şükela:  tümü | bugün soru sor
  • homofobi gibi bir kelimeye inanmıyorum ama diğer türlü konuyu tam olarak idrak edemeyenler olabilir diye bu tabiri kullandım. bu insanlara egoist demek daha doğru olur, kişi onlar için önemsizdir önemli olan aşağılayacak bir şeyler bulmak ve kendini üstün görmektir. bir insanı karakteri ile değerlendirmek yerine cinsel ve duygusal hayatını kıstas alırlar mesela ben esmerlerden hoşlandığım için birinin gelip 'aaa canım sen esmerlerden hoşlanıyorsun onlarla birlikte oluyorsun tercihin sarışınlar olmalıydı benden uzak dur' demesi gibi bir durum. bugün hala eşcinseller marjinalleştiriliyor, uzaydan gelmiş gözüyle bakılalabiliyor ve sonrası cadı avı.
    eşcinsellerin çoğu yapıları ve yaşadıları gereği çok daha fazla empati kurabilen ve mazlumun yanında olan insanlar, durum böyleyken eşcinsellere karşı nefret dili kullanabilmek, dışlamak, şiddet göstermek, hakaret etmek kişinin zararlı bir insan olduğunu gösterir. dikkat edin bu şahıslar genelde insanlar peşin hüküm veren, çok çabuk yaftalayan ve erkeğin kadından üstün olduğunu düşünen kişiler.
    insanları dışlamak, kötülük yapma yerine sevmeyi ve saygı göstermeyi öğrenmeliyiz, sevgi ve saygı güzelliği doğurur ve kişiyi de saygın, imtina edilen bir insan yapar.
  • asil dertleri nedir bilmiyorum ama,

tahminen orumcekten korkanlarin asil derdine benzer. zira fobi genelde mantiga dayanan bir sey degildir zaten.
  • 2 tür homofobik oluyor genelde
    1-yanında bulunmasını istemeyenler:bu gayet anlaşılabilir bir durum.bir insana bir şey iğrenç geliyor diye onu yadırgayamazsınız.iletişimi minimalize tutarsınız olur biter.genel de yetiştirilme tarzıyla ilgili.
    2-homo görünce agresifleşenler:bu arkadaşların %99'u homo :d