şükela:  tümü | bugün soru sor
  • saka degil, trolluk hic degil. eskiden eksi sozluk homofobiklerin prim yapabildigi, entrylerinin favorilendigi bir mecra degildi ancak ne yazik ki artik bu hale geldik.

ucurulsun derken homofobik olup, bunu acik acik yazan, hakaret eden, escinselleri asagilayan, sikisli sokuslu espriler yapan, escinsellere olan nefretini veya tiksintisini acik acik belirt eden yazarlarin ucurulmasi gerekliliginden bahsediyorum. hakikaten umuyorum ki yonetim beni ve bu kampanyayi destekleyecek olan yazarlari ciddiye alir ve bir sey yapar bu durum hakkinda.

turkiye'de homofobik entry'ler girmek nereden bakarsaniz bakin nefret sucudur. zaten homofobik adamin eksi sozluge kazandirabilecegi bir sey yoktur. fasistlik veya seksistlik yapan yazarlardan cok daha tehlikeli bir durum cunku bu ulkede escinseller olduruluyor, dovuluyor, sokaklarda linc ediliyor, okullardana atiliyor, hayatlarinin her alaninda ve her yerde ayrimciliga ugruyor. kimse serbestce escincelim diye dolasamiyor. buradaki entry'ler de bu nefreti percinliyor, ve bu siteye giren on binlerce insani da siddete veya ayrimciliga yonlendiriyor.

durum ciddi.
  • katilmadigim kampanyadir.

birisinin goruslerini begenmiyorsun diye neden yazma ozgurlugunu elinden almakla cozmeye calisiyorsun?

bu dedigin gibi bir suc ise gidip ilgili mecralara sikayetini yap.

bunun cozumu egitim ve kendi cocugunu duzgun, nefret duymadan yasayacak sekilde yetistirmekten geciyor, bugunun sorununu yazarlari atarak mi cozmeyi bekliyor acaba kanpanyayi baslatan? hem de yazma hakkini bu kisilerden alarak. o da duzgun bir sekilde cozme niyetinde degil ki amaci duzgun bir yerde sonlansin.

prim yapacagim derken dikkat etmek sart.

pesin edit: herkesin ozgur bicimde yasamasi gerektigine inanan biriyim. ama sen biyle kampanya sicacagim diye ugrasirsan elestirdigin kitleden daha iyisini yapmis olmuyorsun.

ayrica homofobinin ne demek oldugunu da bilmiyor insanimiz ne hos. onu da bi turkce sozlukten bakin bir zahmet.
  • her gün milyonlarca nefret suçunun işlendiği ülkede (bkz: derdini sikeyim)
  • birilerinin goruslerini begenmedigim icin degil, birilerinin gorusleri objektif olarak cop ve toksik oldugu icin baslattigim kampanya. birilerine katilmamam ya da benim kisisel fikir ayriliklarimla ilgisi yok bunun, insanlari cinsel yonelimine gore yargilayip hakaret etmek objektif olarak kotu bir seydir bunu yapan kisi de objektif olarak pisligin tekidir.

goruslere katilmamakmis, peh.
  • herşeyi bildiğimden katılmadığım kampanya. ben ne dersem o olur olduğu için katılmadığım kampanya.

(bkz: katıldığım kampanya)
    bi de cinsiyetçilik kusan yaratıkları da uçursalar da rahat etsek, he?