şükela:  tümü | bugün
  • homeros ömer demek olduğuna göre bu da ömercik demektir.
  • pek hoş bir yeni sözlük theme. entry penceresi, hayvan arası, logosu birbirinden leziz.
    (bkz: şukela)
  • sözlükteki her temayı denemedim ama bu temayı kullandığımdan beri başka tema arama ihtiyacı da hissetmedim.
    aradığım her şey var. ana rengi siyah, fontlar gri ve linkler sarı. ayrıca daha evvel tıklanan linklerin de belli olması benim açımdan çok kullanışlı.
    çogzel yapmış hydra. ellerine sağlık.
  • alaska'da denize girebileceğiniz, bikinileri mayoları çekip arz-ı endam edebileceğiniz cennet köşesi. deniz suyu sıcaklığı, şaşırtıcı derecede, ege'nin bahar mevsimlerindeki su sıcaklığı gibi. buna rağmen benim gibi bir manyak, iki üç heyecanlı kız çocuğu ve üç beş itten başka suya girme cesareti göstereni görmedim*. hatta japon bir abla* resimlerimi cekti. muhtemelen ülkesine dönünce eşe dosta, manyak lan bunlar konseptinde bir mini alaska tanıtımı yapacak. bilemedim.

gelecek sene ikinci el mini bir bot alıp oraya demirlemek niyetindeyim. kalmak için sevimli otelleri olsa da en güzeli çadır veya karavan kampı yapmak. bir de ufak da olsa tekneniz varsa karşı adalara gidebilirsiniz.

aktif volkanları uzaktan, kel kartalları bayağı yakından gözlemleyebilirsiniz.

balık tutma turları, uçakla ayı görme turları gibi turistik aktiviteler bol. ayrıca balıkçılık sektörü çok gelişmiş olduğundan, normalde üç beş saatlik mesafedeki yerleşim yerlerinde bile bulamadığınız kalitedeki deniz ürünlerini makul fiyatlara alabilirsiniz. online sipariş alarak tüm dünyaya gönderim de yapıyorlar.

evlerin yerleşimi ve yapısı hawaii'ye çok benziyor. güneşli bir yaz gününde homer'da dolaşırken kendinizi hawaii'de zannedebilirsiniz. elbette ki alaska klasik kazığını atıyor arada. bir gün günlük güneşlik olan homer ertesi gün yağmurlu bir sabaha uyanabiliyor. kışın çok şiddetli fırtınalar da oluyormuş. önümüzdeki kış gidip şahsi görüşümü buralara döşerim artık.

homer'a yolunuz düşerse kesinlikle salty dawg bar'da kafa çekin. duvarlara asılı dolarcıklarıyla, sigara içilebilen açık hava bölümüyle, sevimli çalışanları ve sıcak kanlı müşterileriyle çok güzel vakit geçirebileceğiniz bir yer. ayrıca her türlü alkollü içeceği paşa dublesi şeklinde hazırlıyorlar, tüm müşteriler torpilli yani.

esnaf güler yüzlü, fiyatlar makul. kamp alanlarında merkeze yakınlığına göre günlük yer kirası 10 ila 30 dolar arasında değişiyor. kişi başı değil, çadır veya karavan başı kamp yeri kiraları bunlar. elektrik, içme suyu, ortak tuvalet ve duşlar elbette ki dahil. otel fiyatlarını güncel olarak internetten takip edebilirsiniz zaten, hem daha ucuza gelir.

organik ürünler pek popüler. yerel çiftçilerin her cumartesi açtığı sevimli pazardan veya süpermarketlerden yerel veya ithal her türlü sağlıklı ürüne erişebilirsiniz. fiyatları genel alaska ortalamasında, özel turist kazığı yok.

önemli not: akşam saat on sonrasında mutfağı açık restoran bulamayabilirsiniz. ayrıca barlar da erken kapanır. aç açıkta kalmamak için önceden zula yapın derim.

ayrıca kanada yolcusu güzel badim ve sıcak iklimlerden soğuklara göç edecek başka insanlar okuyorsa haberdar etmek isterim ki ilk kışı takip eden baharda ve yazda don gömlek gezeceksiniz, hava 20 dereceye vurunca ay çok sıcak oldu diye kendinizi serin sulara atacaksınız. turistler montla gezerken siz güneşin altına serilip buzlu içecekler tüketerek olmuşum lan ben diyeceksiniz.
  • daha önce de yazmışım (bkz: #22347151) ama sözlükte uzun süre kullandığım temaydı bu.
    şu görsel de o dönemlerden elimde kalmış, paylaşayım dedim.
  • hydra tarafindan vucuda getirilmi$ theme. cop ve olay yerlerini pek $eettiremedik ama du$unce leziz yine de.
  • zannedilenin aksine cop ve olay themelerinin yeri var. soyleki varsayilan olarak gorulmuyor fakat, highlight olduu zaman ortaya cikiyor.
  • online badiler çoğaldıkça tamamlanan moe pek şık olmuş. sözlük içi sosyalleşmeyi özendiren bir theme'dir yani.
  • (bkz: homer simpson)
  • (bkz: hazreti omer)