aynı isimde "homeland (roman)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • (bkz: anayurt)
 • (bkz: homeworld)
 • bantustan yerine kullanılabilen ingilizce bir diğer sözcük. "independent (bağımsız) homeland" olarak da kullanımına rastlanabilir.
 • damian lewis yuzunden izledigim dun baslayan showtime dizisidir. bir gariplik yapip seks sahnelerini sansurlemisler, amerika turkiye mi oluyor ne?
  ps. bu arada lewis'in karisini v'deki anna oynuyor.
 • showtime'dan beklendiği üzere kaliteli oyuncularla iyi bir hikaye vaat eden dizi. amerika üzerine biraz daha cesur eleştiriler olsaydı iyiydi ya, önümüzdeki bölümlerin nasıl bir yol çizeceğini bilmediğimden bu eleştiriyi şimdilik hasır altı ediyorum. claire danes, damian lewis ve morena baccarin harika oyunculuklar sergiliyorlar. jessica ve nicholas arasındaki gerginlik özellikle çok iyi yansıtılmış. kaç sene sonra eşinin aslında ölmediğini öğrenmek ve bir anda onu yeniden evde bulmak korkunç bir durum olsa gerek. bir yandan sevinçten ölebilirsin ama diğer yandan senelerdir kurduğun düzen göz açıp kapayıncaya kadar yıkılmış gitmiş, zor. gerçi nicholas biraz çabuk atıyor onca yıllık esaretin etkisini üzerinden. şüpheli hareketleri de bu duruma eklenince aslında yaratılmak istenen ikilik (adam kahraman mı terörist mi?) gerçekleşemeden seyirciler direkt adamın terörist olduğuna inanmaya itiliyor. dikizci carrie'nin iddiaları biraz daha dayanaklı olsa, biraz daha normal bir karakter olsa iyi olurdu. zira çiftimizi sevişirken izleyen bir karakterle empati kurmamız çok kolay değil. kendi vücudunu amacı doğrultusunda ortaya atabiliyor oluşu da yardımcı olmuyor tabii.

  bu hikayeden uzun soluklu bir dizi çıkar ve başarılı olur mu emin değilim, ama bir sezon boyunca bu karakterlerin başına neler geleceğini merakla izlemeye hazırım. bir ilk bölümden de daha fazlasını beklememek lazım zaten.

  not: internetten şimdi indirip izleyenler: indirdiğiniz kopya tanıtım için internete konulmuş kopyadır. her amerikan vatandaşı erişebilsin diye açık bir platforma koyulmuştur. (showtime kanalının aksine) bu yüzden cinsel içerikli görüntü ve sesler, küfürler sansürlüdür. dizi dexter ile aynı gün, ekim'de yayına girdiğinde bu sansürlerin hepsi kalkacak, morena'yı doya doya izleyebileceğiz, korkmayın.
 • tutarı olan bir amerikan dizisi. izleriz yahu keyfle. her bölümü 20 - 30 sayfalık terörizm hikayesi, cebimizden de para çıkmıyor, çerezimizle karşısına geçiyoruz.

  band of brothers'dan deymiyn luiz, criminal minds'dan mendi petinkin ve daha önce nerde gördüğümü pek hatırlamadığım kleyr deynz oynuyor...
  daha ne isteyelim ki?
 • damian lewis in harika bir oyunculuk çıkardığı dizi. kompo teorilerini sevenlerin hoşuna gideceğini düşünüyorum. işin psikolojisi gerilimi ve gizemi tam ayarında verilmiş. morena baccarin eş rolünde oldukça başarılı. sevişme sahnelerinde verdiği duygusal fark bile bravo dedirtiyor. sadece güzel vücudunu (sahiden çok güzel) sergilemiyor. claire danes i hep masal prensesi havasında görürdüm. o da azcık deli ama işine tutku ile bağlı bir kadını çok başarılı bir biçimde canlandırıyor. sezonun en iyi başlangıç yapan dizilerinden biri.

  http://img.poptower.com/…/morena-baccarin.jpg?d=600

  http://img.poptower.com/…/morena-baccarin.jpg?d=600

  http://collider.com/…oads/homeland-claire-danes.jpg
 • (bkz: izlenir ki bu)
 • bu dizi güzel bir dizi. showtime'ın çekmeye devam edeceğini ve iyi reyting alacağını umuyorum, fakat;

  her bölümünün son 30 saniyesinde meseleyi alevlendiren bir şeyler koyma alışkanlığından kurtulmaları lazım. hayır, bir anda poop oluyor ve alevleniyor. o ana kadar düzgün bir artış sergilediği yok.

  --- spoiler ---

  bu arada deymiyn luiz'e namaz yakışmış.

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap