrown, homegrown
    i stay homegrown, homegrown, homegrown

all i could was ghost
    all i could was ghost

it was the winter, the shivers up my spine
    it was the winter that left us both behind
    late in cover, only came to far side
    bruise left by lover, bruise left by lover

all i could find was your ghost
  • ing. evde üretilen, evde yetiştirilen, yurtiçi üretimi, yerli malı, herkes onu kullanmalı.
  • (bkz: neil young)‘ın 45 yıl kendine sakladığı ve sonunda 19 haziran’da yayınlayacağını bildirdiği albüm.

kanadalı şarkıcı neil young, tam 45 yıl saklı tuttuğu homegrown albümünü nihayet müzikseverlerle buluşturuyor. müzisyenin çalkantılı dönemlerine işaret eden 12 şarkılık albüm, 19 haziran'da çıkıyor.

young, 1974'te başlamıştı kayıtları, 1975'in ilk yarısında tamamladı. ancak albümü yayınlamayı tercih etmedi.

harvest ile comes a time albümleri arasında bir köprü olarak tanımlanan homegrown, ağırlıklı olarak akustik şarkılardan oluşuyor.

müzisyen, eski eşi carrie snodgress ile fırtınalı aşk hayatını merkezine alan albümle ilgili "özür diliyorum. bu albümün harvest'dan birkaç yıl sonra çıkması gerekiyordu ama karanlık bir zaman dilimiydi. kalp kırıklıkları ve üstesinden gelmenin zor olduğu hislerle baş etmeye çalıştığım bir dönemdi. albümü dinleyemiyordum bile. o yüzden kendime sakladım. aklımın uzak bir köşesine yerleştirdim ama artık paylaşmam gerekiyordu" dedi.
    ntv haber.
  • neil young’in, bob dylan abimizin son albumuyle ayni gun yayinladigi mukemmel album. ayni gun iki folk rock tanrisinin albumunun cikmasi muthis keyiflendirici bir olay. neil young’in hic bilmedigimiz sarkilarini, yaslanmamis sesinden dinlemek duygulandirdi biraz. su da link:
    homegrown
  • akustik bir şekilde, yaşlı sesiyle tekrar yorumlamış. bir de üstüne bunu çiftlikte söylemiş ve videolandırmış. bu tatlı videoyla başbaşa bırakıyorum sizi
    neil young - homegrown
hesabın var mı? giriş yap