şükela:  tümü | bugün
  • uzun zamandır dikkatimi çeken bir özellikleri var o da sosyal medyada her kullandıkları cümlenin içinde 'amk' var. bu kalıp seksist ve kültürsüz insanların kullandığı bi 'şey' genelde. bunun haricinde küfürden bağımsız kendilerini ifade edemiyorlar, onlara göre aşağılamak ve şiddet haklı çıkmak demek. bunu en son sosyal medya fenomenlerinden kerimcan'ın sayfasında gördüm. evet benim de kendisine bir sempatim yok fakat yorumlar nefretin ete kemiğe bürünmüş hali gibi. kimisinin profiline baktığım da bir ortak özellik daha buldum, oldukça mutsuz ve dikkate alınmamış görünüyorlar. kimisinin sosyal gibi görünen asaosyal hayatları var. kadınlara baktığımda onlar da genelde erkek egemen kültürü benimsemiş ve 'erkek gibi kadın' sıfatıyla mutlu olabilecek türdeler, kadınlık onlara göre daha az olmak. bunu 'ben bundan daha erkeğim' cümlesini sık gördügüm için söylüyorum. sosyal medya sosyaanaliz yapmak için büyük bir cevher aslında.
  • gizli ibne olmalari.
    eşcinsel değil, bütün benlikleri ile ibnedirler.
  • insan olmamaları.
  • sen kalkıp erkek temasından hazetmiyorum diyen kendi halinde ve doğasındaki düz adama gizli ibnesin dersen, o adam senin ananı gizli değil alenen sikerim dediğinde ağzını açmaya hakkın olmaz. tamam mı minik böcek?
  • kendisine sürekli "gizli ipne" yakıştırması yapan beyinsizlere maruz kalması.
  • genellikle empati yoksunu insanlardir. sadece homofobik degil kendi normlari disindaki her seye karsi onyargilidirlar. kiyasiya elestirirler ama elestiriye gelemezler.
  • homofobik oluyola
  • homofobinin ne demek oldugunu bilmeyen insanlarca siralanan ozelliklerdir.

homofobi, homo olmaktan, homoseksuel bir birey olmaktan korkmaktir. homolardan nefret etmek veya onlardan tiksinmek degildir.

karanlik fobisi nedir? karanliktan nefret etmek midir, yoksa karanlikta kalmaktan korkmak midir?
  • götü kaybetme korkusu.
  • erkek olmaları..