• eskiden canım sıkıldığında kafa dinlemek için tek başıma arazi olup gittiğim ıssız, sakin, eğridere köyü civarı bir mekandı.
    insan böyle yerleri kendine ait kimsenin bulamayacağı sığınaklar gibi görünce böyle popülerleşmesine üzülüyor. keşfedilip elinden alınmış gibi oluyor.
    lakin keçi yolu gibi bir yolu vardı umarım düzeltmişlerdir.
  • şuradaki yazıya bakılırsa vadinin gaziemir' de olması ihtimaller dahilinde. hatta güzel güzel gerekçeler ve kanıtlar bile sunulmuş.
  • içinde(tepesinde) muhteşem bir yürüyüş yolu vardır ormanın içinde, likya yolu'nu hatırlatır. kene böcek vs den dolayı uzun kollu giyilebilir böyle yerlerde .
  • izmir'in alışık olmadığı yemyeşil doğa, tertemiz hava ve akarsu sesleri eşliğinde doğa yürüyüşü yapmak için ideal ortam sağlayan vadi.
    gidiş biraz zorlu, önceden haritadan bakarsanız tabela gereksinimi kalmaz. bir de yollar dar, çoğu yerde iki aracın karşılıklı geçmesi bile zor, oldukça da dik yokuşlar var. ama değiyor. geri dönmeyip devam ederseniz sabuncubeli'ne çıkarsınız.
  • izmir'deki her türlü duyuru olanağı kullanılarak duyurusu yapılmış olan vahi pardon vadidir. bayraklı kazısı olduğu yerde sayarken başka bir yer kazmak iyi fikirdir. ben bi çay koyayım mı şinci?
  • ıki arkadas motorlarimizi bu yola vurduk, yol guzel hava guzel vadi cok guzel. mangal yakilabilir, yuruyus parkurlari var, sehir merkezine cok yakin. sadece cok temiz bulamadim, ne yazikki insanoglu yine en buyuk zarari vermis dogaya. motorla gideceklere sunu tavsiye edebilirim, aksam gun batiminda donus yoluna cikin, manzara ve hissettiginiz duygu muhtesem. ızmirde buna benzer yerler bilen varsa mesaj atarsa sevinirim :)
  • geçen hafta okul çıkışı ders çalışılacak sigara tüttürülecek sakin bi yer ararken yıllardır her yerde tabelalarını gördüğüm ve hadi gideyim lan nolacak yakındır, dediğim yer. vurdum motosikletle atatürk mahallesinin tepesine. anam git git bitmiyor. evka 4 geçildi, iki tane köy geçildi, lan dedim manisa'ya varıyorum asd. 20 dk.lık yol sonunda viraj 2'ye ayrıldı, homeros vadisi sağ tarafı gösteren dar -asfaltlı, tek araçlık- kıvrımlı yola saptım. yavaş yavaş döne döne indim aşağı nereye gidiyorum nasıl bir yer burası tereddütleriyle. en sonunda vardım. tatlı yapay bir gölü, adventure sport hizmetleri sunan tek kafeterya tesisi -paintball, atv kiralama, doğa sporları-, piknik için tahta masaları, homeros'un kaldığı rivayet olunan mağaraya çıkan patika yolu, bir de atv'lerle gezilecek, dağa çıkan toprak yolu var. ilginç ve huzurlu bir yer ancak benzininiz dolu gidin zira dönüşte yokuş çıkarken epey tekledi benim motor asd yedek depoyla dönebildim ^^
    ha değer mi bu kötü yola, şu anki haliyle bence değmez. ancak hiç görmediyseniz en az bir kez gidebilirsiniz.
  • atlantis gibi bir yerdir gözümde..
    yani kardeşim, taam, metroya karşıyakaya tanıtımını yapmışsın da, ben bornovalıyım, beni unutumuşsun. şimdi gece gece beni korkuttu diye dava açsam yeridir.. hayır, bi de evimin arkasına kurulmuş, haberim yok.. levhaları var ama! elin karşıyakalısından öğreniyoruz. günah.
  • bornova hükümet konağı'ndan, atatürk mahallesi'ne gider gibi yaptıktan sonra eğer ki (yürümeye falan teşebbüs etmeyin) tabelaları doğru takip etmezseniz asla bulamayacağınız bir yer.
    yolu buldurduktan sonra git allah git... yanlış yönde miyiz? demeyin kaptırın gitsin. vadiye vardığınızın ilk emaresi; o mavi rengi nasıl aldığı bir türlü anlayamayacağınız gölet olacaktır. yukarı doğru ilerledikçe benzer yapay göletler, piknik masaları ve güzel düzenlenmiş korular bulmanız olası. piknik yapmak için 1 kilometre bile gitmeyen bir tekirdağ'lı olarak onca yolu sırf piknik için gitmek gereksiz gözükse de bu kulunuza, ormansız izmir için candır burası.
  • izmirde çoğunlugun adını, azınlıgın ne oldugunu bildiği garip bir yer. bornovada hemen her yerde tabelası var. hepsi bundan ibaret. ne reklamı yapıldı dogru duzgun ne bir internet sitesi var ne de internette araştırmadan basitçe bulabileceginiz bilgi var. her tabelasını gordugumuzde arkadaslarım bana ben onlara sorarım burası nasıl bir yer diye. bilen bir yakınım yok henuz. buca gölet ve yedigöller benzeri bir yerdir herhalde diye tahmin yürütmüştüm. sanırım dogru. yalnız burası için hazırladıkları yüzlerce tabeladan 1 ini keşke balçovadan çevreyoluna nasıl çıkıldıgını gostermek için kullansalardı daha faydalı olurdu bence.
hesabın var mı? giriş yap