şükela:  tümü | bugün
 • dokuzuncu nesil yazar.
 • iyi bir galatasaraylıdır. uefa kupası, süper kupa maçları sırasında yaşadığı heyecanı anlatamam. hala trt 3 zaman zaman arsenal maçını verdiğinde penaltıları izleyemez hıçkıra hıçkıra ağlar. nonda'nın golünden sonra tribünde 3,5 sıra aşağı düşmüşlüğü vardır. kendisiyle maçlardan önce orjinde buluşup 2 bira yuvarlamak büyük keyifti...o bu sene kale arkasını bırakıp batı tribününden kombine aldı. olsun her ne kadar beraber omuz omuza yapamasak da onun büyük galatasaray sevgisini her yerde yaşatacağına eminim.
 • homeless jedi ne kadar büyük bir galatasaraylı!!! ise efes darth da aynı şekilde büyük bir fenerbahçelidir!!!
 • fenerbahçe cumhuriyeti vatandaşı, asil renklere gönül vermiş güzel yazar. en içten selamlarımı yolluyorum kendisine.
 • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma huyu futbol dışındaki konularda da geçerliyse mümkünse hayatı boyunca başka hiçbir şey yazmasın. ne kadar sevmesem de fenerbahçe sözlük bile yanlış bilgiyi hak etmiyor.

  iki gram futbol bilen adam şu entrysindeki mantık hatasını yakalar zaten: #29080312
  ben daha da bir şey demiyorum.
 • neymiş neymiş!! bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak mı! yahu rahmetli uğur mumcu eğer yaşıyor olsaydı zamanında bu sözü söylediğine çok pişman olurdu. aslında bu bir sınıflandırma-dır ya neyse! kendince herkes bu sözleri ağzına o kadar çok pelesenk etti ki bilen de bilmeyen de hemen bunu kullanıp güya karşı tarafa bir ayar verdiğini zannediyor ve bende bu cehalete çok gülüyorum. eminim ki bu sözleri ota boka kullananlar bu lafın uğur mumcunun lafı olduğunu bile bilmiyorlardır. ergen kafasında olanların sağda solda duydukları bu sözü cümle içinde kullanma isteklerini hoş karşılıyorum. malum entryme gelirsek bu entry de nasıl bir mantık hatası yapmışım ben çok merak ediyorum! #29080312. dostum iki gram futbol mu dedin! iki gram mantık kuramayan adamlar gelip bana laf diyor ya ben daha bir şey demiyorum!
 • şimdi bu arkadaşla aramızda belirgin bir fark var. o da neyi konuşup neyi konuşmayacağını bilmek sanırım. bu adam(ya da çocuk neyse ne) tam olarak hakim olmadığı konuda fikir üretiyor, yazıyor, insanlarla paylaşıyor ve hatası gösterilince de tamamen alakasız bir konu hakkında konuşarak kafa ütülüyor.

  lan,
  banane kim söylediyse o lafı. ben sana bu lafı ilk kimin söylediğini bildiğimi iddia ettim mi?

  ama şöyle bir sıkıntı var, sen şunu kesinlikle iddia ettin, "galatasaray ali turan için kayserisporla anlaşmalıydı". üstüne de "mantık hatası arıyom arıyom bulamıyom" dedin. eyvallah yine iş başa düştü, anlatalım. bak canımın içi, bir takım sözleşmesinin bitmesine 6 ay kalan bir adam için kulübüyle tek kelime konuşmak zorunda değil. sen diyosun kayseriye zarar ettirdi. ulan ben adamların kar zararından sorumlu muyum? çok beğendiği oyuncusuna yeni kontrat yapsaydı elinde tutmak istediyse. kaldı ki kontratı olsa bile adamı zorla tutmak mantıklı değil. ben kayseri zarar etmesin diye sezon sonu bedavaya alacağım oyuncu için devre arasında para mı vereyim? hayır kurumu mu işletiyorum? peki sen neden gidecek diye adamı antrenman sahasına bile almıyorsun? manyak mısın? psikopat mısın? adamın ekmeğinde gözün mü var? o adamın futbol hayatını bitirmek sana ne fayda sağlayacak?

  kısaca demek istediğim, eğer ben "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" lafını ben buldum diye ortaya çıksaydım o zaman yerden göğe kadar hakkın vardı beni eleştirmeye. aynı benim de seni şimdi eleştirdiğim gibi.

  bilmeden konuşan, eleştirilince de saçmalayan bir adam bu. saçmalamasını göze alarak konuşun onunla.
 • ya ben bayılıyorum bu gs li trollere. adama mantıklı bir şekilde diyorsun ki, ali turan olayı yüzünden kayseri kulüp olarak size bir tavır takındı o yüzden de amrabat transferi olmadı diyorsun adam illa 6 ay diyor fifa kuralı diyor. bak güzel trollüm, bak güzel grendel im; futbolla az çok alakalı olan herkes, bir futbolcunun kontratının bitmesine 6 ay kala başka kulüpler ile transfer için görüşme yapabilme hakkı olduğunu bilir. bunda bir sıkıntı yok. konu neden illa buradan tartışılıyor ben anlamıyorum. benim demek istediğim mantık şu; ali turan o zaman kayserinin kaptanıydı ve kaptanı olduğu bir kulübe zerre para kazandırmadan ayrıldı. bu transfer yüzünden de kayseri kulübü gs ye pek de sempati ile bakmadı! bir yerde futbolcularını ayarttıklarını ve kendilerini zarara uğrattıklarını düşündü. şimdi de amrabat transferi bu ali turan olayı yüzden olmadı diyorum adam gelmiş bana 6 ay falan da filan da diyor! benim bu dediğim durumun aynısı kendi yöneticileri de açıklıyor "kayseriyle daha önceki ali turan transferi yüzünden aramızda bir gerginlik var" diyor, adam bana kalkmış hala 6 ay kuralından bahsedip beni mantık kuramamakla suçluyor! ulan bende biliyorum 6 ay önce futbolcunun istediği kulüp ile görüşebileceğini ama bu kuralın var olması demek kayserinin gs kulübüne tavır almasının önüne geçebiliyor mu? ben yazdığım entry de kendisine attığım mesaj da bundan bahsetmeye çalışıyorum adam inatla "kuralı bilmiyorsun" diyor! e o zaman aynısını inter kulübü zamanında size yaptığında "emre bize beş kuruş para kazandırmadan gitti" demesini biliyordunuz ama! inter kulübü manyak mı sene sonunda bedavaya alacağı adama para versin? ama bu kuralın olması demek gs nin de emre belezoğlu transferinden zarar ettiği gerçeğini değiştirebiliyor mu?

  şimdi daha iyi anlıyorum ki bu manahmanah denen arkadaş, fanatiklik yüzünden en basit mantığı bile kurmaktan yoksun bir arkadaşmış. halbuki beğenmediği bir şeyi yazan birine direk saldırmak yerine onun yazdığı şeyi anlamaya çalışsa böyle salak saçma durumların içine düşmezdi.

  edit: he bu arada daha bu arkadaş uğur mumcu nun "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma" sözünü; ota boka, her şeye kullananları eleştirmemi bile anlayamamış ve bu eleştirisel mantığı bile kurup kavrayamamıştır. üstüne üstlük "lan, banane kim söylediyse o lafı. ben sana bu lafı ilk kimin söylediğini bildiğimi iddia ettim mi?" gibi abuk bir şeyle de kendini savunmaya kalkmıştır. ben bu sözü iyice ayağa düşürerek kendince karşı tarafa bir ayar verme derdinde olan insanları eleştiriyorum -ki kendisi de buna dahildir- oradan yola çıkarak da bu lafı böyle gereksiz kullanan ve her muhabbete meze yapanların, bu sözün kime ait olduğunu bile bilmiyorlardır diyorum, adam da bana kalkmış ne diyor?
 • "fenerbahçe bir ailedir" sözünün ne denli gerçek bir söylem olduğunu kanıtlayan yazar.
  kardeşlerinin üzerinde bir kol kanat ama her daim haklının yanında, haksızın karşısında adaletli bir yazar.

  hakkında uzun uzun şeyler yazmak var, zira yaza yaza bitiremezsiniz bu futbol aşığı arkadaşı, adalet demiştik mesela, renkleri ayırt etmeden adalet savunucusu olmasından bahsetmiştik buyrun bir örnek; (bkz: #26765120), bir tane daha (bkz: #34318942) sadece futboldan ibaret midir yazdıkları? tabii ki hayır, sinema (bkz: #32323573), psikoloji alanında da tespitleri de bulunan bir yazar aynı zamanda (bkz: #12215738) kısacası zannedildiği gibi tek yönlü değil çok yönlü ve farklı uç konularda yazabilen bir yazardır kendisi.

  yazdıklarını okumak ne denli keyifli ise kendisini tanımak da bir o kadar değerli.
 • trol degilse maldir. umarim troldur.
  zira agir sacmalamis. bakin ne demis: (bkz: #62223702)

  "son zamanlarda yabancı devletlerin kamuoyunda ve politikacılarında recep tayyip erdoğan karşıtlığı almış başını gidiyor ve bu durum, beni tarihsel bir gerçeklik hakkında ciddi ciddi düşündürtüyor.. türk tarihini iyi okumuş atatürkçü biri olarak şunu çok iyi biliyorum ki; bu yabancı devletler ve temsilcileri tarih boyunca hep bu ülkenin hayrına olacak insanların karşısında olmuşlardır. yani bunlar birini desteklemiyorsa ve ona karşı çıkıyorsa bilin ki o kişi ya da kurumların bu ülkede etkin olması bu ülkenin çıkarınadır..

  dünya'da ve içinde yaşadığımız ülkede neler olup bittiğini tam olarak kavrayıp idrak edebilmek adına tarihin somut gerçeklerinden giderek çıkarımlar yapmayı her zaman daha sağlıklı bulmuşumdur.. ve tarihsel gerçeklerin ışığından baktığım zaman şunu pek ala söyleyebilirim ki; eğer bu yabancılar türkiye cumhuriyetinin, cumhurbaşkanına karşı olduklarını açık seçik belli ediyorlarsa bundan anlamamız gereken en önemli şey, menfaatleri zarar gördüğü ya da göreceklerini düşündükleri için böyle yaptıklarıdır ve bu aynı zamanda türkiye'nin yararına iyi şeyler olduğu anlamını da taşıyor demektir.

  ben daha bugüne kadar yabancıların sevip desteklediği insanların bu ülkenin hayrına şeyler yaptığını görmedim.. mehmet akif ersoy'un batı için neden tek dişi kalmış canavar dediğini bugün daha iyi anlıyorum.

  tarihimizde bize kapitülasyonları dayatan, sevr antlaşması gibi bir garabeti, saçmalığı bizlere barış antlaşması gibi sunmakta bir çekince görmeyen, mustafa kemal atatürk bağımsızlık mücadelesi verirken içeride ki işbirlikçileriyle bu ülkede yaşayan ermenileri ve kürtleri emperyalist emelleri doğrultusunda ayaklandırıp, kışkırtan ve bu ülkeyi kendi aralarında paylaşmakta hiçbir çekince görmeyen, 35 yıldır devam eden teröre açık destek veren batıya ve batının bugünki devletlerine hiç güvenmiyorum.

  sırf bu yüzden de bugüne kadar bir kaç şey haricinde politikalarını çok tasvip etmeğim, türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanı olan recep tayyip erdoğan'a bugün destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  türkiye cumhuriyeti'nin varlığına ve bağımsızlığına yapılmış bu saldırı geçtiği zaman yarın öbür gün yine eleştirilerimize kaldığı yerden devam ederiz ama bugün değil."

  yani "türk tarihini iyi okumuş atatürkçü biri olarak şunu çok iyi biliyorum ki; bu yabancı devletler ve temsilcileri tarih boyunca hep bu ülkenin hayrına olacak insanların karşısında olmuşlardır." diyeceksin

  sonra "tarihimizde bize kapitülasyonları dayatan, sevr antlaşması gibi bir garabeti, saçmalığı bizlere barış antlaşması gibi sunmakta bir çekince görmeyen, mustafa kemal atatürk bağımsızlık mücadelesi verirken içeride ki işbirlikçileriyle bu ülkede yaşayan ermenileri ve kürtleri emperyalist emelleri doğrultusunda ayaklandırıp, kışkırtan ve bu ülkeyi kendi aralarında paylaşmakta hiçbir çekince görmeyen, 35 yıldır devam eden teröre açık destek veren batıya ve batının bugünki devletlerine hiç güvenmiyorum." diyeceksin.

  ve sonra acilim yapanlari, buyuk orta dogu projesinin es baskanlarini. hala askeri arazi yagmalama pesinde olanlari, bin yillik ordu gelenegini yozlastirip ortadan kaldirmaya calisanlari ve bunlari yaparak ulkenin stratejik noktalarindaki kislalarin yerine disneyland yapma hayali kuranlari basitce "sırf bu yüzden de bugüne kadar bir kaç şey haricinde politikalarını çok tasvip etmeğim, türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanı olan recep tayyip erdoğan'a bugün destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. " diye gecistireceksin. ancak salagi kandirirsin.