şükela:  tümü | bugün
 • 2003 yapımı biyografik bir film. imdb 7.3

  liz murray adlı annesi envai çeşit bağımlı olan bir kızın sorunlu ve çalkantılı hayatına rağmen harvard'a giren kızın biyografi tarzı filmi.

  eğer o yaptıysa neden ben de yapamayayım dedirtmiştir bana da. size de dedirtmelidir.

  filmin en sonunda ispanyolca olduğunu sandığım alt yazılar girdi ve o kısımları anlamadım. bir gün izleyip anlayan olursa bir mesaj atarak beni bilgilendirmesini rica ediyorum ondan.

  --- spoiler ---

  ı got into harvard. ı got a job in new york times. ı got n apartment. ı don't havee to care whole life with me. but ı do. evryone ı know, everything ı done. this is cheap off and forget little things has still hard to carry: mum. so, that is why ı have to told you... hat is why ı have told you my story an ı can witohut burging down.
  --- spoiler ---

  not: açıkçası sonlarına doğru kaçırmış olma olasılığım gayet yüksek. burging down kısmı cidden ilginç geldi. muhtemelen orasını yanlış anladım. ama olsun. baştan sona çeviri altyazı vs. olmadan izlediğim ilk filme göre fena değildi. gerçi benim gibi çok inglizce seviyesinin yeterli olmadığını düşünenler de çok rahat ana fikri anlarlar sahnelerden. belki bir kaç kere çeviriye başvurabilirler.

  hoş bir film idi. tavsiye ederim ilgilisine.