şükela:  tümü | bugün
 • ilk evka 4ten aşağıya indiğimizde özkanlarda kahkaha atarak gösterdi arkadaş "ahaha bu ne lan".. "homeros vadisi mi varmış lan bornova'da haha bi gün gidelim" dedim devam ettik. doğduğundan beri özkanlarda, bornovada oturan arkadaşım bilmiyordu öyle bişey. şaşırdık güldük geçtik işte. sonra içtik. dönerken gelirken gördüğümüzün aksi istikametinde (evka 4 yönünde) bir levha daha gördük: homeros vadisi.. hasiktir bu ne lan çok mu içtik? tırmanıyoruz evka dağına arabayla, atatürk mahallesinde alakasız bir yerde daha aynı levha.. biraz daha yukarda bi daha.. "ben korkuyorum" dedim. benimle dalga geçmesini beklerken onun da korktuğunu farkettim. bi süre görmedik levha mevha. tam evime dönen, tansaşın ordaki son kavşağa geldik kahkaha atmaya başladı ama korku filmlerindeki gibiydi. "nooluyo lan"... "bakk lan bakkk hahahaaa".. "annnneeeeeee".. evimin arkasındaki köye dönen sapa yolu gösteriyodu levha. işin ilginci, aşağıda, yani özkanlarda, kanda henüz alkol yokken gördüğümüz levha alakasız bir yönü işaret ediyordu. arabadan indim "eve varınca beni ara" dedim.

  ve uf tamam öğrendim: http://www.izmir.bel.tr/….asp?newsid=2735&menuid=53
  huh..
 • izmir'deki her türlü duyuru olanağı kullanılarak duyurusu yapılmış olan vahi pardon vadidir. bayraklı kazısı olduğu yerde sayarken başka bir yer kazmak iyi fikirdir. ben bi çay koyayım mı şinci?
 • atlantis gibi bir yerdir gözümde..
  yani kardeşim, taam, metroya karşıyakaya tanıtımını yapmışsın da, ben bornovalıyım, beni unutumuşsun. şimdi gece gece beni korkuttu diye dava açsam yeridir.. hayır, bi de evimin arkasına kurulmuş, haberim yok.. levhaları var ama! elin karşıyakalısından öğreniyoruz. günah.
 • eskiden canım sıkıldığında kafa dinlemek için tek başıma arazi olup gittiğim ıssız, sakin, eğridere köyü civarı bir mekandı.
  insan böyle yerleri kendine ait kimsenin bulamayacağı sığınaklar gibi görünce böyle popülerleşmesine üzülüyor. keşfedilip elinden alınmış gibi oluyor.
  lakin keçi yolu gibi bir yolu vardı umarım düzeltmişlerdir.
 • izmirde çoğunlugun adını, azınlıgın ne oldugunu bildiği garip bir yer. bornovada hemen her yerde tabelası var. hepsi bundan ibaret. ne reklamı yapıldı dogru duzgun ne bir internet sitesi var ne de internette araştırmadan basitçe bulabileceginiz bilgi var. her tabelasını gordugumuzde arkadaslarım bana ben onlara sorarım burası nasıl bir yer diye. bilen bir yakınım yok henuz. buca gölet ve yedigöller benzeri bir yerdir herhalde diye tahmin yürütmüştüm. sanırım dogru. yalnız burası için hazırladıkları yüzlerce tabeladan 1 ini keşke balçovadan çevreyoluna nasıl çıkıldıgını gostermek için kullansalardı daha faydalı olurdu bence.
 • bir arkadaşın üzerim çıplakken, saçlarımı açınca "yunan tanrısı gibi ne dolanıyon ortada" demesiyle benim simpsonlara gönderme yaparak "bu göbekle benden olsa olsa homeros olur" dememin ve bunun aramızda bi geyik olarak devam etmesinin üzerinden 2 hafta geçmeden kendimi iş sebebiyle istanbul'dan manisa'ya attığım şu günlerde, akşam bornova sapağında tabelasını görmemle, beni dumura uğratmış vadidir. sen çok yaşa izmir belediyesi.
 • yazın gidilmesini tavsiye etmediğim yer. (bkz: sinek)

  gidecekseniz bu sıralar -mart, nisan- gidiniz.
 • açılışı aceleye getirilmiş sanırım. gidiş yolu hala daha bozuk, virajların yaşattığı sıkıntıyı ikiye katlıyor bu durum. karaburun yolundan sonra gördüğüm en sıkıntı verici yoldu homeros vadisi güzergahı.

  piknik alanları dağınık bir şekilde kurulmuş ve herhangi bir tesisleşme yok henüz. bir bakıma avantaj olarak görülebilir aslında bu, civarını ve manzarasını beğendiğin bölgeye yerleşip keyif yapabiliyorsun. gölet şu mevsimde bile kirliydi maalesef, içerisindeki kurbağaların oluşturduğu senfoniyse gayet eğlenceliydi.

  sakin bir gün/akşam geçirmek istiyorsanız ideal bir yer burası. kafilelerce gidilen piknik yerlerinden hoşlananlar için ise sıkıcı olabilir. yol üzerinde bu ihtiyacı karşılayabilecek restoranlar mevcut. en popüler olanı "kuzuoğlu restoran", ki bizim de tercihimiz orası oldu. körfezi gören manzarası ve uygun fiyatlarıyla gördüğü ilgiyi hak etmiş durumda.

  bir çok yerinde yapılan çalışmalar bittiğinde daha bir rağbet görecektir homeros vadisi. 3-4 yıl sonra fazlasıyla geliştirilip güzelleştirileceğini umuyorum.
 • reklamı yapılmış öyle bırakılmış.piknik yeri olarak düşünülmüş ama eksikleri çok su desen çok az.yürüyüş parkuru gibi bir yer yok.tabelalar az.gittiğiniz yerde sizi yönlendirecek ne bir görevli ne de işaret var.çok daha güzel bir yer yaratılabilirdi oradan.
 • berbat bir yoldan gidilen bu vadi piknik ve kafa dinleme için uygun bir yer olabilecekken ve onca işaret tabelası, bilboard ile ille de gidin denilirken, işletmecilik yapılmayan sahipsiz, emniyetsiz bir yer olmuştur. aile ile gitmek tehlikelidir. üçüncü sayfa haberi olma ihtimali yüksektir.