• suçtur. değildir diyen ileri zeka seviyesindeki arkadaşlar tecavüzcü olmanın suç olmadığını da savunurlar hemen hemen aynı şey çünkü beni de böyle kabul edin yazmış (bkz: tecavüzcüyüm beni de böyle kabul edin)
  • eger baskalarina nasil davrandiginizi etkiliyorsa evet.
  • ülke olarak hazır değiliz bu duruma ama tabi ki suç değildir, insan bir başkasının hayat alanın kısıtlamadığı sürece istediği gibi davranmaya özgür olmalı demiş anonim biri..
  • engelleme işlevini kullanmama neden olan diğer bir soru-başlıktır. böylece canı küfür çeken kişinin açacağı benzer başlıkları görmeyeceğim. aslında burada küfrü hak eden kanzuk'tur. iki kuruş daha fazla kazanmak için, başkalarını sinir ederek kendi zavallı hayatlarına bir anlam katmak isteyen, bundan zevk alan asalakların bu sitede tutarak başka kişilerin hayatlarının olumsuz olarak etkilenmesine sebep olmakta bir sakınca görmemektedir. bu nedenle, kanzuk bu sitenin asıl trolüdür.
  • suç değildir ama yanlış bir tercihtir.
  • kalıpyargılar ve önyargılar çoğunlukla ayrımcılığa yol açar; çünkü davranışlarınıza yön verir.

homofobi, bir kişiye ya da gruba yönelmiş olumsuz duygu ve düşünceler bütünü suç sayılmayabilir; ama homofobinin eyleme dökülmüş hali, ayrımcılık suçtur.

kimse kalkıp "ben bunların farkında olduğum için ayrımcılık yapmıyorum" demesin. sosyal psikolojide doktora yapan biri olarak alnınızı karışlarım. tutumlarımızın ve niyetimizin davranışlarını ne kadar çok etkilediğini ben uydurmuyorum. bu konuda yapılmış çok fazla çalışma var. basbayağı ayrımcılığa yol açıyor önyargılar.
  • daha başından yanlış bir sorudur.

eşcinsellik bir tercih değil bir var oluştur. bunu bu kadar ısrarcı bir aptallık ve kesif bir câhillik ile anlamamak artık işi inada bindirmek ve cehâletini tembellikle taçlandırmaktır; çünkü yüz bin kere söylendi bu, onun bir yüz bin katı falan kadarına da netten rahatlıkla ulaşılabilir.

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan leş insanlar zaten sevmesin bizi, öyle kıçından anlaşılmış sevgi eksik kalsın.
  • bir hastalıktır. malesef ne kadar kılıfına uydurulsa da hastalık olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir. ha ben bu durumun hastalık olduğunu düşündüğüm için ne alakaysa bana homo'fobik' diyebilirsiniz.

bir şeyin hakikatini irdelemek ayrı, yanlış durumu görmezden gelip örtmek için manipülatif ithamlar yakıştırmak ise apayrı bir durum... bak bu mesela tercih meselesi..

editella:
    gelen mantıksız çemkirme üzerine amme hizmetidir efendim. dikkatleri buraya çekiniz, zira bilal'e anlatır gibi anlatacağım.

dediğim gibi eşcinsellik hastalıktır. -konuya burdan girmiş olmam bazı kesim için iyi bir itham malzemesi oldu-

fakat benim güzel, zeki arkadaşlarım ben burda eşcinsel bireyler için herhangi bir antipatik ifade kullandım da mı bana "fobik" ithamında bulundunuz? kaldı ki sempatik bir ifadede de bulunmadım. olur da fırsatçılar bu sefer sempatik cümleler kuruyor diye bana eşcinsel deseydi aynı tepkiyi gösterirdim.
    zeki arkadaşlarımın savunma mekanizması iftira ve bok atma çapından çıkamadığı için ve "fikir beyan etmenin ne alakaysa 'fobi' olduğu bu yoz kesim" için hem açıklama hem de tepkidir bu.
    yoldan geçen, durakta bekleyen vs diğer insanlar neyse eşcinsel bireyler de benim için budur. isteyen istediği yere çeker..

haydi eyvallah, öpercik dudak parçası.

2. edit: @onurorhan 'ın tavsiyesiyle entry' yi ne olur ne olmaz "eşcinsellik" başlığına da taşıdım.
  • sığ olmaktır, düşünce yoksunu olmaktır, ahlaki gelişimini tamamlayamamış olmaktır, topluluk içinde yaşamayı, bireylerin oluş'larına saygı duymayı bilmemektir.
hesabın var mı? giriş yap