şükela:  tümü | bugün
 • worms'un en "şansa kalmış" silahlarından biridir... keyfine göre bazen itin götüne girerken, bazen açık alanda davudi gibi olmadık yerlerde kendini paralayan bir güvercindir, mavidir, yeşildir, çeşitlidir, ben renk körüyüm.
 • asagi dogru duserek ucan bi tur guvercin. gudumludur ammavelakin ben hic gudumle yollayamamisimdir, hep yolda biyerlere carpip patlamistir.
 • bu meret,worms adlı şaheser oyunun en ilginç silahlarından biridir.bir çok zaman,işaretlenen noktanın dışında en olmadık yerlere gittiği görülse de,bazen insanın ağzını açık bırakacak başarıyla hedefi vurur.
  worms 3d oynarken kullanıldığı bir sırada,düşman wormun* kafasının 10 cm önünde bir süre asılı kalıp,geldiği yolun hizasına geri dönüp suya daldığı gözlemlenmiştir.
 • sarsak güvercinin tekidir. ama maç boyunca saç baş da yoldurtsa alamazsınız onu oyundan. oyunun sonunda öyle bir hareket yapar ki karşılaşmanın bütün seyrini değiştirebilir. evet homing pigeon wormsun on numarasıdır.
 • zar atmak gibidir. çogzel bir açıyla hedefi vurup direk suya uçmasını da ağlayabilir, yol üzerinde sizin kurtlarınızdan birinin ensesine de çarpabilir. * *
 • aslında worms gibi renkli bir oyuna böyle bir silah koymak oldukça zekicedir. oyunu on kat daha renkli hale getirmiştir. teke tek kalındığı zaman son çare olarak başvurulduğunda kuşun ilerlemesini grupça izlemek, özellikle çıkış anında çizdiği saçma sapan daireler yüzünden soğuk terler dökmek oldukça komiktir.

  bizim tabirimiz deli dolu güvercindir bu silah için. işin güzeli silah ayarlarına geldiğiniz zaman kuşun tanımı 'a bit stupid, but thoroughly useful' şeklindedir. tam ayarında yani.

  'yine yaptı yapacağını' dediğimiz başka bir silah yoktur ve hakikaten gerisin geri dönüp suya battığında gülme krizlerine yol açar gerizekalı hayvan.